Tekstilci Söktaş Grubu'nun 5 yıllık bir ön çalışmanın ardından kurduğu, 15 Eylül'den itibaren market raflarında yerini almaya hazırlanan yeni süt ve peynir markamız.
sanki çocuk dilinde möö var demek istemiş de r'yi söyleyememiş öylece moova demiş gibi bir his uyandıran süt.
isim, logo ve ambalaj tasarımı konusunda bir kıpırdanma yaratan egeli sökeli süt+peynir markası. evde süt varken süt aldırır, çocuk kandırır, tasarımcı kitler, hipster sevindirir. http://vulevuku.com/post/...a-kitleyen-sey-gectigimiz
ambalaj, logo ve reklam tasarımının bir süt için ne kadar önemli olduğunu bize anlatan marka...
logosu, jenerikleri, ve de ismi! kalite kokuyor. "moova" ne bileyim ya. sizce de süper değil mi? dost süt, sütaş süt, hepsi dönüp dolaşıp aynı yere çıkıyor sanki, sadece ambalajları farklı sanki, ama bu süt, içinde de farklı bir şeyler var.
bakın ben bile böyle düşündüm reklam ve ambalaj tasarımı sayesinde...
http://www.youtube.com/wa...dscreen&v=AzV_pQxRmPk
Markayı ilk gördüğümde "bu marka da neymiş" diye merakımı celbetti, ama konu süt olunca almaya cesaret edemedim önceleri, sonra baktım ki her zaman aldığım süt markasından da pahalı... Almadım. Ama reklamları içimi gıdıkladı. Tolga Karel, sevgi dolu bir sesle "ineklerimize çocuklarımız gibi bakıyoruz" derken, canlandırdığı kötü karakterlerden olsa gerek, inandırıcı bulmadım, ama tuhaf olan şu ki, samimi söylüyor adam sanki...

Neyse bir alayım dedim, ne olacak, zor durumda dost süt bile almış içmişliğimiz var, en kötü ihtimal ne olabilir bu bünyeye...

Kokusu güzel, mayalanan yoğurdu da diğerlerinden farklı. Doğal iddiası için bir şey diyemeyeceim ama diğerlerine göre daha bir süte benziyor.. iyi yani, yapanların eline, ineklerinin memelerine sağlık...
"ineklerimizi bir görseniz" gibi sanki süt satiyor değil de inek kerhanesi işletiyor izlenimi veren bir reklam metni başlangicina sahip, akilda kalan hoş ritimli bir jingle i olan, tadiyla değil sadece fiyatiyla fark yaratan *, hoş tasarimli kutusuyla, süt çiftlikleri aydin söke de bulunan süt piyasasinin bebişi marka.
yarım yağlı sütler arasında tadı en iyi süte sahip olan marka.
sütlerini sahibi olduğu ve yaklaşık 5000 hayvana bebekler gibi bakılan efeler çiftliğinden ve kardeş şirketinin çiftliğinden alan süt ve peynir markası. süt kalitesi gerçekten çok yüksektir. güvenle içiniz kardeşler.
(bkz: reklamlar)
bu zat-ı muhteremlerin iki çeşit kaşarı var galiba ve pek izahat de yapılmamış, sanki ikisi de aynı gibi.

birisi kadife gibi, ekmeksiz götürürsün, türkiye'nin en iyisi derim hatta. mor paket olan bu.

öteki zımpara gibi ağzı doğduğun pişman ediyor. beyaz paket olan bu.
UHT süt markası. Ölü süt yani. Proteinleri parçalanana kadar ısıtılıp öldürülmüş sütü "şöyle doğalız böyle şahaneyiz, bak bir de moruz" diye satmaya çalışan marka. Yemezler.
açıldıktan sonra dışarıda bozulmadan 6 gün dayandığına şahit olduğum süt. dolapta değil, gayet dışarıda oda sıcaklığında 6 günden bahsediyorum.

yarım yağlı diye öyledir derseniz yarım yağlı başka sütler bile 3 günden fazla dayanamıyorlar. bu nedenle de doğal olduğuna inanmak çok güç.

lezzetli ama allahı var.
Söke'deki büyük ulusal markalardan biridir.
Sırf sütü bardağa sağa - sola sıçratmadan dökmenizi sağlayan harika kutusu için tek tercih haline gelmiş süt markası.
bu topraklardan marka çıkar mı? sorusuna tepeden yumruk gücünde cevap verebilmiş buna rağmen eleştirilerin en acımasızlarına maruz kalabilmş masum süt. ta sökeden egenin kalbinden...
daha peynirini denemedim ama, sütü muhteşem. süt manyağı değilim ama her akşam süt içmeye başladım bir kupa.
derhal peynirleri denenmeli derhal.
Taze kaşarı bok gibi olan marka. Hayır bir de utanmadan kaliteli markalarınkiyle aynı, hatta daha pahalı fiyattan satmazlar mı?

Moova kaşarı: Patates + biraz daha patates + daha çok patates + bir çay bardağı süt
ürünleri nasıldır bilmem ama türkiye'de markalama faaliyetini en iyi şekilde gerçekleştiren firmalardan birisi.
ilk duyduğumda avrupadan ithal bi marka sanmadım desem yalan olur. Öğrendim ki yurdumun ineğindenmiş. Aldım, tadı güzeldi gayet, içilesi güzel süttür.
gürcücede moova 'geliyoor' anlamına gelmektedir. gürcü kişisine seslenilir ki onun anlamı o değil.*
Kosgeb desteğiyle yaratılmış kaliteli bir süt markasıdır.

ne var ki fiyatları benzeşlerine nazaran oldukça pahalıdır.

sanırsın süt değil, taksitle inek alıyoruz.
üretimi durdurmuşlar. rekabetçi piyasa vardı. yabancı ortak aradık onu da bulamadık deyip durdurmuşlar. 150 kişiyi işten çıkartacaklarmış. çiğ süt üretimine devam edeceklermiş.
söktaş tarafından tat gıda'ya satılan süt ürünleri markası.
Moova mooooooovaaaaaa diye bir reklam jingle'ı vardı. Dillere pelesenk olmuştu.
mozarella için italya, gouda ve edam için hollanda'dan destek almasına, kaliteli ürünleri olmasına ve sağlam pazarlama kanadı olmasına rağmen ne yazık ki piyasaya tutunamamış süt ve süt ürünleri firmasıdır.
son gittiğimde real de rastlayamadığım marka
muhtemelen bir daha rastlayamayacağım.