bugün

ceylan özgün özçelik denilen güzel insanın sunduğu vizyon ve gelecek olan filmler hakkında bilgi veren,eski filmlerden kesitler gösterip nostalji yaşatan skyturk'te yayınlanan şahane program.
türk televizyonlarının uzak ara en iyi sinema programı.
keşke dvd olarak basılsa da arşive koysak.
ilk 100 bölüm ortalama 25 dakikadan 2500 dakika eder.
yani 40 saatten biraz fazla oluyor.
sürenin uzunluğundan ve cd maliyetinden dolayı fazla satılmayacağını
düşünürsek fragmanları çıkarıp programın diğer bölümlerini dvd'ye koysalar
o zaman olur gibi görünüyor.
bos bir zamanda tvde tesaduf ettigimiz, arkadasimin iyi bildigi bir soru sormalari uzerine frederic beigbeder kitap seti kazandigimiz, surekli takip etmek istedigim skyturk programi.
keske her hafta soyle nostalji yapsalar,eski filmlere ozel bolumler yapsalar.evet,arada boyle seyler yapiyorlar ama ne yazik ki sadece filmin konusu,yonetmeni ve oyuncularindan bahsedilip birakiliyor.yani detayli bir sinema tarihi bekledigim program.
pıtırcık bir hatun var programı sunan çok hoşuma gidiyo kendileri sırf bu hatun için izliyorum programı. aşır sempatik sevimli bir yüzü var ayrıca çok kafa kız gibi duruyo uzaktan, tanışmak isterdim ama an itibariyle imkansız gibi.
maşallahlık program, dile kolay 400. bölümünü yayınlayan, türkiye nin efsane programı. sinemayı sevenlerin kaçırmaması gereken adamakıllı bir program. ilgiyle takibi hak eden bir iş çıkarıyorlar ortaya çok sevgili ceylan özgün özçelik ve arkadaşları, emeklerine sağlık der, geride kalan 400 programı saymaz haftaya yine bekleriz tvlerimize. bu arada 400. programı emek sinemasına ithaf etmişler, o zaman bir helal olsunda emek sinemasına ve emek sinemasına unutmayanlara.
sırrı süreyya önder'i konuk etmesiyle benim için baştan kaybetmiş program.

tamamen alakasız bir bilgiyi de buraya yazayım:
bugün 3 şehit var tunceli'de.
http://www.haberturk.com/...tuncelide-catisma-3-sehit
sırrı süreyya önder'in konukluğuyla tekrar taptığım program.
sempatik sunucusu ile gönüllerde taht kuran program. birazcık ara verdiler ve bu duruma mola adını verdiler. beklemek bize düştü..