bugün

entry'ler (193)

siemens

2015 itibariyle bosch and siemens hausgeraete firmasindaki %50 hissesini bosch ag ye devretmistir. isim hakki ise uzun bir sure daha bosch grubunda kalacaktir. bu da demektir ki onumuzdeki yillarda siemens beyaz esyalari bosch tarafindan uretilecektir

athelas nerede bulabilirim

(bkz: athelas kalmadi gubar verelim abime)

iphone yahudi icadıdır kullanmak haramdır

(bkz: rize kürdü steve jobs)

amk diyen erkek kabadır net

kibar olun yarraam kizlar var diyerek katildigim tesbit

gelmiş geçmiş en büyük 5 türk

cengiz kurtoglu
uche okechukwu
fatih portakal
fulden uras
besim tibuk

yazar nicklerinden kime benzediğini tahmin etmek

eyesnoelips : mesut özil

penis gören kezban tepkileri

tepki beklenenden farkli da olabilir
"ayy bunun gibi y.rklari ben sakiz diye cignerim be askim"

hırvatistan

2011 yilinda yanlis hatirlamiyorsam hicbir bilgimiz olmamasina ragmen sadece vize olmamasi cekiciligiyle 10 gunluk tatil yaptigimiz, daha sonra takip eden her sene min 1 hafta gecirdigim guzel ulke.

ulkedeki insanlar oldukca sakin, stressiz, efendi ve kendi halindedir. bu adamlarin 10 yil evvel ic savas yasadigini bilmeseniz de biri anlatsa siktir cekersiniz.

dalmacya kiyilari muhtesemdir. Split hem tatil beldesi hem de buyuk sehir oldugundan izmir konseptindedir. Hvar ve Brac adalari tavsiye edilesidir.

seyahatlerimizden birinde o kadar gaza gelmistik ki tr ye ucmak icin zagrebe dondugumuzde konsolosluga gidip atese ile gorusmek istemistik. cikardik sortlari, parmak aralarini efendi gibi bi kanvas bi de gomlek cektik gittik konsolosluga.

ticari atese muazzam efendi, tam bir bürokratti, sagolsun bizimle de oldukca ilgilendi, bilgiler verdi. iclerinden en ilginci bize yaptigi su aciklama olmustu :

"cocuklar, 15 yildir dunyanin cok farkli yerinde gorev yaptim, zurich, kopenhag, usa vs vs. hep derdim ki, yine de istanbul da yasamak isterim, turkiye de yaslanmak isterim. simdi 3 senedir buradayim. diyorum ki ben galiba burada yaslanip olmek istiyorum."

ulm

yazildiginin aksine bir baden württemberg sehridir. sadece neu ulm olarak adlandirilan kisim ise bavyeraya aittir

almanyanin en yasanabilecek bolgelerinden biridir. cevresindeki kucuk sehirleri de alirsak sanayisi gelismis, is imkanlari oldukca fazladir. fakat bunun yaninda yesili, dogasi ve atmosferi mukemmeldir. universitesi de vardir, dolayisi ile ogrenci nufusu da fazladir.

Ulmer münster, dunyanin en uzun kilisesidir. onunde durup dakikalarca bakip detaylarini inceledigim olmustur.

Kisacasi Ulm guzeldir, baldir, sekerdir. Tek sorunu bu bölgede konusulan dilin almancanin pis aksanlarindan olan schwaebisch olmasidir. onu da sktret nazar boncugu olsundur.

yazar nicklerinden en sevdiği şehri tahmin etmek

kedi memduh : van

sözlükçülerin hangi hayvan olduğunu tespit etmek

pantolon baligi ciktigim anket. comert, bazen musrif, sempatik ama yeri geldiginde tehditkar ve sert.

331 inci dönem askere gidecek sözlük yazarları

kütahya da havacı olarak göver yaparak içinde bulunacağım yazarlar grubudur. lakin kısa dönemlerde yaygın olan gittigin yerde kalma muhabbeti bizde yokmuş sanırım. olsun bi ince stres daha yaşarız acemilik bitimi, dün akşamkinden alıştık nasılsa.

