bugün

şerefsizliktir.

yeni sevgilinizin ne suçu vardır efendim ?
işe yaramaz aksine yenisinden nefret etmenize sebep olabilir.. Gelen gideni aratır misali..
Denemenizi tavsiye ediyorum. işe yarıyor.
yapılacak en büyük hata olduğu bilinmesine rağmen en çok düşülen hatadır.

belki çaresizlik belki tükenmiş olmaktan mütevellit çare diye her şeye sarılmak düşüncesi. bilinmez. değişir de kişiden kişiye. intikam için bile yapanı olur.
yeni sevgiliye atılan kazıkların ilkidir.

büyük terbiyesizliktir.
yıllardır yapılan bir durum. bunun milenyum versiyonu da vardır: eski platoniği unutmak için yeni platonik bulmak. ben bunu gördüm. görüyorum.
(bkz: döngü)
doğru diye yapılan en büyük hatadır. evet ilk zamanlar iyi geldiğini düşünürsün ama nafile yaşadığın güzel anları unutmak için başka kollar uygun değildir. mutlu olamazsın.
"üzülme yenisini bulursun" gazına gelip " iyi bok yemek"
yanlış ya da doğru denemeyecek durum. yok ahlaksızlıkmış yok kazıkmış geçiniz. bencil olunuz, deneyin belki eskisinden iyi olur her şey.
yarayı kapatmanın en iyi yolu başka bir yara bandı..
Kısa süreli ilişkilerin asıl nedenlerindir. Ancak;
iki tarafta da aynı durum varsa rahatlıkla yeni ufuklara erken açılabilir.
kim ne derse desin, aşk ve ayrılık acısıyla meczup olmaktansa hayatına yeni bir yön vermek her zaman daha kolay ve daha doğrudur. yirim o arabesk mavraları. herkes iyi olur sen kötü olursun.
insan hiçbirşeyi unutmazmış, psikoloji ilmine göre.
çivi çiviyi söker sözüne inanmaktır.
işin ilginç yanı, çiviyi sökebilen bir çivi de görülmemiştir.
ben senin hayatından gittim oğlum
ben sen sen diye bittim oğlum
unut unutabilirsen.
çivi çiviyi söker değil de, siker bence. ben yani. ben olsam sikerim. mesela yani. sevgilimle birlikteyken sikişmiyorum sanki bir de ayrılınca çivi arıcam sikmeye. işe bak. oğlum, ne diyorum bak. üzülmeyin eski sevgilinize falan. gider gider geri gelir. gelmezse hiç senin olmamıştır zaten, geldiyse de sevişin. ok? bye..
ben eski sevgiliyi unutmak için daha eski sevgilisine döneni de gördüm
ne olmuş yani
aşklar da bi gün eskir . .
çivi çiviyi söker mantığının işlemediği 2 durumdan birisidir. diğeri için (bkz: yiyerek zayıflamak)

bu durum olsa olsa gelen gideni aratır durumudur.
yapılmaması gereken durum.*
yeni sevgili bula bula sevgili listesini kabartmaktan başka bir şey değildir.her giden bi iz bırakır nasılsa.unutmak yerine sürekli birbiriyle kıyaslamaktan hep hatırda kalanlardır.
genel psikoloji düşünüldüğünde* yeni sevgiliye haksızlık etmektir.
sakattir.
ayıptır.
kişinin psikoloğa gitmesini gerektiren durumdur.
eski sevgiliye de yeni sevgiliye de ayıp edilen durumdur.
kişinin kendini kandırdığı ama bunu farkına çok sonra varacağı durumdur.