iyi mi bilmem ama danone tercih ediyorum.
inek veya koyunun ta kendisidir. doğal ortamda besleneni görünce koşturucan yumulucan memesine. uuuuuh fabrikadan halka sımsıcak marka.
Atatürk orman çiftliği tabi .
(#34979789).
Pınar tabii ki.
torku'nun yeni çıkardığı günlük süt iyidir, tavsiye ederim.
hayvancılık yapan akraba tanıdık eş dost veye salı pazarından alınmış direk kaynağından gelen süttür... gerisi vırrık cırrık...
Paket sut olarak sek süt derim..hala sisede satiliyor mu bilmiyorum..
kendi ineğimizden aldığımız süt.
Tanıdık çiftlikten-mandıradan alınan günlük süttür.
Manda sütüdür. Ama bulmak zordur maalesef.
sanayii üretimle paketlenen sütlerin hiç biri gerçek süt değildir. süt tozu ile beher oranda yağlandırılarak aroma katılarak piyasaya sürülür. bu sebeptendir ki her paket sütün kendine has bir tadı vardır. en belirgin aroma ise torku'da kullanılır. ne zaman içsem hindistan cevizi tadı bırakır damağımda. zaten sütü paketleyip satmak da ekonomik olarak karlı değildir. çünkü süt, peynir, yoğurt, krema, süt toz gibi ürünlerin temel maddesidir ancak hepsini saf sütten yapacak kadar süt yoktur. şayet bulabiliyorsanız teyze ve amca sütleri en doğal sütlerdir. zira içinde en fazla "su" vardır.
teyzemin köyde sağdığı süttür, süzer temizler oh mis en doğalından.
Torku yeni çiftçi sütü diye bir ürün çıkarmış. Süt sevmememe rağmen bardak bardak içiyorum bunu. Ki bir sürü marka denedim hatta bu torkunun normal sütünü de içtim bu kadar beğenmedim. Ama yüksek ihtimalle bu ürün çoğu yerde yoktur. Konyanın bile bazı marketlerinde bulamadım. Umarım hemen yayılır.
fiyat-performans olarak dost günlük süt olabilir denildiği gibi.
AOÇ Günlük Pastorize Şişe Süt (Atatürk Orman Çiftliği) NET.
bence ;

(bkz: pınar süt)

(bkz: mis süt)
anne sütüdür..
Ana sütüdur ana olsada içsek.
kesinlikle dost. kakaolu sütünü denemeyen varsa çok şey kaçırmıştır.
Torku ve aynes.
Okul sütü tabi ki. Bütün öğretmenler odası olarak severek içiyoruz, içiriyoruz.
Bence Eker. Ayranı gayet güzel.
Kapitalizm pençesine düşmüş, akşama kadar reklam bombardımanı yemekten, seçeneği sadece reklamı olan ürünlerden veren yazar beyanıdır.

Kutuya girmiş her mal zehirdir. Değişime uğratılmıştır. içerisinde koruyucu madde vardır. Ürün, daha çok kâr amacı ile üretildiği için sentetik madde karışımı vardır.

Onun için en iyi süt, mandıradan yeni sağımdan çıkmış süttür.
pınar organik.