bugün

entry'ler (883)

şüphe

az önce izlerken çalan şarkının hangisi olduğunu merak ettiren dizi.

sen daha iyilere laiksin diyen erkek tipi

sen daha iyilerine layıksın diyemeyen dil bilgisi kıt erkek tipidir.

kendini tanımamak

iyidir. tanısan da kendine bayılmayacaksındır ne de olsa.

firarperest

başarılı bir derleme.lakin burdaki uslubu daha derlitoplu, şaşırtmacadan uzak, yer yer fazla naif ve sakin. bu sebeple romanları her daim daha etkileyici.

eski sevgiliyi unutmak için yenisini bulmak

yanlış ya da doğru denemeyecek durum. yok ahlaksızlıkmış yok kazıkmış geçiniz. bencil olunuz, deneyin belki eskisinden iyi olur her şey.

parayı bulunca nick değiştirmek

(bkz: hannah montana)

omo

korktukları için ağacın dallarını kıran eblek çocukların oynadığı reklam filminin sahibi ürün. bir yerden yaparken bir yerden bozmak bu olsa gerek.

aşık olan kadının güçsüzleşmesi

aşık olan kaybeder derler ya kadının güçsüz göründüğü durum bundan mütevellit.
aşk artık bir ego savaşı gibi yaşanıyor. kim kimin peşinen koşacak diye tetikte bekliyor herkes. onu arayıp sesini duymak isterken dur şimdi aramayayım yoksa çok üstüne düştüğümü sanacak gibi samimiyetsiz düşüncelerle dolu her iki taraf. belki iki tarafta iyi niyetli, belki bu saçma sapan egoları aşsalar harika bir ilişki olacak gel gör ki kaçan kovalanır klişesi o kadar geçerli ki hala. kimse riski göze alamıyor ve çekişme devam ediyor. işte burda çoğunlukla kadınlar o yanılgıya düşüyor ve güç yerine aşkı seçmek istiyor. sonra da açıklamaya çalış bakalım sözlüklerde.

aldatan kadın

aldatan bir erkeğe oranla çok daha fazla yıkım gücüne sahip olan kadındır. iki erkeğin hayatını sonsuza kadar değiştirebilir.

fata morgana

hayattan ders almayan yazar. beceremiyor mu, yoksa aklına eseni mi yapıyor beli değil.

sokak hayvanlarına su vermek

sokak hayvanlarının su bulmakta zorlandığı bu sıcak günlerde ağaç diplerine, bahçe duvarlarına bir kap temiz su bırakarak yaşamlarına destek olabileceğimiz insani hareket.

evli bir adama aşık olan evli adam

duygu asenanın paramparça isimli romanında oldukça çarpıcı bir uslup ile anlattığı durumdaki adam.

gelmiş geçmiş en iyi eurovision şarkısı

gelmiş geçmiş derken 1983 ten bahsedeceğim yavrucuklarım*. O yıl Ispanya adına yarışan remedios amayanın şarkısı cetin alp gibi sıfır puan almıştı. Ancak o döneme fazla gelmiş, kıymeti bilinmemiş electronic pop ve flamenko karışımı belki de denemesi bir şarkıydı. O dönemler eurovision videoya kaydedilir, tekrar tekrar izlenir şarkılar ezberlenirdi. Çok küçüktüm - yazar burda dinazor olmadığını ima ediyor - ama bu şarkıyı beğendiğime göre o zamandan iyi bir müzik zevkine sahipmişim.

şarkının adını da aradım buldum, buyrun; Quien Maneja Mi Barca

http://www.lastfm.com.tr/...a/_/Quien+Maneja+Mi+Barca

beggin

ilk çıktığında bir süre baby baby blueee şeklinde söylediğim şarkı. *

bit palas

Sinan Cetin'in filmini çekeceği söylenen Elif Safak romanı.
Yesim Salkım oynayacakmış diyorlar ki kendisini elif safak ın bir romanıyla bağdaştıramıyorum nedense. Ayrıca çok daha iyi oyuncular varken ne alaka.

domuz gribi kurbanı yavru domuz

Ülkemizdeki ilk domuz gribi kurbanı kendisi.

Bursa şehir merkezinde görülen yaban domuzu yavrusunun tinerci olduğu söylenen çocuklar tarafından kafasına sopalarla vurularak cahilce ve vahşice öldürülmesi gripten daha tehlikeli olanın insanlar olduğunu gösteriyor. Galeyana gelmeye ne de meraklıyız.

maraz

Hande altaylı nın 6 saatte okuduğum son kitabının adı. Bir önceki kitabında olduğu gibi ana karaterin adını yine aslı koymuş.
Akıcı bir dile sahip, yazı dilini beğeniyorum beğenmesine de her iki kitabı da edebi değerden uzak malesef.

2009 eurovision şarkı yarışması

şimdiye kadar izlediğim hiç bir şarkıyı beğenmediğim yarışma... hadiseninki de ehven i şer, lakin kuzguna yavrusu kartal görünürmüş o hesap herhalde.

devletime devletim diyen kardeşimdir

tanım: oy kardeşliği.

(bkz: iktidara biat etmek)

yapılan tanımlar arasında, aptallar için yapılan tanım aralarında en akıllısı ve içteni.

kusku

6. nesil yazar.
neden şimdiye kadar hakkında yazılmamış bilemedim. bir kaç entry sini okuyunca sağduyusunun yüksek olduğunu düşündürdü.

edit: 5. nesil yazarmış kendileri. *