bugün

daha önce sözlüğe liseliler alınmasın kampanyası ile az biraz derdimizi anlattığımız durumun bir merhale ötesidir. hazır liseli ergenler de okuldayken dedikodularını yapalım.

dün fantastik bi ürün almak için yanıbaşımızda ki alışveriş merkezine ilerlerken farkettim durumu. kızlı erkekli onlarca liseli bağıra çağıra yürüyordu yolda. yeminle tırstım lan. kızlarda hiç utanma yok. gözümün içine içine bakıyorlar. ben bakmıyorum ama bakışları üzerimde hissediyorum. mazallah kafamı çevirip bir baksam gelip siktirecek kendini. bağıra bağıra liseli ergenlere olan aşkından bahsedenler, sigara içmenin erdemlerinden falan bahsedenler...bağırarak kahkaha atınca dönüp onlara bakacağımı zannedenler. dikkat çekecek ya. töbe töbe...

erkekler desen, hepsinin elinde sigara gruplar halinde geziyorlar. her grup yaklaşık üç kişiden oluşuyor. bunlar polat, memati ve abdülhey.

hacı şimdi bilmiyorum yani bizim civardaki liselerde mi problem var aliminyum?

ufak tefek liseli istisnalar kaideyi tabiki de bozmaz.

not: bizim jenerasyon ortaokuldan direkt üniversiteye geçti canım.
daha önce liseli olmamış kişi serzenişidir.

(bkz: ilkokul terk)
"lisedeyken ne maldım lan" diye düşünen birinin büyüyünce söyleyeceği söz.
(bkz: eğitim şart)
(bkz: biz daha ölmedik)
(bkz: önyargı) **
"kız erkek farketmez bütün liseliler maldır." tespitini yapacak kadar maldan anlayan mal söylemidir.

(ps:20 sene önce bende liseliydim.)
hepppimiz o liseden geçmedik mi? hepppmiz malız.
(bkz: liseli olmadığını ispatlama cabası)
o kadar yakışıklıyımki, liseli kızlar bana kendilerini siktirmek için, dikkatimi çekmeye çalışıyorlar demenin bir başka yoludur.
(bkz: adam ilkokul terk beyler)*
(#9918191)
liseli kizlar da maldir ama gideri var hacim allah icin..yanı olsa da yesek entry si olsa da bişeyler yazsak..
(bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)
not: bizim jenerasyon ortaokuldan direkt üniversiteye geçti canım. zihniyetine sahip olan lisesiler için söylenmiş bi cümledir.
bu zihniyetteki (bkz: erkek kız farketmez bütün liseliler maldır) tıpkı not: bizim jenerasyon ortaokuldan direkt üniversiteye geçti canım. diyen yazar gibi canım.
sadece bu malların sokakta dikkat çekmesi üzerine bi genelleme yapılması yanlış olmakla, dikkat çekmeden adam akıllı okuyup, yaşayan liselilere yapılan haksızlıktır.
önceden mal olduğunu kabul etmiş kişi söylemidir.
edit: ortaokuldan üniversiteye zıplayanınız var mı?
gelişme çağı dönemine denk geldiği için, liseli mal olarak adlandırılır. çok da doğrudur.
hepimiz liseliyiz, liseliydik ve de olacağız denecek iddia.
o halde hepimiz hayatımızın bir döneminde maldık, malız ya da olacağız.

ilkokul terk olarak mallıktan kurtulunabilir mi bilemiyorum. ona kalırsa çoğu üniversiteli de mal, hatta yer yer mal liselilerden bile daha mal. ah keşke okul adam edebilseydi insanları.
zır cahil ya da ilkokul terk söylemidir. yok eğer değilse adam lise okumuşsa ve liselilar maldır diyorsa kendine da mal demiş olur. kendi mallığını kabul eden bir adamında sen düşün halini..
genelleme yapan cümledir. şimdiki grupta bariz bir yozlaşma, bozulma görülse de hepsine maletmemek gerekir.
liseli düdükliyemiyen erkeklerin dramı.
Arkadaşım sen ortaokul terkmisin dedirten yazar hedesi.
(bkz: ilgi çekmek için geğiren ergen kız grubu)
(bkz: bir zamanlar maldık)
mal da olsa gençler bir yerde. yaş itibari ile. senden benden daha önce internet gördüler internet sözlüğünde yazarlar. çok sesliliği tadıyorlar. seninle aynı yaşa geldiklerinde seni geçip sana mal diyecekleri şimdiden belli. buna bakmak lazım.
okula gitmemiş liseli söylemidir.
Saçmalık. Her insan liseli olmuştur. Olmayanların mallığı tartışılamaz zaten.