bugün

tayyip erdoğan'ın istememesi nedeni ile gerçekleşmeyen durum.
kılıçdaroğlu korktuğu için gerçekleşmeyen durum.
daveti yapanın nasıl oluyor da korktuğunu merak ettiğim durum.
tayyip erdoğan ın kılıçdaroğlu ndan tırstığının bir kanıtı.
(bkz: ah bir gelse)
(bkz: belgeler konuşacak)
benim böyle bir zırvalıklar dizisini seyretmek istemediğimi açıklamam üzerine gerçekleşmeyen durumdur.
olması halinde türk televizyon tarihinin en büyük reyting rekorunun kırılacağı tartışmadır.
bir maç havasında olacaktır şüphesiz.
gereksiz bir durumdur. birbirlerine anlatacaklarını ve yapacaklarını millete anlatsınlar, insanlarda tercihlerini yapsınlar olayıdır.
(bkz: üst olur)
erdoğan neden böyle bişey yapsın... kendini kanıtlamak gibi bir zorunluluğu yok herşey elinde her istediğini yapan biri... kılıçdaroğlu bunu istemesin artık... farklı stratejiler geliştirmeli...
suat kılıçın şöyle yorumladığı durum;

o şerefe deniz baykal bile erişemedi sen mi erişeceksin.

bu tarz bi cümleydi. amma doğru amma yanlış bence yanlış bir tavır. bu şekilde yorumlamamak lazım. ama şu da bi gerçek; meydanlarda küfrettiğin bir başbakan seninle niye televizyonda konuşsun ki. yani bunun sağcılıkla solculukla alakası yok bunu anlamamız için tayyip erdoğan hayranı olmamıza gerek yok. şimdi tayyip gitse tvye çıkıp kemal kılıçdaroğluyla konuşsa ''herife bak o kadar küfürü yedi bi de kalktı adam saydı konuştu'' diyeceksiniz. onursuz haysiyetsiz diyeceksiniz. demem demeyin diyeceksiniz dostlarım...
meclise konuşsun, tartışsın diye göndermedik mi biz bunları ? mecliste kabak gibi oturacaklarına tartışsalarmış efendim. televizyonlara çıkıp şov yapma merakı nerden çıktı ? dosyacı kk'nin başlattığı bir furya trend oldu. tv izlemiyorum lakin dosyacı kk ile ruhu sarışın rte'nin yeterince kirli olan ekranları daha fazla kirletmelerine de gönlüm razı değil. şah damarımıza hayrat vana taktık yıllarca kana kanaiçtiler. varlığınızla bir rahat vermediniz bari yokluğunuzla edin hizmet.
böyle bir programda ne akp ne chp kendi seçmeninden kayıp vermez. yalnızca kararsızların akp ye yakın olduğunu bilen sayın kılıçdaroğlu, onları kendi tarafına çekmek için bu yolu kullanmak istiyor. ama tayyip erdoğan da bunu bildiği için bu buluşmayı çeşitli söylemlerle engelliyor. sayın erdoğan'ın sayın kırca'ya söylediği sözü hatırlatmak istiyorum. 'sen uyanıksın ama ben de senden aşağı kalmam' işte bu söz sayın başbakanın tv programına neden katılmak istemediğinin göstergesidir.

edit: imla
--spoiler--
suat kılıçın şöyle yorumladığı durum;

o şerefe deniz baykal bile erişemedi sen mi erişeceksin.

--spoiler--

sağlık bakanı'nın engelli vatandaşa tavrı , suat kılıç'ın bu tavrı.

akp'ye 9 senelik iktidar büyük gelmiş galiba.
ileri demokrasi tüm ülkelerde uygulanan, seçimde en önde gözüken liderlerin tüm halkın önüne çıkıp çatır çatır ekonomi,hukuk konuştuğu tartışmalardır; türkiye'deki versiyonunun gerçekleşmemesine ne denilir?

"Her lafa verecek bir cevabim var... Lakin bir lafa bakarim laf mi diye, Bir de söyleyene bakarim adam mi diye"...
sözünden ötürü gerçekleşmeyen tartışmadır.
(bkz: başbakanın canlı yayında kılıçdaroğlu korkusu)
olmayacak duaya amin demeye benzer.
kılıçdaroğlu davet etmekten, meydan okumaktan bıktı başbakan kıvırmaktan bıkmadı. zannedersem başbakan ardını temizleyip öyle çıkmayı istiyor ama korkuyorda ya haberi olmayan bir yolsuzluk kılıçdaroğlu'nun elindeyse?
kemal ın çirkefçe demagoji ve laf oyunlarına başvuracağı bir tartışma olur. rte ise çıkar yaptığı icraatları anlatır. kemal ın her zırvasını bir icraatla karşılasa: zırva biter; icraat bitmez..
gerçekleştiğinde akp'nin tüm kirli çamaşırlarının dökülecğei durumdur.
rte'nin prompterinin bozulması durumunda olacakları düşünemiyorum bile.
recep tayyip erdoğan, canlı yanında stüdyoya prompter getirememesinden kaynaklanan bir durum.
kuşkusuz rte nin hazırlıksız sorularla terleyeceğinden çıkmaktan korktuğu tartışma programı. ***
başbakanın kılıçdaroğlu'na "sen daha çıraksın sen kimsinde benle tartışacaksın" dediği durum. yalnız gerçek sebep göründüğü üzere başbakanın tıpasının yememesidir.binaenaleyh bunu söylediği mitingte kalabalığın çılgınca alkışlaması beni çileden çıkartmıştır.
(bkz: demokrasi)
seçim meydanlarına bakarak , seviyesi yerlerde sürüneceğinden dolayı gerçekleşmesini istemediğim tartışmadır. amerikan seçimlerindeki tartışmalarla bunu kıyaslamak saftirikliktir. izleyen varsa amerikanın geçen seçimlerinde bu tip tv tartışmalarında ne ince esprilerin ironilerin döndüğünü görmüşsünüzdür. kabzımal ağzıyla seçim meydanlarında sıçma eylemi gerçekleştirenlerin seviyesi yetmez.

meydanlardaki kabadayı bağırışları helal nasıl çaktı diye izleyip aynısını tvlerde görmekten hoşlanan şiddet eğilimli bünyeler bu konuyu ciddiye alıp haha o bundan korktu bu oy kaybetcek diye kandırmasınlar. kararını veren zaten vermiş amigolar sadece daha çok küfür hakaret ve bağırışma duymak için umut ediyorlar.