bugün

ilk ısırığı almanın çene kuvveti ve strateji gerektirdiği mis gibi şeker.
yaşınız büyükse, elinizde elma şekeriyle dolaşmanız hakkınızda bazı tehlikeli önyargılara neden olabilecektir.
elmali şeker diyen de vardır. bu olay çok normaldir.
imalat kalitesi düsük ve ucuz olanlarına dikkat edilmesi gereken, aksi takdirde ısırığınız itibariyle elma kurdu ile karsılasabileceginiz seker.
çocukluk yıllarının vazgeçilmez yiyeceği
Dışarıda satılanlar pis olur diye küçükken çok az yiyebildiğim yiyecek.
horoz şekerinden sonra gelen ve çocukluğumuzun gerçek meyveli şekeri
elma kaplaması.. çocuklukta büyüklerden kaçarak yenilen,aslında çokta güzel bir tadı olmayan,bulunulamadığı anlarda çatala elma geçirilip "aa hadi elma şekeri yiyelim kendimizden geçelim" dedirten,yedikten sonrada dili kıpkırmızı yapan,ehh madem öyle o vakit böylede hatırlansın diye de düşündüren bir şeker türü bizim ali çok yerdi ondan ondan biliyorum ben
(bkz: kağıt helva)
yemeye çalışmaktaki girişilerinizde partnerinizin olması ile daha fazla haz duyabileceğiniz şekerin başka versiyonu.
saatlerce dinlenen, içki sofralarında dost meclislerine eşlik eden muhteşem bir zahriyan şarkısı,:

ßahcede hanimeLi sen ettin ßeni deLi geL güLüm geL sen ettin ßeni deLi geL güLüm geL

Öncedendi ayriLikLar efsane ve öncededindi gözLerin yanLi$ ßirimiydi öncedendi namus $eref söz idi oLmuor yorgunum küskün eLLerim ßu benmiyim ßekLemekLe oLmuor satirLarsa ßitmior mürekkeßim ßitmi$h mektupLar geLmior,darginim,neredesin,kirginim penße patikLer ardinda yaLniz kaLmi$h rujLarin nerdesin yagmur gözLüm senmisin..ßuguLu camLarda ismin kaziLi gönLümde vurgun yemi$h özLemim parmakLikLar ardinda resmin yokki yanimda avucLarim kan agLar geL demekkten usanmaz.. ßa$ka yoLLar var mi ßana aLi$mi$im pisLige kir tutmazKi eLLerim hüzün ßesLer sözLerim..gözLerimden akanLar kan oLsun ße yeminim pencereden ßaq yine musuk yedim geL yine eLma $ekeri ßaq yaLnizim yine...

YaLnizim eLma $ekerim sensiz ßenim tek nefesim neden oldu neden ßitti oysaa söz vermi$tik...

ELveda son ßöLümde son yazim sana yorgun dü$mü$h özLemim ve hasretim senin icin feda öLmek kac yazar ßana sensiz oLsun yorganim sensiz oLsun ßu kefen senin icin oLsa ya güne$ soLsun hep güLLer acmasin,sahiL daLga vurmasin,karde$ yoLda$ oLmasin,sen yoksun kimsem oLmasin...sorma ßey ßaßa idam sehpasi durmak ßiLmez acimi tanriya tapmadim sana taptigim kadar kumLar kadar yaLnizim canim yanar ne yapiim penße oLsun panjuru ßahcemizde cicekLer mutLuLukLar senindir heLal oLsun o acana heLaL oLsun o akiLa ßekLemem mezarima kimse geLmesin sen geL lütfen unutma ßeni söz vermi$tik ya ßirakma ßeni eLLerimden tutsana dü$üyorum eLveda affet eLma $ekeri...

