bugün

entry'ler (154)

bahcesehir üniversitesi medeniyetlerin sesi korosu

genel sanat yönetmenliğini üstad muammer ketencoglu'nun, orkestra ve koro şefliğini ise öcal öcalan'ın yaptıgı, anadolu, balkan, orta doğu ve kafkasya coğrafyalarından pek cok dilde halk şarkısı icra etme amacı olan ve şimdiden büyük bir asama kaydeden korodur.
yalnızca ogrencilerin oluşturduğu koroya, seçkin profesyonel müzisyenlerden olusan bir orkestra eşlik eder.
türkce, lazca, bulgarca, kürtçe, gürcüce, rumca, arapça, arnavutca söyledikleri dillerin birkaçıdır.

Bu video ise Eskişehir'de 30 Ocak gunu verdikleri konserin bir kısmıdır.
http://m.youtube.com/watch?v=2xtekqaroqu

Bu da koronun facebook sayfası: https://www.facebook.com/...rsitesiMedeniyetlerinSesi

black cat white cat

1998 yapımı Emir Kusturica'danı romantik komedi filmi. Eğer çingene filmlerini seviyorsanız önerilir. Bubamara adlı şarkısı da oynatır sizi filmi izlerken.

camide 180 vakit namaz kılana tablet kampanyası

Gidek la o köye. iyi olmuş guzel olmuş.

orkan

Erkek ismi.

metal muzik korkunclugu

Doğrudur. Korkunctur. Küçükken sanırım 7. sınıfta falanım, metal müziği keşfettim. Dinliyorum, dinledikce ağlıyorum. Cok korkardim. Bı de inat edeceğim ya, kendimi yenmek icin dinler dururdum. Sonra alıştım. Sonrasında ise kuru gürültü olduğunu anladım.

Sözün özü sudur ki, cocuklarınıza izletmeyin, dinletmeyin.

entry nin türkçe karşılığı

Girinti.

allah meryem i bana nikahlamıştır

Peygamber bizzat soyle buyuruyor :
"Allah Cennete dahil edilen her mümin erkeğe 72 hanim verir. Bunların ikisi huri geri kalanı ise cehennemlik olanların cennetlik esleridir"

Diğer bir Hadis ise soyle : Allah imran kızı Meryem'i, Firavun'un hanımı Asiye'yi ve Musa'nın kiz kardesi Gülsüm'ü cennette bana zevce olarak vermeyi hukmeyledi.

Buradaki Ölçüler oraya uymadığı gibi, buradaki şartlar ve esaslar da o aleme benzemez. Bunun icin her iki alemi de kendi ölçüleri icinde değerlendirmek lazımdır.

nihat doğan ın attığı tweet

Hic yakışmamış.

her şeye sahip olup mutlu olamamak

"benim için beklenmedik bir talih oldun, tanrı`nın lütfu oldun. şimdi eskiden bilmediğim bir şeyi biliyorum: değeri bilinmeyen her lütuf felakete dönüşüyor. artık hayattan bir şey beklemiyorum. ama sen, şimdiye kadar aklıma bile getiremediğim zenginliklere ve ufuklara bakmaya zorluyorsun beni. oysa, şimdi bunların neler olduğunu bildiğim, önümdeki olanakları gördüğüm için, kendimi eskiden olduğundan daha kötü hissedeceğim. çünkü her şeye sahip olacağımı biliyorum ve istemiyorum bunu.."

Simyacı

kılçık taki inanılmaz mantık hatası

Yazarın karmasını artırır onermedir.. Eksi oydan iki tane var anasını satayım.

en yakındaki kitabın adı

Yeraltından notlar.

daha çok fakirlerin sigara içmesi

Başlığı tekrar okuyunuz.. Daha cok diyor,sevgili yazar.
Herhalde dertlerini unutmak icin iciyor bilemeyiz tabii. Günde 6.5 lira yıla vurunca cok eder ama yav.

türk kızları birer orkidedir

yazarin karmasini bi guzel artiracak olan onerme.

edit: pardon karmasi zaten yerlerde imis.

kıyametin kopmamış olma sebebi

tanrı'nın mayalara olan inadı.

elcin bulut

ilk albümü olan 'ege'ye sevdalandik' güzeldir. Kimi zaman detone olur ama Zülfü livaneli bu kadar destekliyorsa mutlaka bir bildigi vardır. Ayrıca zülfü livaneli tarafından yönetilen veda'nın müziklerine livaneli ile birlikte eşlik etmiştir. Diger bir is olarak ise ingilizce öğretmenliği yapmaktadır, hocamdir..

yazarların birazdan dinlemeyi düşündükleri şarkı

jamiroquai-tüm konserleri.

en eğlenceli meslekler

Sokak sanatçıligi * .

trip atmayan kız

Trip atiyosam iki gözüm önüme aksın.

orospu çingeneler

Genelleme yapılmamalıdır. Malum ki çingeneler icin her zaman genelleme yapılır. Sanki çingene olmayan bı ton insan yok böyle yapan!

enver yücel

Ogrencileri ile arası pek iyidir. Bahçeşehir Üniversitesi ogrencileri onu cok sever.