bugün

takip edildiğini anlarsa size hala aşıksa güzel şeyler olabilir ama sevmiyorsa olacakları tahmin bile edemezsiniz büyük ihtimalle içmeye gidersiniz.
peşinden takip etmenin dışında facedende takip edilebilir mesela.
her yorum yaptığında, her paylaşım yaptığında yüreğiniz hoplar yerinden. biten bitmiş giden gitmiştir ama insan kafasında bitirmediyse büyük problem.
internet üzerinden takip etmek oldukça kolaydır. hatta öyle ki çok eski zamanlarda yazdıklarını bile bulabilirsiniz.
neden eski sevgili takip edilmek istenir anlamam bir türlü. eski olan sevgili, esamesi okunmaması gereken sevgildir.

anca, obsesif kompulsif olan kişilerin yapacağı eylemdir. terk etti, ya da siz ettiniz, ya da kız yüz vermedi takıntı yaptınız falan... saçmalamayın gençler, kafamıza uyan bir sürü kız vardır mutlaka, yapmayın. hasta olursunuz sonra.
eski sevgiliyi takip etmek zordur. özellikle büyük bir şehirdeysen, eski sevgili tüm sosyal ağlardan uzak ve kendi ağında yaşıyorsa, ortak eş dost akraba da yoksa imkansızdır ve en temizidir. Öünkü eski olan bir şekilde unutulmalıdır. Tabi her ne kadar böyle denilse de bir takip aracı bulmak için çaba sarfetmek de mübahtır.
(bkz: sherlock a dönmek)
Eski sevgiliyi sanal ortamda takip ettiğini düşünenler, fena halde yanılır. Takip edilip edilmediğini takip ettiği için çoktan başka bir hesap alınmış, yeni nickler bulunmuştur.
kişinin kendine yapabileceği işkencelerin en kötüsüdür belki de. her yazdığı, her güldüğü batar.
en kısa zamanda kurtulunması gereken dürtüdür.
giderek azalan duygudur. uzun zamandır bakmadım mesela facebook profiline.
eski sevgilinin yeni sevgilisini çileden çıkaran durumdur. olur da bi gün o zavallı anını yakalarsa sevgili, işte o an çok pis paralar. çok pis paralar dediğim öyle bi ters getirir ki, takibi bırakıp kendini paralamaya kalkmana neden olabilir. *
kendinize yaptığınız yapabileceğiniz en büyük haksızlıktır.
eski sevgiliyi takip etmek meraktan oluşan bir durumdur. eski sevgilisini her takip eden hala seviyor diye bir durum söz konusu olamaz bence ama takip edenlerin birçoğu hala seviyordur. tabi akıllı olan eski sevgili takip edildiğini biliyorsa facebookta vs. mantıklı hamleler yaparak seveni çıldırtabilir.
zaman kaybıdır.
saplantıdır hem zevklidir hemde üzücü olabilir bazen.
bir arkadaşı öpüp çıkacaktım..
tweetleri üzerine alınmanıza, mention beklemenize sebep olacaktır. gerek yok. yeni sevgiliyi takip etmek daha bi güzeldir.
günümüzde oldukça zor olan bir eylemdir. örnek vermek gerekirse çevremde 5 adet eski sevgili denilen şey var. hepsinin birer adet tumblr adresi, facebook adresi, twitterı falan var. tabii benim açımdan oldukça zevkli bir araç bu, eski sevgiliyi takip etmek. teker teker hepsini yer imlerine kayıt ettim. günaşırı bakıyorum. vay amına koyim, deyip çıkıyorum. neler çektirmişim ben bu kadınlara? kimisi hala unutamamış, adımı sayıklıyor. kimisi işinde gücünde. kimisi gelecekteki sevgilisine mektup yazıyor vesaire. bazen hangisinin hangisi olduğunu karıştırıyorum falan. bayağı zevkli ama zor.
kişisel işgence metodu. Takip ediceğine arayıp sorsa daha da rahatlayacak, yada seviyorsan git konuş kardeşim bu hafiyeliğin anlamı ne?
yenisi olmadığının kanıtıdır.
Kendisine yeni sevgili bulamayınca eski sevgiliyi unutamama modu ve her an onu takip etmektir.
bir zamanlar çok iyi tanıdığın kişiyi merak etmektir. anıların niteliğine göre 'beter ol' ya da 'daha mutlu ol' nidalarını eşliğinde getirir.
evet takip ediyorum ama zerre kadar sevmiyorum. geri dönme ihtimalim de isteğim de yok. hatta nefretle ayrıldım bile diyebilirim. ama yine de alışkanlık olmuş ne yaptığını ne ettiğini merak ediyorum. sonra mı? bi sigara daha yakıyorum...
Geçen yaptığım hede, uygun fırsat olsa yanına gideceğim, tek gezmiyor ama yeni sevgiliside yok o yüzden acele etmiyorum.
Gün boyunca yapılıp eski sevgilinin hayatını ve psikolojisini olumsuz etkiliyorsa, eski sevgilinin kanıtlarla ispatlaması halinde takipçilik suçu olup ceza gerektirendir.