bugün

çok istediğim ama hiç bir zaman olmayan kardeş.
abi ya da erkek kardeş kavramı çok başka insanın başka bir güveni oluyor kim ne derse desin.
tende candır, başta akıldır, gözde nurdur.
(bkz: brother)
küçükken deliler gibi kavga ederdik. it gibi ısırırdık birbirimizi. hala da geçinemeyiz ya... neyse. birgün çocuğuz tabii, ne sebepten olduğunu hatırlayamıyorum ama biz bunla it gibi birbirimize girmiş artık allah ne verdiyse geçiriyorduk birbirimize. bu en sonunda yeni aldığım güzelim tişörtümün yakasını çekip sündürmesin mi... ulan sen misin bunu bana yapan. valla gözlerim kararmış sonrasını hatırlamıyorum. dişlerimi sırtına geçirmişim. annem uzun bi süre " kuduz aşısı yaptıralım şu çocuğa." diye dalga geçti benimle.

ama yine de kardeş işte. atsan atılmaz, satsan satılmaz.
Baba yarım..Bu dünyada ona eş sevgi bulunamayan kişi..
candır. canımdır. ailemin en sevdiğim üyesidir.aramızdaki 5,5 yaş farkından mütevellit doğup eve geldiği günü bilirim. ablası olarak şu koskoca dünyada onun için yapmayacağım hiç bir şey olmadığını bilir. Allah uzun ömürler versin ve acısını göstermesin diye dua ettiğimdir. çalışmadığım zamanlar abla harçlığın var mı diye gizli gizli sorandır. yanında ağlayıp her derdimi söylediğim ve her derdine çare olmak için çabaladığımdır. gurur duyduğumdur.
ufaklıktır efendim. hiç büyümeyecek olandır. beraber tavla oynayabildiğiniz yenilince kovaladığınız uğruna playstation kolları parçaladıgınızdır. candır.
erkek kardeş candır. ne kadar büyürse büyüsün hep abinin gözüne bebek görünür.
kimse kardeşinize değil zarar vermek, canını sıkacak bir laf bile diyemez. zira abi bu tarz durumlara hiç tahammül edemez.
kardeş kendini sürekli abinin rakibi gibi görür onun yaptıklarının daha iyisini yapabilirim havasındadır özellikle ergenlik dönemlerinde.
şehir dışında üniversite okumaya gidildiğinde gözlerinden sicim sicim yaş dökerek insanın yüreğini parçalar.
çok ayrı bir özlemi vardır uzakta olunca.
abi olmak güzeldir.ama kardeş özlemi de çok zordur.
yaptığın bütün kavgalara rağmen kendisinden asla kopamadığın kişidir. Candır.
kardeştir len işte sevmeyipte ne yapıcan. şaka maka fena ya onlar. bir saat içinde hem sevginin doruklarına çıkartıp hem sinir hormonlarınıza mastürbasyon yaptırabilir. ama en çokta bakkal işi ondadır ya o haz başka bişey ya. kardeşim benim kap gel bi paket sigara bakim. çok iyi ya.
kendisiyle yolda birlikte yürürken sınıfınızdan bir erkekle karşılaşmanız ve onun size göz kırpması durumunda kendisinin 12 yaşında olmasına aldırmadan "göz kırptı lan sana, ağzına sıçarım onun!" deyip güldürendir.
2 dakika adam olamaz, haylazdır, yaramazdır, sevilmediğini sanır işte bundan ötürü gerizekalıdır. ulan salak seni sevmesek neden katlanalım düşün bi? 2 dakika adam ol da mutlu olalım azıcık.
farkında değildirler ama, ablaları veya kendinden küçük kız kardeşleri aynı annelerinin duyduğu şevkat ve analık güdüsünü onlarda taşır, hoş bunu bu kızlarımız da çok sonra fark eder...
tam evde bir joint yuvarlayacakken hasta hasta gelip ''abi sende kalabilir miyim?'' diye sızlanan ergen şey.

keyfimin içine sıçma konusunda üstüne yok vallahi.
eğer 12 yaşlarına geldiyse öldürmek isteyebileceğiniz kardeş, hiç susmayan, boş boş konuşan, malca hareketleri olan erkek.
benden 4 yaş küçük, ergen, biraz gözleri buğulansa dünyayı yakmayı düşündüğüm, garip ama dünyanın en değerli şeyi.
birbirimizi öldürecek kadar kavga ediyoruz. sonra hiçbir şey olmamış gibi saatlerce oyun oynuyoruz.

edit: kardeşim bu aralar ilk aşk acısını yaşıyor. kızı öldürmek istiyorum. kardeşime bir şey yapamıyorum. çözümü basit siktir et diyorum anlamıyor. kız hakkında kötü konuşuyorum benimle kavga ediyor.
uğruna ölünecek insandır, her şeyden ve herkesten daha önemlidir. kaç yaşına gelirse gelsin hep küçük bir çocuk olarak kalacaktır. her abla dediğinde ona olan sevginizi bir kez daha hissedersiniz, ağladığında sizin de gözleriniz dolar, sizi üzse de kavga etseniz de en fazla 1 saat dayanabilirsiniz ve hemen gidip sarılırsınız. kısacası her zaman hayatınızın en önemli yerinde duracak olan balkardeştir.
bir ablanın ilk çocuğudur. canını yediği, en kıymetlisidir. hatta " datlım gıymatlım"dır.

edit: noluyor lan ? kimin köpeğine hoş kimin tavuğuna kışt dedim de eksi aldı bu entry ?
herhalde bu dünyada sahip olabileceğiniz en büyük hazinedir. çocuk yaşta bir erkek kardeşi kaybetmiş olmaktan mıdır bilmiyorum içinde onun olmadığı bir dünya bir yana o bir yanadır. onun sevgisi onun dışında istisnasız herkese duyduğunuz sevgiden daha fazladır.
aramızda 2 yaş var ve sanırım duvar dibinde sıkıştırsam dilimi ısırarak döverim bu gavatı. oda aynı şekilde. Sanırım en kardeş olduğumuz an küçükken okulda o'na sataşan çocuğu çıkışta sikip bırakmamdı.
Aslında iyi çocuk eyvallah ama aşırı paranın esiri. Şekil yapmayı seviyor güdük. E zamanında onun yaptığını ben 'tip'le yapardım. 2 yanımda gezse hayatını yaşatırım ona. Neyse canı sağ olsun.
kavga etsenizde en ufak bir acısında sizin kahrolmanızdır . Bambaska bir duygudur .
kardeştir candır üstüne ne söylenebilir ki başka, onun canı yanar sizin canınız acır hele birde elinizde büyümüşse.
Bazı bazı heves ettıgım seydır. Yoktur malesef.
sosyal ağlardan ve mobil olarak sürekli sizi tatlı tatlı rahatsız edendir. bazen sizi sinir küpü yapsa da dünyada en çok sevdiğiniz erkeklerden biri olur kimi zaman. bazen yanaklarını fazla sıkar, acıtırsınız. işte bazen o kadar çok sevilendir.
bitanecektir. benim hayata olumsuz gözlerle bakmaya başladığımı sezip, facebook mesaj kutumu saçma sapan capslerle doldurmaya başlayıp yüzümü güldürmeyi başarmış olandır.