bugün

entry'ler (706)

fazlı polat ile nifak

son dönemde youtube da izlediğim en iyi içeriklerden (bkz: buralar değerlenecek)

initiative q

gelecegin tum dunya tarafindan kabul edilebilecek ortak bir dijital para birimini kurma amacli blockchain projesi.

proje takimi gunumuzde dolasimda olan tum nakit amerikan dolarlarinin q coine donusumunu hedefleyerek ileride bir q coinin degerini 1 dolara esitlemeyi hedeflemekte. erken gelen erken alir mantigi ile sisteme erken kayit olan kullanicilarini yuksek miktarda q coin ile odullendirmekte.

işin arkasında paypalı kuran ekip var

kayit icin referansli linkim (referanssiz uye olunmuyor):
https://initiativeq.com/invite/BGKgZW96X

mesut süre

"hay sıçamdır."

vivalines

geçtiğimiz hafta kullandım ilk defa

öncelikle sundukları lounge hizmeti gerçekten başarılı esenler otogardaki lounge ofisinden yararlandık yeme içme tuvalet anlamında herşey başarılıydı. tek eksik wifi ile ilgili problem.

yolculuk esenler otogardan ankaraya tam olarak 6 saat kadar sürdü gece 2 aracına bindim ve non stop olarak sabah 8 de ankaradaydım. koltuklar rahat, tv seçenekleri bol, hostesin sunmuş olduğu içecekler gerçekten çok çeşitli ananas suyundan domates suyuna kadar herşey mevcuttu sanırım.

amma velakin öyle anlatıldığı gibi yok her yolcuya bir seyahat çantası, çorap, göz bandı vs..veriyorlar kısmı olmadı hatta göz bandı özellikle istememe rağmen yok maalesef cevabı aldım.

sabah kahvaltı verdiler su böreğinden sosisine patetes kızartmasına kadar herşey vardı kahvaltı çok başarılıydı.

eğer otobüs yolculuğu yapıyorsanız tercih edebilirsiniz ama benim gibi özellikle sırf vivalines ı denemek için uçak yolculuğundan vazgeçmeyin.

olgunlaştıkça farkına varılan şeyler

ailenin tek gerçek olarak kalması.

braşov

nisanın 24'ünde her yerde kar gördüğüm romanya'nın kış turizmi için en önemli kentlerinden biridir ayrıca kentin meydanı ise gayet şirindir.

harictengazelci

bana ömür'ü, çağlamayı, kendimden geçtim ama şarkısını hatırlatan yazardır..

blagaj tekkesi

bosna hersek'te mostar civarında bulunan tekkedir.

blagay tekkesi olarak telaffuz edilmektedir türkçede alperenler tekkesi olarak adlandrıdıkları tekkede sarı saltuk'un türbesi bulunmakta olup mis gibi yeşillikler içinde yer alır.

eğer mostar a yolunuz düşerse mutlaka uğrayınız asla pişman olmazsınız.
görsel

ezgi aktan

son zamanlarda dinlediğim en iyi kadın vokal dupduru bir sese sahiptir...

albümü baştan aşağıya çok başarılı olmuş fakat albümde yer alan "sen" şarkısının yeri başkadır benim için.

sen şarkısının sözlerinide paylaşayaım tam olsun

Sen değdin, sen…

Uykusuz gecelere
iç yakan tüm dizelere
Döktüğüm o incilere sen

Boncuklarına tutulup
Kaldığım o günden beri
Günlerimi gecelerime bağladım ben
Tereddüt etmeden

Nasıl da tatlı baktığını gördüm de
Bildim bugünü ben ta o günden
Ellerini tutsam, göğsümde uyutsam
Hayaller kurdum da
Bildim bugünü ben ta evvelden

Sen değdin, sen…

iyi ki varsın ezgi aktan. iyi ki

hariçten gazelciler

zaman çabuk geçiyor, ömür bugün aramızdan ayrılalı iki sene olmuş biz unutmadık dostum, özlettin kendini

cahit zarifoğlu

türkiyenin gelmiş geçmiş en özgün şairi...kırlarda çiçekler artık sensiz açıyor...

mahmut çınar

tanım: aslında bende çok tanımıyorum hatta görsem tanımam bile ama sesini duysam tanırım o denli güzel sese sahip insan...

nilipek ile bir düetleri var ki sözü müziği kendisine ait olan bağlantıda dinleyebileceğiniz. ben dinledikten sonra acaba ne yaşadı bu kadar dedim fakat bağımlısı oldum.

uyarı mahiyetinde olsun geceye yakışan depresif bir şarkıdır mutluysanız dinlemeyin.

https://www.youtube.com/watch?v=mAg9E_0ix8Y

yolun açık olsun dostum...

manuş baba

elin elime sarkısını ayrı bir sevdiğim nazan öncel coverları ile tanıdımığız müzisyen kişilik.

zafer cınbıl

hakkında entry girmekte çok geç kaldığım güzide, kadife sesli adam

ilk başta birsen tezerin albümünde söz müzikleri kim yazmış diye bakarken ismini farkettim "balıkesir" isimli şarkıda.
sonrasında zafer cınbıl adını arattığımda ise "organic şarkılar" adlı bir albümün olduğunu keşfettim ve o albüm içersinden
"sevdanın yolları" adlı harika parçan daha olduğunu.

geçtiğimiz günlerde ise kent fm aracılığyla "benden sana yar olur mu?" isimli şarkına denk geldiğimde ise şarkıya vurulmuş bir şekilde dinledim ve sana olan hayranlığım bir kat daha arttı..

bir gün bir yerde karşılaşmak dileğiyle
iyi ki varsın zafer abi..

hepsi hepsi hayat nasıl olsa

depresif ergenliğimin en güzide şarkısıydı.

remzi hoca

ilk defa online kurs alarak remzi hocanın büyük emeği ile yds'yi geçtiğimde arayıp teşekkür etmek istedim.

telefondaki bayan remzi hocanın toplantıda olduğunu söyleyerek ben numaranızı alayım size dönüş yapalım dedi.
numaramı bıraktım ama içimden diyorum yüzlerce öğrencisi var kesin geri dönmez.

aradan iki gün geçti tanımadığım bir numara aradı merhaba kuntepercanavari dedi kusura bakmayın çıkartamadım dedim ben remzi hoca dedi eskişehirden...nasıl mutlu oldum anlatamam aradığına telefonda bir 5 dakika kadar sohbet ettik ama benim iki lafımdan biri hocam çok sağolun, hocam çok teşekkür ederim oldu...

demem o ki dünyada ki en iyi ingilizce öğretmenidir ve sadece bir öğretmen değil aynı zamanda harikulade bir insandır.

kalben

uzun zamandır takip ettiğim güzide sesli kadın vokal...ilerleyen zamanlarda kendisinden çok daha fazla söz ettirecek sanırsam.

yolu açık olsun efenim.

sertab gibi

sertabın açık ara en iyi albümüdür. daha iyisi gelmeyecektir.

sevgiliden ayrıldıktan sonraki ilk gün

el sıklıkla telefona gider.

çay vs kahve

(bkz: aramaya inanmak)
(bkz: çay vs kahve)