YaLnizim eLma $ekerim sensiz ßenim tek nefesim neden oldu neden ßitti oysaa söz vermi$tik.

edit: netten aldığım için dil bilgisi hatalarını mazur görün..
genelde kız sevgililerin erkek arkadaslarına cok sevdıgını hep vurguladıgı ve almalarını bekledıklerı şeker.
yedikten sonra ağzınızı palyaçoların ki gibi olmasına neden olan şekerleme.not. anlaşılmadığından ötürü yapılan eklentidir.
ağzınızı boyar efendim .
sapıyla birlikte düşününce hayata benzer kendisi.
kuru yemişçilerde satılır hala...
sensin benim elma şekerim
seni çaprazlama *ikerim
vermezsen tecavüz ederim
elma şekerim

şeklinde giden izmir universitesi ekonomi bölümü
öğrencileri tarafından hazırlanan matrak videoyu akla getiren bir kelimedir.

http://www.youtube.com/watch?v=ZYkNHg2WhXE
zannedildiğinin aksine sahtiyanın değil z'ahriyanın parçasıdır.nakaratıyla boğazımızın düğümlenmesine neden olur.bu parçayı içeren kısa metraj albümünden sonra z'ahriyan bi daha hiç üretmemiş bizim kendisine bozulmamıza neden olmuştur
sesi normalde rap için pek alışılmadık olsa da ' değer miydi bunlara ' gibi güzel bir şarkının sahibi olan zahriyan' ın, barış manço' nun 'bahçede hanımeli, sen ettin beni deli, gel gülüm gel..' şeklinde güzel parçasıyle başlayan, nakaratındaki hatun kişinin yorumuyla daha da güzelleşmeşmiş, 'sen yoksun kimsem olmasın' kısmında ise dinleyeni sahiden de yakalayan başarılı şarkıdır.
(bkz: Allahım allahım sana geliyorum yarabbi)
elma şekeri aşka benzer; tatlısı yenir, geriye kazığı kalır!
güzelim sesi rezil eden iğrenç şarkı.
küçüklük anılarından kalma efsanevi yiyecek.

öyledir, ki bunu satan amca ara sıra geçerdi mahalleden. ayakkabı boyacılarının sahip olduğu sandığı andıran, daha ufak ve de cam kaplı bir sandığa sahip olurdu kendisi. mahalleden de geçti mi, önce o bizlere bakardı göz göz, ''anne bana para ver elma şekerci amca geldiiieee'' diyelim diye.. sonra da biz hemen, ''annemiz bizi görsün de, para versin; nasıl yapıldığını bilmediğimiz $eylere yatıralım birikimlerimizi, bilimum bayram harçlıklarımızı'' diye düşüncelere sevk ederdik kendimizi. akabinde de, öyle ya da böyle, aç kurt gibi bekleyen şekerci dayının bakışları arasında, yaklaşık 2-3 dakikalık bir zaman diliminde de, çocuklar başına üşüşür, sandığın içinden ulaşılmayacak güzellikte görünen elma şekeri, bir güzel elleri şenlendirirdi.

ama yine de, o elma şekeri ambalajından bir çıktı mı, büyüsü bozulurdu yava$ yava$.. her yalanışta eriyen kırmızı şekerin altında, yıkanıp yıkanmadığı, nereden alındığı Allah'a emanet olup, bir tek kendisinin bildiği bilimum çürüklerden oluşan bir elma belirirdi. zaten elma safhasında gelindiğinde de, elma şekeri ya masa üzerine bırakılır, ya da o zaman akıl erdiremeyen velet bünyeleri çöp kutusuna gönderirdi elma şekeri'nin asıl yenmesi gereken kısmı olan elmasını...

bir de, bunu yerken ellerin yapı$ yapı$ olması vardır ki, o da o yaşta yaşanan ilginçliklerden biridir. önce elma şekeri yenir, ardından da el ya gazoz kapağına vurulur, ya bilimum içerisinde top bulunduran oyunlar oynanır; eller bir güzel unutulur...

işte böyle bir şeydir elma şekeri. çocukluk hatıralarının yiyecek bölümünde bulunan ender materyallerden birisi olup, sonuna kadar bitiren bir varlığa da pek rastlanılmamıştır..
izmir Ekonomi üniversitesi öğrencilerinin youtube daki başarılı çalışması. Şarkı sözleri dikkatle dinlenmelidir. her ne kadar abazalıkta son nokta olsa da bir süre sonra dile dolanır ve hatta kalabalık mekanlar da dahi söylenme ihtimali olduğundan dikkat edilmelidir.

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=L5KrXSeozRE
--spoiler--
aşka benzer; şekeri bitince elde kazık kalır.
elmanın gel de yeni beni denilen hali.
güncel Önemli Başlıklar