331 inci dönem yedek subay sınav sonuçları

beni kütahya ya havacı olarak göndermiştir. nedir ne değildir bilenlerin tavsiyeleri beklenmektedir.

331 dönem yedek subay sınavı

net bilmiyorum ama türkiye nin belki de en yoğun sınav yeri olan tuzla piyade okulunda az evvel girdiğim sınavdır.

dün gece 11 sularında gidilip sıra alınması ile başlayan telaş -bu arada sıra no 7671 falandı- ancak ertesi gün akşam saatlerinde sona erdi. daha önceki dönemler tuzlada aynı şeyleri yaşamış arkadaşların anlattıklarının aksine oldukça düzenli bir sıra ve işlemler silsilesi ile karşılaştık. tabi sınav kısmı işin sadece en sonu ve 1 saat sürüyor, ama içeride işlemler, beklemeler ile de birlikte 4 saat civarı. oradan oraya git oraya imzalat o formu doldur derken bi ufaktan askerliğin acı tarafını tadıyorsunuz.

yani işin özü bu sınav bitimi itibariyle resmen asker oluyorsunuz ve bunu bir o kadar da hissediyorsunuz.

331 inci dönem askere gidecek sözlük yazarları

sabah 6 da başlayıp akşamüstü 4 gibi sona eren bakırköy askerlik şubesi maceram sonrası sarı zarfımı ve 8,91 tl mi alarak dahil olduğum gruptur. o parayla da bi paket sigara aldım 2 de kaşarlı tost yedim, cepten de biraz ekledim bi ayran içtim.
devlet babadan da ufak da olsa bir nasibimiz varmış bu hayatta demek ki. şimdi tuzla yolları taştan var mı büyük beşiktaştan...

dersim isyanı

bilmem kaç bin alevinin değil kürdün öldürüldüğü katliamdır.veya temizliktir. nası isimlendirildiği önemli değil benim için fakat küçük bir yanlış anlaşılma var onu düzeltelim. "alevi kürdü" diye bir şey olamaz. kürdün hristiyanı olur, süryanisi olur, ateisti olur, musevisi olur ama alevisi olmaz. tarih boyu kimlik arayışında olan kürtlerin sığındıkları limandır alevilik.

nitekim ezelden beri alevi oylarının % 95 i chp ye gitmekte ve her alevinin evinde ataturk posterleri bulunmakta ve en sağlam atatürkçüler olarak bilinmektedirler.bu da bunun bir nevi kanıtı olmuştur. yoksa 70 sene önce binlerce insanını öldürmüş kişinin posterini duvara atıp partisine oy atmak çok da manalı değildir.

işin özü anadolu alevilerinin hiçbiri dersim katliamının kendilerine yönelik olduğunu düşünmez ki zaten öyle de değildir.

possum

avustralya'nın sokak kedisidir efendim bu hayvan. her yerde görürsünüz, genelde geceleri çıkar. oldukça atik bir hayvandır ağaca çıkar zıplar oynar. ilginç bir özelliği elektrik, telefon telleri üzerinden rahatça yürümesidir.
bunun yanında zararsızdır, lakin sevmeye çalışan bir arkadaşımı tırmaladığı da görülmüştür. buradan hareketle bana dokunmayan yılan bin yaşasıncıdır diyebiliriz.

15 kasım 2009 yıldırım demirören in istifası

bir fenerbahçeli olarak üzüntüyle tıkladığım haberdi. şimdi ise mesudum, hoyratım, coşkuluyum...

imralı ya 5 mahkum gönderilmesi

bunun üzerine bir horonlu halaylı bir düğün yapıp şöyle şanıyla şöhretiyle başgöz etsek adamı o zaman tamam olacak. O değil de yarın öbürgün bu herifi millet vekili adayı olarak görürüz demedi demeyin. ona doğru gidiyoruz.

hoşlanılan kızın ülkücü çıkması

daha da değişik kafalar yaşamak için (bkz: hoşlanılan kızın bölücü çıkması)