bugün

üzerinde kir, toz, leke, pas vs. bulunduran varlık, obje, cisim.*
(bkz: dirty harry)
(bkz: kadir çöpdemir)
kulübesi vardır en az kendi kadar meşhur,üsküdar dan beylerbeyi ne giderken soldadır.
aklima ekmek teknesi dizisindeki kirli tiplemesini getiren sifat.
bir iranlının yanında kullanılmaması gereken kelimedir... kir
ekmek teknesi dizisinde kadir çöpdemir'in canlandırdığı karakter. "oyy oyy oyy" ve "cenkis bu para bizi bozmasın" sözleriyle akıllara kazınmıştır. parada pulda gözü olmayan tek derdi yemek olan sevimli bir karakterdir. favori yemeği ise güveçtir.
erdem yener'in ekim ayının ortalarında piyasada olacak olan ilk albümü. alternatif rock, pop-rock, grunge ve elektronik soundların hakim olduğu albümde erdem yener tüm enstrümanları kendisi çalmıştır. söz, müzik ve düzenlemeler de yener'in kendisine ait. kaybeden, belki, sert, öz, geç, o, anlama, hayvan, uyu ve son isimli şarkıların bulunduğu albümün ilk klibi belki isimli şarkıya caner özyurtlu ve alper özyurtlu tarafından çekildi.
(bkz: kadir çöpdemir)
iki yıl önce sokakta ölmek üzereyken bulduğumuz.üç ay uyuz tedavisi gören ve şimdi turp gibi olan,ilk zamanlar kokusundan burnumuzun direğini kırmış sevimli köpeciğe koyduğumuz isim.
Sıfattır.

ayrıca; kirli değildir ya pastır ya tozdur.
bu para bizi bozmasın repliğiyle ünlü. arzular şelale vardı bir de.

dönüyor dünya, sokayım hayatınıza geçirdiniz zamanı.
su sesi, para sesi ve kari sesi onu bozardi.
en pis dizi karakteri. evet.
türk dil kurumunun "adet gören kadınlar" için kullanıldığını yazmış. vay aq. çamaşır mı lan bu kadınlar.

kaynak:
http://onedio.com/haber/t...nda-bulunan-kadin--708700
Vaaaayyy arkadaş. Bildiğin savaş açmışlar tdk ya. Hayır bu savaşı verirken de "regl" kelimesini kullanmaktan çekinmemişler. Samimiyetsiz köfteler. Tdk ya ders verip regl demek. Ay başım de. Adet günüm de. Regl ne lan?

Haaa bi de türkmen bir aile çocuğuyum. Annem adet günlerimi bana hep sorarken kirlendin mi der. Burda kadınlığıma yönelik hakaretvari bi durum hissetmedim hiç zira adet dönemi, hormon ve yaşanan kanama durumundan kirlenir insan. Misal ben sadece adet dönemlerimde ter kokarım. Bunca yıllık feministim böyle salak çıkış görmedim.
çok kötü bir anlam yükleyen tdk kınıyorum" adet olmuş kadın"
görsel

Türk Dil Kurumu'na göre "kirli" sözcüğü..

(bkz: kınıyorum)

"asıl kirli olan; zihniyetinizdi! "
Temiz olmanın karşıtı ifade.

Şimdi bir şey diyeceğim ama lütfen kızmayın ya da kızın bana ne. Kirlenmek kadınların halk arasında adet oldum anlamında kullandıkları ama pislenme halinin kastedilmediği bir ifade. Tdk'nın gönderme yaptığı da bu kullanımın bizim sandığımızdan daha yaygın olmasından ötürü olabilir. Hemen ortalığı birbirine katıyorsunuz.
artık tdk'ya göre aybaşı anlamına gelmeyen kelime.
ekmek teknesi dizisindeki kadir çöpdemir'in canlandırdığı karakter.
Sözünü sakınmayan ve sempatik, içi temiz bir karakterdi.
Bağcılar'da herkesle kavga eden kedinin adı...