bugün

(bkz: jason mraz - lucky)
En yakın arkadaşın da sana aşık çıkarsa tadından yenmez.*
eğer o arkadaş da sizi seviyorsa bu birliktelik çok uzun sürer ve bitse de hayatınızda her zaman yeri kalır. bu aşk değildir fakat aşktan daha kalıcıdır. çünkü onun kötü yanlarını da iyi yanlarını da bilirsin ve gene de onu seviyorsundur. ancak siz ona sevdiğini söylediğinizde o olumsuzsa arkadaşlığın sona ermesi muhtemeldir. yani kazanmak için kaybetmeyi göze alırım diyenler için..
bir süre sonra bayar. çünkü zaten her iki taraf da birbirinin otunu bokunu bilmektedir...
ilişkiye en zor bu tip olaylarda başlanır. ama her iki tarafta birbirini anlar. genelde böyle tip ilişkiler evlilikle biter. aşkını ilan etme olayı çok zordur. ilan ettikten sora olumsuz cevap gelirse arkadaşlığı da kaybetmek olasıdır.
kanka ayağı göt ayağı'na maruz kalınabilme durumudur.
karşı tarafında gönlü olursa sonuçta mutlu olunabilecek durumdur. her iki tarafta birbirini iyi tanıdığı için davranışlar ona göre şekillenir , güzel bir ilişki yaşanabilir.
aşık olduğunuzu söylerken bin takla atarsınız eğer o da seviyosa harika zamanlar geçirirsiniz.çünkü birbirinizi her türlü anlayabilirsiniz.ayrılma durumunda ise bikaç ay geçiş döneminden sonra yavaş yavaş eski halinize dönmeniz olasıdır.
(bkz: bir ben bilirim)
eğer en yakın arkadaşın bundan haberi yok ve sevdiği biri varsa, gelip en yakın arkadaşı olduğun için, sevdiği kişiyle ilgili şeyleri sana anlattığında, içinizin kan ağlamasına neden olan olaydır.
tek taraflı bir şey ifade etmeyen ve bastırılması gereken bir hadisedir.
bastıramazsan bastırırlar gülüm.
itiraf etmek bir hayli güçtür.Çünkü itiraf etmenin sonucunda bu güzel arkadaşlığın da bitme ihtimali büyüktür.Bunu göze alıp olumlu sonuçlarla karşılaşan da olabilir.Belki karşı taraf ta boş değildir.itirafı yok sayarak eskisi kadar tadında olmasada arkadaşlık devam edebilir.* *
* *
cok acı bir durmdumdur insan cıkmazlara girer söylesem mi sölemesem mi diye solerse en yakın arkadasını kaybetmekten(iyi kötü arkadaştık gene oda gitmesin mınakoyim) korkar söylemesse gelecek güzel günlerin olmaycağından korkar depresyona girme belirtilerindendir efem.
zaten hoşlanıp da başka türlü yaklaşmaya cesareti olmayan bir ergenin içinde bulunduğu durumdur.
hoşlanılan kişiyle yakın arkadaş olup da iyi anlaşabildiği güzel bir kız olduğunu görünce aşık olduğunu zannetmek diye tanımlarsak daha doğru olur. gereksiz bir durumdur, acı vericidir ve bu durum kişinin karaktersizliğiyle doğru orantılı olarak uzun sürebilir.
çok dandik bir durumdur. söleyemezsen, azcık da beklersen, kol gibi girer adama, sonrası hüsran ve bi ömür boyu, gereksiz bi melankoni...
çoook uzun yıllardır yakın arkadaş değilseniz, yani şartlar gerektirdiği için birbirinize yakınlaşmış ( ne bileyim üniversite uzar denk gelirsiniz bahçede orada burada kanka olursunuz arkadaşsızlıktan ve o dönem için sizi en yakın arkadaşınız olur) iseniz ve hatun 22 yaşını geçkinse zaten eninde sonunda adam gibi bir ilişkiye başlayıp sizinle olan arkadaşlığınızın yoğunluğunu azaltacaktır belli bir zaman sonra da Lan ne işim var benim seviyeli ilişkisi olan kızla kanka olmaya deyip eski samimiyetiniz kalmayacaktır. BU yüzden içinizde tutmayın, zaten belli bir zaman sonra en yakın arkadaşlığınızdan çıkacak kız için aşkınız içinde patlamasın.
insanın kendi duygularını tanıyamaması sonucu olduğu sanılan durumdur.
acayip heyecan verici bişi olsa gerek. düşünsene o öğrendi mi bittin.
kızlardan en yakın arkadaş olmaz bir erkeğe. Bi gün illa ki birisinin gönlü kayar. Bu genelde erkek olur. ben bunu bilirim bunu söylerim.
zamanında yediğim bir halt olarak şöyle açıklamak gerekir ki araya en az 1 senelik bir boşluk koymadıkça geçmeyen durum. boşyere gereksiz alkol tüketimine girmeyin.
en yakın arkadaş hemcins değilse problem olmayacak durumdur.
insanı zor durumlara sokar, boğazınız düğümlenir itiraf edemezsiniz...

