bugün

komünist kelimesinin konuşma dilinin etkisinde kalınarak oluşturulmuş farklı bir versiyonu. aynı kişiden " elhamdulillah mislimanız " cümlesini sıkça duyabilirsiniz.
en ciddi tartışmalarda er kişiyi komik duruma düşüren sözcüktür kimi zaman.
(bkz: komunist)

harf devriminden sonra komünist şeklinde editlediğim entry'mmm
kişisine göre çokta önemli olmayasn durum.
dedelerin komünist i söyleme şekli.
genelde komünist olmayan - bunlara anarşik der yurdum malı -
siyasal tercihini chp veya dsp gibi muhafakar sağ dışında bir partiden yapmış göreli olarak laiklik yanlısı vatandaşlarımıza yönelik,
taşra ellerde yaygın yarı itham, yarı küçümseme ve öteleme gayretidir.
komünist kelimesinin, ondan birşey anlamayan, bu kelimeyi aşağılamak için kullanan toplum jargonunda kullanılan şeklidir.
(bkz: faşistlik yapma lan komunist)
ağzını tüm komünistleri yutacak şekilde açıp "komonist" diyen modeli de içinde barındıran grubun komünist diyemediği durumda söylediği sözdür.
artık günümüz komünistlerinin ne kadar ciddi (!!!) işlerle uğraştığını gösteren durumdur !

Neyse bırakınız eğlensinler, bırakınız eğleşsinler.. Dokunmayınız gariplerime.

(bkz: lan babandır)
hatırla sevgili 59. bölümde ele alınan konudur. ülkücü genç: ''şunu kominizm diye yazmayın, ü ile yazın. sonra millet dalga geçiyor.''
hayattan zevk alan kişidir.taksim meydanında eskiden toplanırlardı.bi de TKP nin dergisinin adıydı.Karl Marx ın kapitalizim yerine önerdiği fakat herkesin işine geldiği gibi uyguladığı (bkz: Mao)düşünce akımına gönül veren kişiler.tam olarak uygulanabilseydi şuan amerika bu kadar kuvvetli olamazdı.

edit:Mao nun çin ekonomisindeki payı çok büyüktü,kültür devrimini yaptı fakat çatışmalarda hep taraf oldu.milyonlarca çinliyi telef etti.mao örneğini bunun için verdim
milliyetci tosunlarin dil bilgisinden mahrum oldugunu anlamamiza yol acan komik soylem. *
yanlış yazımda ısrar edilen kelime. bir üniversitenin siyasetle alakalı bir bölümünde okuyorum. şu an final dönemim. elimde siyasi bir dersin notları var 3-4 kişinin. kominist aşağı, kominist yukarı. bir de üniversitede okuyor bu adamlar. gerisini siz düşünün.
Benicio Del Toro'nun oynadığı che adlı filmde gerilla'ya yeni katılan üniversiteli yoldaşının " sen hiç komünistlere benzemiyorsun. " sorusuna karşılık che'nin verdiği " komünist nasıl oluyor ki!? " yanıtı ile komünist kelimesine dili dönmeyenlerin komünist eylemler karşısında dillerinin peltek peltek olması sonucu ortaya çıkarttıkları garip bir burjuvazi kökenli homurdanma.*
Communisme kelimesinin yurdum insanınca türevidir. Bazıları kıllık olsun diye bazıları cahillikten demektedir. Burjuva komünistlerde gözüme çarpmaktadır.
(bkz: burjuva)
az önce d smart ın cool smart kanalında fidel castro ile ilgili bir film izlerken, filmin infosunda gördüğüm yazım hatası. hemen fotoğraf makinesini kaptığım gibi bu anı ölümsüzleştirdim.

http://img23.imageshack.u...php?image=p1020488gi0.jpg

edit:D rapper ninja ekledi. halalarıda kelimesi de 'halaları da' şeklinde yazılmalı. d smart'ı çöpe atıyorum.
komünizmin savunulacak bir yanı kalmadığı için, bu son derece yaygın yazım yanlışı, komünistlerin kendilerini ve fikirlerini savunmadaki en önemli araçlarıdır. verecek cevapları yoktur, düşüncelerinizi yazıya dökerken bir yerde "kominizm" yazmışınızdır, gerisini boşverirler, acayip sevinirler öyle yazdığınız için. ayar üstüne ayar veriler akıllarınca. ama akılları var mı? varsa nasıl komünist oldular? komünizm diye birşey olmadığı için komünist diye birşey var mıdır? çok karışık. bunlar cevap isteyen sorular.
komünistin kulağa daha sempatik gelen yanlış yazılmış halidir.
Bir cafe, kirathane veya buna benzer ortamlardan birinde; birileri ayaklanir ve baskasinin hayatina müdaale etmeye yeltenirler. Bu ortamda bulunan, fakat tarafsiz görüsünü bildiren birisi:

- Arkadaslar hayvanlasmayalim!
+ O ne la?
- Bizi bu arkadasin yasami ilgilendirmemeli. Herkes özgürdür.
+ Kominist mi kesildin la basimiza dünkü b*k?
- Siz gibi fasist kesilip; milletin boklu hayatina burnumu sokup batiracagima, kendi halinde gezen bir kominist olurum daha iyi.
+ Duydunuz arkadaslar, bu it koministmis, vurun!

Yazar notu: Bu baslikta bile komünizmi bilmeden ileri geri yazanlar var ya, gülüyor bütün koministler onlara. *
genellikle muhafazakar kesim tarafından söylenen versiyonu için; (bkz: gomünüst)
--spoiler--
aaa halk kahramanı diyo baba sakın kominist olmasın.
--spoiler--
bilerek yazılmış yanlış hali buysa bu da yanlıştır. zira o "kominist" değil, "kominiz" ya da "kominis/gominis" şeklinde telafuz edilir. "gomunüz", "gomünüz" şeklinde olanları da mevcuttur.
en bir harbi aslı için detaylı bilgi; komün kelimesinden türeyen, ve komün şekilde yaşamayı destekleyen anlamına gelir. nasıl? sonuna -ist ekleyince, "ben bunu çok pis destekliyorum" anlamına getirir.
bir dahaki dersimizde; "izm" nedir, nerelerde kullanır.
görüşmek dileğiylen hoşcakalın...
kurdukları kominikasyondur bu kişilerin.*
komili zeytinyağı gibi birşeydir. en önemli özelliği her konuda zeytinyağı gibi üste çıkmasıdır.