bugün

insanın yapmaktan zevk aldıgı, iyi ki bu mesleği yapıyorum dediği mesleklerdir.
pilotluk tabikide.
en eğlenceli meslek 1 tanedir. eğlenceli meslekler vardır. ama illa en olanını arıyorsak. sorumluluğu ile kazancı ters orantılı olan meslektir.
kaldırım mühendisliği.her türlü zorluktan uzak. (erken kalkmak, sadece haftasonu tatil yapmak gibi )
Sanat için müzik yapabilen hiçbir popülerite kaygısına sahip olmayan amatör ruhu içinde bir yerlerde de barındıran gerçek müzisyenlik.
iş hayatı oyundan bile daha eğlenceli olmalıdır der büyük düşünür. o yüzden de kişiye ve ilgi alanlarına göre değişiklik gösterir.
zihinsel engelliler öğretmenliği.
animatörlük. hem eğlenirsin hem eğlendirirsin.
(bkz: dj)
gezi habercisi ya da yazarı olmak..

ahh ahh biri beni keşfedene kadar artık sürünücem ne diyeyim(!)
insanın severek yaptığı mesleğidir.

kimi için çöpçülük, kimi için yöneticilik. ama en zevksizi sanırım diplomalı işsizlik olsa gerek...
insanın icra ederken zevk ve keyif aldığı, psikolojik olarak da tatmin olduğu mesleklerdir.

aslında bir mesleği, o meslekle uğraşan kişi için zevkli ve keyifli yapan, meslek veya mesleğin özellikleri değil; mesleği icra eden kişinin mesleğine karşı bakışı, uyumu, ve yeterliliğidir. hoşlanılmayan, kişinin yapısına ters ve beceri sağlanamayan meslek, icracısı için yavaş ve ağrılı bir ölüme merdiven olmaya mahkumdur.

örneğin, diplomatik olmayan, ısrarcı olmaktan çekinen, pazarlıkta zayıf, insani ilişkilerde tamamen verici bir kişi avukatlık, iş takipçiliği, ticaret gibi baskın karakter isteyen işlerde uykusuz gecelere, süratle gelişen alkol ve uyuşturucu bağımlılığına, iş disiplini sağlayamamaktan ötürü gelişecek başarısızlık ve parasızlığa hazır olmalıdır. veya iyice geç olmadan konservatuvar hayalini gerçekleştirmelidir.
jigololuk(kesinlikle herkes için değil) ve tasarımcılık.
milletvekilliği.
radyo dj'liği veya radyoculuk.
barmen.
yabancı ülkeleri gezerek tv programı yapmak. ayna, acun firarda vb.
progamer'lık
Sokak sanatçıligi * .
Oyuncu ve müzisyen.
radyo programcılığı.
bankacılık, çok seviyorum ya insan ilişkileri ...
vurmali çalgı operatörlüğü. (bkz: darbuka)
Radyo show programı.
denizcilik.