bugün

elma şekerinin byne ilettiği çağrışımların tümüdür. Çocukluk yıları ve seksenli yılar ön plana çıkar.
rummstein.
yalnızım elma şekerim
sensin benim tek nefesim
neden oldu neden bitti
oysa söz vermiştik.

gibi bir parçayla elma şekerinin bu zamana kadar gelmiş geçmiş bütün cazibesi, bütün neşesi, bütün şekerliği yıkılmaya çalışılmıştır. bu elma şekerine yapılmış bir saygısızlık, bir terördür, lanetliyoruz.
birkaç yıl önce internette patlama yapan ve 'sensin benim elma şekeriiiim..' diye başlayan ancak devamını buraya yazamayacagım video ve şarkı gelir akla.
çocukluk yıllarımdaki pazar günleri gelir akla. zira baba sabahtan elma şekerinizi hazır eder ve televizyon karşısına geçip formula1 izler. sizde ister istemez Michael Schumacher 'li heyecanın bir parçası olursunuz.
Birgün elma şekeri ile elma sohbete dalmışlar.Elma imrenerek elma şekerine demişki;-"senin kıyafetin çok güzel oysaki ben çok sadeyim demiş...Elma şekeri böbürlenerek ben en pahalı ve en güzel mağazalardan giyiniyorum demiş..Elma da hiç istifini bozmadan kaba popona kazıktan belli oluyor demiş.
(bkz: Kırmızı Yalan)
(bkz: elma şekeri)
çok düz biriyim galiba.
gereksiz parlak kirmizi bir seker, elmaya sokulmus bir cubuk. herseyin dogali makbuldur, ala pariltiya kapilmamak gerek.
eski bir sözlükten bir bayan yazar.
pis bir elma ve gıda boyasından imal edilmiş şekerimsi.
Mahallemize gelen roman bir elma şeker satıcısının ne idüğü belirsiz elma ve marmelatlarla imalatını ve satışını yaptığı, ufakken ilgimizi çeken unutulmaz şeker.
(bkz: ajdar)
yalan bir aşk hikayesi olabilir... kız kişisinin elma şekeri olarak görüldüğü...
(bkz: yapış yapış)
demet sağıroğlu'nun arnavut kaldırımı şarkısı geliyor aklıma.
şayet doğru hatırlıyorsam klibinde sarışın mı sarışın, mavi mi mavi gözlü 5 yaşlarında bir çocuk oynamıştı. klibin ilerleyen bölümlerinde demet sağıroğlu sevgilisiyle beraber bir dükkana girip şekeri alıyor ve dükkanın kapısında bekleyen çocuğa verip sevgilisinin elindeki şekeri kapıyor. çok şirin bir sahne. sarışın çocuk ile elma şekerini yiyen çocuk aynı kişi bu arada belirteyim dedim. sizinde kafanız karıştı mı, benimki öyle oldu da biraz. neyse... dün seni gördüm rüyamdaaa , arnavut kaldırımlı taş sokaktaa..
çürük dişler.
herşeyin sonunda elde birtek sapın kalması...
(bkz: sap)
dişlerde kalan şeker artıkları.
(bkz: eva mendes)
sevgiliye hitap şeklide olabilir elma şekerim benim vs gibi.
Çocukken kırmızıya olan düşkünlük. Ağlayıp yakarıp aldırılan kırmızı elma şekeri ve akabininde yanakların burnun ağzın kıpkırmızı ve yapış yapış olması ve o suratta kalan bir tebessüm.
(bkz: bahri amca) .
newton'un çocukluğu. sümüklü kerataydı velev ki.