bugün

Sek günlük süt.

Cam şişede olanı tercih edilmeli.
(bkz: sarıkız)

(bkz: meme)

en iyisi yaşlı teyzenin getirdiği açık süttür hacı. kaynatır içeriz misler gibi. içinde ne olduğu belli olmayan paketlenmiş sanayi ürünü sütlerden hoşlaşmayız biz aylecek.

hijyen mijyen diye de kimse anlatmasın bana, biz o sütlerle büyüdük tosun gibiyiz maşşallah.
(bkz: aoç süt) ve (bkz: pınar süt)
(bkz: aoç süt)
cam şişedeki sek süt.
anne sütü.
Moova yakın gelecekte söz konusu tanımlamayı hak edecek noktaya gelecektir.
Tabi o fiyatla alınmaz o ayrı.
Taksitle inek alıyoruz sanki.
denetime çıkan veteriner dostumun söylediğine göremoova imiş, migros ta varmış, sütaş, pınar gigi markalar sütlerini çeşitli çiftliklerden toplarken, moova nın kendine ait bir çiftliği varmış.çiftliğinde inekleri varmış..
her ne kadar marketlerde stand açıp sek süt satmaya çalışsam da tecrübeyle sabit atatürk orman çiftliğinin sütü gerçeği.
sütçü amcanın getirdiği süttür en iyi süt. hazır olmadığı için "bu inek sütü ben içmem" derdim eskiden ama onun yoğurdu da çok güzel.
Kutu olarak danone süttür.
(bkz: dost)
Zenginlerin anlamadığı, belki de lezzetine hiç kapılmadığı süt.
inekten yeni sağılmış olan taze sıcak süttür. özellikle mahalleye gelen teyze ve amcanın getirdiği. markası yoksa siz içmezsiniz tabi. illa marka etiket lazım.

"ben süte süt demem ambalaja girdikten sonra."
Aoç dir.
Aoç tabii ki.
pınar organik.
Kapitalizm pençesine düşmüş, akşama kadar reklam bombardımanı yemekten, seçeneği sadece reklamı olan ürünlerden veren yazar beyanıdır.

Kutuya girmiş her mal zehirdir. Değişime uğratılmıştır. içerisinde koruyucu madde vardır. Ürün, daha çok kâr amacı ile üretildiği için sentetik madde karışımı vardır.

Onun için en iyi süt, mandıradan yeni sağımdan çıkmış süttür.
Bence Eker. Ayranı gayet güzel.
Okul sütü tabi ki. Bütün öğretmenler odası olarak severek içiyoruz, içiriyoruz.
Torku ve aynes.
kesinlikle dost. kakaolu sütünü denemeyen varsa çok şey kaçırmıştır.
Ana sütüdur ana olsada içsek.
anne sütüdür..
bence ;

(bkz: pınar süt)

(bkz: mis süt)
AOÇ Günlük Pastorize Şişe Süt (Atatürk Orman Çiftliği) NET.