bugün

aylin aslımın gülyabani albümündeki şahane parça ahh a imza atmış müzisyen. aynı zamana tanju eren 40 adlı albümdeki ask yok aslında adlı parcayıda yorumlamıstır.
ahh adlı şarkıyla gönülleri feth etmiş insanüstü besteci.
Ülkerin dankek magma reklamında sezonda 500 gol atan eleman.
belki şarkısıyla insanın umutsuzluktan umuda geçişini anlatan insan.
kirli isimli albümü çıkmak üzere olan iyi müzisyen. belki şarkısı da çok güzeldir ayrıca hem beste hem söz olarak.

kendini de şu şekilde tanımlamış:

Sarki söylerim, söz yazarim, beste ve aranjman yaparim, reklam filmlerinde yardimci yönetmenlik yaparim, gitar, bass, klavye ve davul çalarim, ProTOOLS kullanirim, Istanbul'da yasarim, sigara içerim, PS oynarim, WE'de rakip tanimam, yemek yapmayi çok severim ama bilmem, hiç yapmadim, aslinda sevmem, yemek yapmayi sevme fikrini severim, fikirleri severim, sabit fikirliyim, sabit olan seyleri severim, hareketli olmayi severim, hersey sabit ben hareketliysem; bunun verdigi güven hissini severim, güveni severim, sevene güvenirim, güvendigime veririm...

http://www.myspace.com/erdemyener
Erdem Yener 1981 yilinda Iskenderun'da dogdu. 7 aylikken yurumeye, 12 aylikken konusmaya baslayan ve okuma-yazmayi 4 yasinda ogrenen Yener, ailesinin akademik anlamdaki beklentilerini oldukca yukseltti. Ilkokul yillarinda ders calismaya ihtiyac duymadigi icin boyle bir aliskanligi olmayan muzisyen, enerjisini, ilerleyen yillarda derslerden cok sanata yoneltince her ne kadar hayal kirikligi yaratmis olsa da kendi yolunu cizmeye basladi.

Muzigin yani sira; karikatur, oyunculuk, radyo programciligi ve danscilik ile ilgilenen muzisyen, ergenlik cagindan itibaren tum bu alanlarda da var olmaya calisti.

13 yasinda sarki yazmaya baslayan Yener, 18 yasinda gitar calmaya basladi ve Ankara'da, +4 isimli ilk ve tek grubunu kurdu. 5 yil boyunca Ankara merkez olmak uzere, bir cok sehirde bar programi ve konserler vererek, gerek cover sarkilar, gerek kendi sarkilariyla bir cok seyirciye ulasti.

Erdem Yener, 2003 yilinda Istanbul'a yerlesti ve Kedi Muzik'te bir sure mutfagi topladiktan sonra muzik yapmaya basladi. Bu cati altinda bir cok film muzigi, album ve jingle projelerinde; soz yazari, besteci, aranjor, solist ve icraci sifatiyla gorev aldi.

Yener, muzigin yani sira bir film produksiyon sirketinde cast direktoru ve oyuncu kocu sifatiyla calismakta ve gecmis yillarin birikimini topladigi "Kirli" isimli albumunu muzikseverlere paylasmak uzere hazirliklarina devam etmektedir.

http://www.erdemyener.com
son günlerde durgunlaşan müzik piyasası için canlandırıcı etki göstermiş olan sanatçı. lakin albümü ne piyasada bulabildim ne de şu sanal alemde. tahminimce başarılı bir albüme sahip ama henüz dinlemek nasip olmadı.
"senin hayatta amacın ne lan, ne ayaksın sen ?" sorusuna vereceğim cevaptaki örnek kişidir erdem yener. müzisyen, oyuncu, bestekar, üretici, karikatürist,aranjör, neşeli, yaratıcı.. bu sıfatlara sahip olmak herkesin yapacağı iş değildir. benimde hayatımdaki tek amacım bir çok sıfat sahibi olmaktır, bu yüzden tebrik edilesi insandır erdem yener.
esasen reklam şirketi olan ya da reklamlara cast çalışmaları yapan şarkıcıdır.
son yayınlanan flexi reklamında da rol alarak gözlerimizin pasını silen adam.. sempatik kişi..
"geç" adlı parçası dinlenesi kişi.
Hayran olunucak insan..on parmağında 1001 marifet.yüzünü ve sesini bizden mahrum etmemesi gereken özellikle konser görüntülerini klip yapması gereken kişi..

