hiçbir öğrencinin haketmediği ancak üniversiteye giriş koşulları nedeniyle katlanmak zorunda olduğu yerleşim ve eğitim alanıdır. türünün en güzel (!) örneklerinden biri için:
(bkz: marmara üniversitesi bahçelievler kampüsü)
(bkz: istanbul universitesi avcılar kampusu)
duyduğuma göre, bu konuda bir araştırma sonucu, iü avcılar kampüsü avrupa'nın en kötüsü seçilmiş.
(bkz: kampüsü olmayan universiteler)
(bkz: pamukkale üniversitesi kınıklı kampüsü) tek geçilmesi gereken kampüs.
okan üniversitesi kadıkoy kampusu. namı değer okan apartmanı. tek gecmek lazım.
marmara universitesi goztepe kampusu
(bkz: odtü) ***
peşin edit: çok kötü insanın bırakıp gidesi gelmiyor...
pamukkale üniversitesi tabiki. içinde sigara satılmıyor lan, şaka gibi.
hacettepe üniversitesi beytepe kampüsü. sanırım bu kararı vermemde oraya çok sıcak bir günde gitmem ve aynı gün içerisinde ziyaret ettiğim odtü nün büyük etkisi olmuştur.
(bkz: pamukkale üniversitesi kınıklı şantiyesi)*
ufuk üniversitesi. teknik büro tadında.
dokuz eylül üniversitesi iibf ve hukuk fakültesinin olduğu kampus.
(bkz: eskişehir osmangazi üniversitesi bademlik kampüsü). *
düzce üniversitesi düzce meslek yüksek okulu kampüsüdür. hatta ortada bir kampüs yoktur *
(bkz: kime göre neye göre)
şimdi serbest çağrışımdan yola çıkarak şöyle bir tespitte bulunalım;
bir de kampüsü mükemmel olup eğitim kalitesi sıfırın altında olan üniversiteler vardır ki onlar en fenasıdır. gerçi ülkemizdeki eğitim seviyesi genel itibariyle de ortada ama bu konuda sivrilen okullar var.
(bkz: ktu)
marmara üniversitesi iletişim fakültesi.
kocaeli veziroğlu kampüsüdür kanımca. prefabrik derslik mi olur. oluyor işte. yazık günah lan.
niğde üniversitesi aksaray fen edebiyat fakültesi-mühendislik fakültesi.Kampüs demeye dilim varmıyor.Emin olun daha kötüsü yoktur.
(bkz: sahane universite)
bilgi universitesi kustepe ve dolapdere kampusu...ortam guzel ama mekan igrenc..
Kocaeli üniversitesine bağlı, karamürsel meslek yüksek okulu kampüsü.
kapıdan girdikten sonra 20 dk daha otobüs seyehati gerektirmesi sebebiyle hacettepe, bulunduğu semt açısından bilgi üniversitesi, en son gördüğümde ağaçları yeterince büyümediğinden yaz günlerinde serap göremeye yol açabilecek selçuk üniversitesi aday olabilir ama sadeve bu yönleriyle. kampüs denilen şey zaten güzel bir şeydir özünde.. çimenler, gençler, ortam fln... *
(bkz: gazi üniversitesi barcelona kampüsü)