bugün

bir erkek ismi olmaktadır. ülkemizde de sıkça kullanılır bu isim.
aşık olan erkek anlamına gelen ismi.ayrıca ağabeyim olsa bu kadar sevemezdim insanı.22sinde kansere yakalanmış bedenine söz geçiremediği sıralarda beraber alayına savaş açtığımız insan.ruhumun kansere yakalandığı şu sıralarda beraber alayına savaş açtığımız insan.sevgili dostum,ağabeyim...
gunluk hayatta insanlarin $ahsima sesleni$ $ekli...
emre; insana tükürdüğünü yalatır.ismi gibide vurgundur.Çokta severim kendilerini.
aydın olanı makbuldür.
Balıkesir ilinin Bandırma ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Bandırma)
aşık erkek anlamına gelen isimdir.abidir candır dosttur bir tanecik insandır kendileri...
(bkz: emre itaatsizlik)
aşık, müptela vb. anlamlara gelen çok sevdiğim ismim.
hepsi mi adlarından gelen aşık tavrını hayatının ortasına cuk diye koyar, hepsi mi pezevenk olur, hepsi mi mutluluğu zerre kadar hak etmez?
(bkz: lanetli isim)
erzurum ili, köprüköy ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: köprüköy/#8987291)
yakışıklı, karizmatik, azgın ve karşısındakini de azdırıcı özelliklere sahip kişinin ismi.
sahiplerine ezelden beridir sempati duyduğum isim. ayrıca platonik aşklarımdan 3 tanesinin ismi ve sevgilim ismi
*. genelde yunus önismiyle çok yakışan isimdir.
ilkokuldayken sınıf öğretmenimiz söylemişti, "sevgili" demekmiş anlamı. sevgili olanlar birbirlerine "emrem" diye hitap ederlermiş bir zamanlar.
(bkz: emre isimli erkeklerin çekici olması)
benim ismimdir. Herkesde bulunması hoşuma gitmesede severim.
(bkz: paranoyakolojist)
aşık , tutkulu , yaren , imparator , beylerbeyi anlamlarındaki türkçe kökenli en güzel erkek ismi. *

aynı zamanda imre kelimesinin kökenidir.
güzel adamlardır bu emre'ler genelde. tabii ki her türlü insan da çıkabilir de genel diyoruz işte çocuk celallenme.
Aşkın çıktığı simge. Gerçek aşkın sembölü olan bir isim. (bkz: Yunus Emre)
yaşadığım tramva neticesinden her zaman ön yargıyla yaklaştığım, sahiplerine hiçbir ek karizma vs sağlamayan isim. sikerim.
merve'yle iyi giderdi be.
bir emre der ki : 'öküz gözü şarabımın ince belli kadehi' . iyidir severim keratayı.
bu isme sahip çocuklar genelde kavgadan beladan uzak temiz iyi çocuklardır.
(bkz: seni kalbime gömdüm)