bugün

Sözlükte çok defalar karşılaştığım durum.
yazım hatasıdır. * *
entellektüel olmayan geri tayfanın işidir.. *
zır cahildir bunlar asalım. *
kendisini entelektüel sanan mallara yapılası... hem böylece gerçek entelektüeller de zan altında kalmazlar.
boş zamanlarında kitap okuyan insanlar arasındaki en entelllektüel olanlarıdır.
yanlış yazmaktır.
insanın bazen dikkatinden kaçarak yaptığı olaydır. Yapan adı üstünde insandır ve anlayışla karşılanmalıdır.
yaşar kemale göre sadece yazımsal bir yanlış olmakla kalmayıp, aynı zamanda kendini kavrama yanlışlığıdır.

(bkz: kominist)
(bkz: komünist)
(bkz: satranç yerine santranç yazmak)
yıllarca ingilizce eğitim almasına rağmen, tarzanca konuşmamayı kendine amaç edinmiş kişiler tarafından bile, ingilizcedeki karşılığında* çift "l" harfi olmasından dolayı, yanlış yazılabilen bir kelimedir.

türkçe konuşurken, intellekçul diyerek kendini aydın zannedenlerden olmadığından mazur görülebilir.
(bkz: intelligence)
(bkz: intellectual)
(bkz: intelligentsia)*
(bkz: harflere değil icraata bakalım)
entelektuel kelimesi ile soylenmek istenenin dogru yazilis bicimidir.
here you go: http://tdkterim.gov.tr/bt...amp;kelime=entellekt%fcel
edit: ben demiyorum tdk diyor demeye getirmek maksadiyla verdigim linke ragmen eksi vermek nedir? diye kendime sordum; ama uzerinde durulasi birsey olmadigina kanaat getirdim.
(bkz: ses etme)
son tahlilde dil anlaşılmak içindir...anlıyorsan mesele yokdur...entelektüel yerine entellektüel yazınca;entelektüellikten lümpenliğe veya tikiliğe tenzil-i rütbe mi edinilmiş oluyor diye üzerinde tefekkür edilebilecek bir yazım hatasıdır...
(bkz: entellektüel yazılır entelektüel okunur)
entelektüellere ayar veriyim derken fena sıçan insanlardır. yazık çok üzerine gitmeyin abileri, ağlar ağlar susar. ama dolapta varsa biraz nutella verebilirsiniz. *
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar