bugün

eskiden reklamcı olan sonradan yazar olmuş fransız kişi.
aşkın ömrü üç yıldır ve ecstasy öyküleri isimli eserleriyle ülkemizde de tanınmıştır.
turkiyede 9.90 adiyla satilan ve reklam dunyasinin ic yuzunu anlatan romanin sahibi yazar.
aşkın ömrü evde uzar adlı kitabın yazarı.
türkiye'de(ve büyük ihtimalle de dünyada da) enflasyonla birlikte adı da değişen tek kitabın yazarıdır. 2.900/ 3.900/ 4.900 versiyonlarını görmüştüm ama 9.90 olmuş baksanıza...
karar vermek zorundasınız: ya biriyle birlikte yaşarsınız ya da onu arzularsınız. insan sahip olduğu şeyi arzulayamaz, bu doğaya aykırıdır.
"işsizler işleri olmadığı için, işçiler ise işleri olduğu için mutsuzlar."
"reklamcıyım. kainatı kirletiyorum. ben size pis şeyleri bile satan adamım. asla sahip olamayacağınız o şeylerin hayalini kurduran... photoshop'ta rötuşlanmış kusursuz bir mutluluk... kılı kırk yararak oluşturulmuş görüntüler, moda müzikler.
zar zor biriktirdiğiniz paralarla, son kampanyada itelediğim rüyalarınızın arabasını satın almayı başardığınızda ben onu çoktan demode etmiş olacağım. sizi yenilik bağimlisi yapiyorum. yeniliğin avantajı, hiçbir zaman yeni kalmamasıdır.
salyalarınızı akıtmak: benim görevim bu. benim mesleğimde kimse mutlu olmanızı istemez, çünkü mutlu insanlar tüketmezler.
çektiğiniz acı, ticareti canlandırıyor. bizim jargonumuzda buna "alışveriş sonrası düşü kırıklığı" deniyor. size acilen bir ürün gerekiyor; ama ona sahip olur olmaz bir başkasına gereksinim duyuyorsunuz... ihtiyaçlar meydana getirmek için kıskançlığı, acıyı, doyumsuzluğu körüklemek gerekiyor. işte benim savaş gereçlerim bunlar. hedefim ise sizsiniz."
güncel Önemli Başlıklar