(bkz: foça rock fest)
ne olduğunu ne yaptığını tahmin etmenin zor olduğu insandır. zira kendisi oldukça yeteneklidir. uğraştığı dalları saymanın yetersiz kaldığı noktadadır. kirli albümündeki diğer parçaların yanında belki üst seviyededir.
belki adlı şarkısıyla beni kendisine hayran etmiş müzisyen kişidir.
'geç' şarkısıyla bütün gün dinlenilebilirliği olan sanatçı.

içimde bir parça sen
Zorluyorsun tüm duvarlarımı
Bu kadar büyük çaba neden?

Pıhtılaşmış aşkımız
Gürül gürül akarken
Her yana bir kez bile bana dokunamadın kanlı

Sana evine dön diyemem
Artık bir evin yok aslında
Seni kendi yalnızlığınla
Gördüm gürdüm

Sakın çağırma gelemem
Artık bir hayat yok aklımda
Tüm büyük yangınlarda
Yandım Yandım

Kimi şeyler için çok geç
Kimi şeylerse zaten imkansız hayatta
Uğraşma, herkesin istediği en uzağında

Kimi şeyler ulaşılmaz
Kimi şeylerse zaten yok bu hayatta
Uğraşma, herkesin hissettiği en yakınında

Artık hiçbir şey istemem, senden
Gittiğin yerde kal sadece geri dönme
Sakın geri gelme

Sana geriye dön diyemem
Artık bir geçmiş yok aslında
Seni kendi yalnızlığımla
Gömdüm gömdüm

Sakın soru sorma bilemem
Artık bir cevap yok aklımda
Tüm büyük yangınlarda
Yaktım yaktım

Kimi şeyler için çok geç
Kimi şeylerse zaten imkansız hayatta
Uğraşma, herkesin istediği en uzağında

Kimi şeyler ulaşılmaz
Kimi şeylerse zaten yok bu hayatta
Uğraşma, herkesin hissettiği en yakınında.
Paylaşmayı seven iyi bir dost, iyi bir söz yazarı ve besteci kişi. bu aralar hayal kahvesin'de sık sık konser veren müzisyen.
23 ağustos' da Şen yuvadizisine katılacak hem şarkıcı, hem aranjör, hem oyuncu. *
avea reklamlarında da gülümseten şahıs.
kendisini, magma besin maddesi reklamlarından tanıdığım tanımakla kalmayıp, tanıdığım an itibariyle hayranı olduğum, sempatik kimse.

yeni sezonda, bir atv dizisi olan şen yuva da rol alması da ayrıca onu tekrardan beyaz ekranda görmek isteyen benim isteğime de karşılık olmuştur.

avea için rol aldığı reklamlarla kendisine olan sempatimi artıran sevimlilik abidesi özellikle arazide sarı jipli * olanıyla.

ve bir gün kendisine karşı erden yener de beni görecek mi acep umudumu söndürmediğim kimse.
avea reklamlarında yaran yetenek abidesi. müziği şahane, oyunculuğu mükemmel. kendisine buradan hey maşallah diyorum. parıl parıl parlayacak, yakındır.
bir an önce herhangi bir dizide başrol oynamasını istediğimiz ve aynı zamanda yeni bir albüm çıkarmasını istediğimiz yetenekli insan.
(bkz: seviyorum ulan)
bence şen yuvaya girmemesi gereken kişiydi. dizi onsuz daha güzeldi. gereksiz ve sıkıcı bir karakter hasip.
şen yuva da gülme krizine sokan yetenekli oyuncu yetenekli müzisyen.
avea reklamlarındaki fasülye.