-osman
-efendim irfan?
-... yok bişey...
duygularını açmakla açmamak arasında kalıp, kıvrım kıvrım kıvranmaktır. açsan, dostluğunu kaybetme korkusu, açmasan "ya belli edersem" korkusu. sonunda açılmak kaçınılmazdır. korktuğunuz tepkiyi göstermezse, derin bir oh çektirir.
bir erkek bakış açısıyla; en yakın arkadaşın kız olması düşündürürken ve ayrı bir başlık altında incelenmesi gerekirken, itiraf etmesi ayrı zor yürütmesi ayrı zor olan bir durumdur.
bir olay veya durum karşısında, ona arkadaş mı sevgili olarak mı yaklaşacağınızı bilemez; hangi açıdan yaklaşırsanız yaklaşın onu kırma endişesi yaşarsınız.
bir de şu sözleri sıkça duyma ve akabinde kafanızın sürekli karışması olasılığı yüksektir bu ilişkide;
- ya, arkadaşken daha anlayışlı bir insandın sen!
- bana anlayışlı arkadaş tavrları yapma lütfen, arkadaş mıyız sevgili miyiz anlamadım...!
- artık tanıyamıyorum seni!...
saçma bir şeydir... içine atılması, asla belli edilmemesi ya da bastırılması gerekir.
yoksa kötü sonuçlar doğurabilir.onu kaybedebilirsiniz.
Ne kadar doğru bilmiyorum, ama yazacağım,

Demek kabul ediyorsun beni hiç sevmediğini, biraz bile sevmediğini, tamamen yalanlar üzerine kurulu olduğunu.. Suskunluğunu bu şekilde yorumluyorum.. Kabul ediyorsun, aksini düşünsen, ben ne dersem diyeyim, cevap verirdin: hayır derdin..
Her zaman ayağınla itip, kolunla çektin beni.. Beni sevmiyorsun dediğimde, kızdın bana.. Gelecekten bahsetme, planlar kurma dedikçe, daha da fazla anlattın, denedin.. Bazen tamam dedin, çoğu zaman yanıldın..
Şimdi senden nefret etmek istiyorum, ama yapamıyorum..
Beni sevmediğin için değil kızgınlığım, bunu bana söylemek için bu kadar zaman beklemen ve seviyormuş gibi davranman.. Nasıl yapabildin, becerdin anlayamıyorum..
Ve şimdi bitti. Kesin sondayız. Biliyorum kavga etmedik, gürültü patırtı olmadı biz ayrılırken.. Ben gideceğimi biliyordum sen de gitmemi istiyordun. Bu yüzden olmadı.
Beni aramaktan vazgeç artık. Herşeyini bana anlatma huyundan da vazgeç. "Sen benim en iyi arkadaşımsın!" deme artık. "Başka kimseyle konuşamıyorum!" da deme. Benim gibi yap; sus..
Hangimiz için daha zor, bilemiyorum. Senin en iyi arkadaşını kaybetmen mi, benim gerçek anlamıyla seviyorum dediğim tek insanı kaybetmem mi?
Benim masalım bitti; senin için hiç önem taşımayan kısa saçma bir öykü biten..
Aklımda hep bir soru işareti olarak kalacaksın.. Ben de sanırım seninkin de başından beri bi nokta oldum, arada altını uzatıp virgüle çevirdiğin, ama hemen silip tekrar nokta yaptığın..

Ve ne yazık ki senin ve benim şu dünya üzerinde konuşacak hiçbirşeyimiz kalmadı...