bugün

yıllar sonra bile gözlerin dolması demektir. şahsen benim oldu.
ilk önce bir şok, sonra telefonda durumu söyleyen arkadaşa "taşak dimi? brak yalanı" demeye çalışırken sesin çıkmaması... sonra ne zaman olduğunu, dayının kim olduğunu öğrenmeya çalışmak gibi gereksiz çaresiz sorular...

ardından bilgisayar başına oturulması, eski fotoların açılması, ikinizin şarkınızın çalınması... sonra facebook dan ortak arkadaşlardan 1 adet düğün resmini görmek... "ulan orda ben olabilirdim belki... kısmet işte demek"

sevgi değil hissedilen, zira 1 senedir sesini dahi duymamışsınızdır... ama garip bir duygudur, ağlatmaz belki ama içe ağlamak gibidir...

yine de allah mutlu etsin dersiniz yarım yamalak içinizden...
eğer ilk aşkı yaşadığın insansa derin buhranlara sürükleyecek durumdur. senin için atan kalbin el olması değil ama ellerin olması üzer.
eski sevgili ile geçmişte yaşananların yoğunluğuna bağlı tepkiler değişebilir. aşık olunan eski sevgili ise birkaç gün nikahına beni çağır sevgilim şarkısı eşliğinde ağlanılabilir. eğer kısa süreli bir maceraysa o bile evlendi bak biz hala bekarız diye dalga geçilebilecek durumdur.
her şeye rağmen insanda derin izler bırakır. bakıverin bir zahmet; #5818245
kimden elimi çeksem başını kaldırıyo, neye elimi atsam kurutuyorum düşüncelerine daldırır çıkarır insanı.
(bkz: eski sevgilinin adrese düğün davetiyesi göndermesi)
(bkz: e bu koyar ama)
(bkz: şimdi yarrağı yedin işte)
duyulduğunda bir burukluk olacak ama eninde sonunda makara olacaktır...
eski sevgilinin çocuğunu mahallede oynarken yaşanan diyalog;
+leen annen nerde?
-evde amca..
+iş mi görüyor?
-babam geldi ya...
+heee!
nikahına beni çağır sevgilim istersen şahidin olurum senin.

(bkz: ümit besen)
(bkz: eski sevgilinin eğlendiğini öğrenmek)
garip bir duygudur.evlendiği kşiyi keninden üstün görüp kendini üzüntüden ve kıskançlıktan mahvetmektir
eğer gerçekten sevmemişseniz pek zorunuza gitmeyecek durum.

(bkz: salla gitsin)
(bkz: görmemişim duymamışım)
hala sevilen kişiyse eger, adı darbe olur...
senin için önemli biri olmadığına zaten hayatından çıktığına kendini inandırmaya çalışırken bir yandan da içinin acıdığını hissetme durumudur.
eski sevgilinin evlendiğini öğrenmek durumunda yaşananlar, doğrudan o ilişkinin nasıl bittiğiyle orantılıdır..

eğer sevgili çok sevilmiş,ayrılık sonrası acı çekilmiş ise;

haber alınır alınmaz içeride hissedilen volkan patlaması haber verilene yansımasın diye zaman, mimik ve tepki kararsızlılığından birkaç ay durabilir, bu durgunluk dışarıdan bir patlamaya dönüşmez ise sadece yüz kızarıklığı ve soğuk terlerle atlatılabilir...

eğer zamanında sevgiliden kurtulmak için uğraşılmış ise ;

haber alınır alınmaz ağızda çikolata yemiş gibi, yeni orgazm olmuş gibi bir tat bırakır. mevsim ne olursa olsun bir anda her şey ilkbahar rehavetine döner. " hayırlısı olsun, umarım mutlu olur çünkü bunu hak ediyordu. " temennileri kuş cıvıltılarının fonunda söylenir...
BUNALIM SEBEBiDiR.
ohh ne güzel sonunda kurtuldum diyebilmektir.
şayet daha önceden çaktığınız bir sevgiliyse, "adama bak lan patlak karıyı aldı" denir ve yeni dişiler bulmak üzere hayata aynen devam edilir.
eğer eski sevgiliye karşı hiç bir şey hissetmiyorsanız umursamayacağınız hede.
hatta damadın yanına gidip 69 u çok iyi yapar tavsiye ederim de diyebilirsiniz. tabi sonuçlarına katlanmak şartıyla. *
gerçekten eskimişse çok da tınlanılmayacak olaydır.

ha eğer ki içte bir parça acı hissediliyorsa zaten eski kelimesi sadece dilde kalmış demektir.
(bkz: #4247513)
eğer hâlâ seviyorsam, evlilik gibi bir *ok çukuruna düştüğü için sevinirim.zira mutlu evlilik yoktur ve birkaç ay sonra, hayatını beraber geçireceği karıcığı şanzımanı dağıtıp bir b.ka benzemeyecektir artık.*