bugün

entry'ler (836)

sözlük yazarlarının itirafları

tüm çevreni sıkıştırıp tek bir kişiye adamaya başlarsan gün geçtikçe çok iyi sonuçlar vermediğini gördüm. üzgün falan değilim sikerler.

homeless to harvard

2003 filmidir. Pek bilinmemekle birlikte altyazısı da bulunamayanlardandır.

çocukluk

Çok özlediğim şey. Çok klişe ama çok özlüyorum. Tarlabaşındaki sanat merkezinin bi kapısı bizim sokağa diğer kapısı Tarlabaşı caddesine oradan da hemen istiklale çıkardı. Bizim bahçemiz falan da yoktu küçükken. Kaçıverirdik terliklerle istiklale. Unutulmaz bu çocukluk denilen zalim, özlenir de özlenir. Hafızanın en temiz en pak olduğu zamanlar olduğundan mıdır yoksa çocuk saflığından mıdır bilinmez ama hatıralardan çıkmaz.

muhteşem üçlüler

(bkz: üçlü koltuk)

yeniden

Tam bahar şarkısı. yoldanın efsanesi.

yeniden

Tam bahar şarkısı. yoldanın efsanesi.

dolmakalem

Yazı yazmayı seven bir sevgiliye, arkadaşa alınacak über hediyelerden biridir. Şair ruhlu birini bulursanız eğer çekinmeden veriniz. * * *

colpazbirmezeci

Tam bir melek yazar. Sosyal ortamda aranan insan. Yeni, değerli arkadaş. Yaşasın mezeci

game of thrones

Şu an Cnbc e de kamera arkası yayınlanan efsane. Sabırsızlıktan öleceğim sözlük.

adile naşit

Ot dergisinin Aralık sayısında kendisine bir sayfa ayrılmıştır. ismini duyamadığı iÇin üzülen tek kuzucuk olmadığıma hüzünlü bir sevinÇ duydum.

balık burcu kadını

gereksiz yere dengesini kendi kendine bile bozabilen canlı.
(bkz: elin ayağın bi rahat dursun)

merdiven boyama etkinlikleri

her gördükleri basamağı boyamasalar keşke. Bilmem çok renkli olmasını da istemem şehrin. Fındıklıdan kabataşa giden merdivenler boyansa yeterli. Bazen durgunluk hoş geliyor.
Büdüt: çok öznel bir entri olmuş yorum gibi. Düzeltmek içimden gelmedi amk.

planet pembe

dublaj için en olmayacak sesleri seçen kanal. Neredeyse adamlara kadın seslendirmesi koyacaklar. Bu kadar özensiz işler görmedim.

diş

artık en sevdiğim organım. Beni terk etmiş olsa da. Kötü davrandık kırıldı tabi. Tülay geri dön.
Tanım: sindirimin başlangıcı hede.

sözlük yazarları sözlük kursa koyacakları isimler

(bkz: limon sözlük)
Slogan: ekşi kimmiş görelim!

sensiz saadet neymiş

http://www.youtube.com/watch?v=H3g0DQg_Js0

durmadan dinlemekten bıkacağımı biliyorum. bile bile dinliyorum. *

evian baby and me

durmadan hata veren işsiz uygulaması.
evet ben de işsizim. *

kanaltürk

çemberimde gül oya adlı dizinin tam otuz dokuzuncu bölümünde yayınlamayı kesmiş olan kanal.
Çok kalbim kırıldı. Derya baykal ne amina koyayim onu yayınlıyorsun!

sevilen yönetmenin bütün filmlerini izlemek

Tarantino ve Fatih Akın için yapılmış olandır.

yıldız tilbe

Ot dergisinin dördüncü sayısında çok içten bir röportaj vermiş insandır.
Çok samimi geliyor nedense bana. Ablam olsa bu kadar içten gelir. Umarım uzun yıllar Yaşar.