bugün

en guzel kizlarin isvec te yasamasi gibi bir görüşe isyan eden türk insanının karşı tez olarak sunduğu görüş. bu görüşe sahip olması için uzun süre türkiye'de yaşamış olması, bunun yanında dünyanın diğer yörelerindeki kızları da görmesi gerekir.

incelemeleri sonucunda fiziken ve kişilik bakımından türk kızlarının eline su dökecek kimsenin olmadığını gören kişinin gönül rahatlığıyla iddia edebileceği görüş.
aslı "dunyanin en cirkin kizlarinin turk kizlari olmasi" olan cumle.
yurt dışına hiç çıkmamış, hatta güney sahillerimizde tatil yapmamış türk gencinin söylemi.
(bkz: ipek özkök)
(bkz: tarihteki büyük yalanlar)
(bkz: ben güzele güzel demem güzel benim olmadıkça)
sözlük bünyesinde açılan birkaç başlığa bakıldığında bile doğruluğu su götürmez olan savdır.

(bkz: adapazarinin kizlari)
(bkz: antep kizlari)
(bkz: ankara kizlari)
(bkz: sivas kizlari)
(bkz: izmir kizlari)
dünyanın en güzel kızlarının türk olmasıdır. ama günümüzde aptal olmaya özenip, estetikle bu görüşü yıkmaya çalışan kızlardır aynı zamanda.
- abi baksana yahu, ne güzel...
+ aa evet fena değilmiş..
- aa şuna da bak yaa... abi dünyanın en güzel kızları türk kızları... baksana şu güzelliğe...
+ ne alaka lan? iki güzel kız gördün diye hemen genelleme yapma...
- abi ne demek, hem güzel, hem nefes alıyor...*
slav ülkelerini gezip görmemiş insanların söyleyebileceği türden önermedir. yurdum kızı belki çok güzel olmayabilir ortalama olarak ama çok nazlıdırlar. türk erkekleri de zaten deveyi iten hesabı hatunların peşinden koşmaya meraklıdır. böylece yuvarlanıp giderler.
bir önermedir; önermeden öteye gidecek bi tarafı da yoktur zira.
türk erkeklerinin ağızlarının tadını bilen ee dolayısı ile akıllı * erkekler olması ile aynı anlamı içeren bir başlıktır.
(bkz: güzel ve dahi)
herkesin güzellik kavramı farklı olduğu için pek doğru olmayan bi önermedir.letonyada yaşadığım sürece dünyanın en güzel kızlarının letonlar olduğun karar vermiştim adamların genlerinde var herkes güzel ama gelin görünki hiçbirinde türk kızlarındaki samimiyet ,sadakat ,ilgi bunun gibi bişürü şey yok işte bunları görünce insan güzellik kavramını gözden geçiriyor.
ecnebi kızları görmediği belli olan vatansever arkadaşların düşüncesidir.
dünyanın en teknik forveti hakan şükürdür demek gibi bişeydir, tamam hakan hava toplarına hakimdir ama kesinlikle teknik değildir. teknik forvet için : (bkz: van persie)
ütopyadır ütopya. maazallah oldu da türk kızları dünyanın en güzel kızı oldu. kapris fırtınaları içinde savrulan türk kızlarının havasından kimse yanlarına yanaşamazdı sanırım. böyle olunca da türk erkekleri rusya' ya göç etmeye başlardı. türkiye' de modern amazon ülkesi kurulur ve rahmetli duygu asena memleketin fahri cumhurbaşkanı olurdu. böylece bizim türk kızlarımız ego tatmini konusunda dünyanın en şanslı insanları olurdu.
kargaya yavrusu şahin gelir atasözüne örnek teşkil edebilecek önermedir.

ama ne yalan söylim katılmamak elde değil.

maşallah maşallah, tü tü allah nazardan saklasın hepsi de ceylan gibi *
(bkz: yaran rüyalar)
beni birisi bu ruyadan uyandirsin. ***
bütün diğer medeniyetler uzaya göçüp yerleştiği zaman geriye bir tek türkler kalınca doğruluğu tartışılmaya başlanabilecek önermedir.
tabi ki de doğrudur. madem beğenmiyorsunuz başka ülkelere hadi anam.

3 yıl sonra edit: yalan abi yokmuş öyle bir şey, giden varsa ben de geliyorum dış ülkeye.
'giyinmeyi bilen kız güzel kızdır' dan yola çıkarsak -çıktık bakalım- ucube gibi giyinen ve makyaj bile yapamayan türk kızlarını görünce kıçımla güldüğüm söylem.

birde sey var; (bkz: göreceli falan filan), (bkz: istisnalar falan pişman)
evet efendim dünya'nın en güzel kızları türk kızlarıdır. biz onları selülitleriyle, fazla kilolarıyla, sabah yataktan ayşen gruda gibi kalkıp evden monica bellucci gibi çıkmalarıyla seviyoruz. *
aslında doğru olabilecek bir önermedir. tabi biraz daha uzun boylu olsalardı. çünkü türk kızlarının boy ortalaması 1 60'ı pek geçmez.