bugün

Ukraynalı bir adam elektrik şokuyla balık tutmaya çalışırken ölmüş. evinden çektiği elektrik kablosunu suyun içine sokunca şoku yiyen balıklar suyun üstüne cansız çıkmaya başlamış. buraya kadar iyi hoş da sen tut o elektrik kablosunu çıkarmadan, balıkları toplayacam diye suya at kendini. tabi adamcağız da balıkların hazin sonuna uğramış.

Haa bir de soda manyağımız var. otomatik makineden bedava soda almaya çalışan zeki(!) arkadaşımız makinenin sapıtıp soda şişesini fuze gibi fırlatması sonucu böyle vıttırıvızzık bir sebeple ölmüş. ölür müydün yani makineye üç kuruş atsam diyecem ama zaten ölmüşün.
portekizde bir orman yangını meydana gelir. yangın söndürme çalışmaları için okyanustan su takviyesi yapmak için çalışmalara başlayan ekip hazneyi tamamıyla doldurduktan sonra yangın bölgesine gider, su boşaltılırken bir aksilik olduğu farkedilir. tam teçhizat donanmış bir dalgıç, işlemi yapan hava aracı tarafından alınmış, boğularak veyahut yüksekten bırakılmadan dolayı yaşamını yitirmiştir.
Bu konuda nirvana, sanıyorum ki, rasputin'dir.
En ilginç ölüm bir kadın mahkumun kendisini hapishaneden çıkarmalarını istemesi ve bunun kabul etmemeleri sonucu nefesini tutarak ölmesi ile gerçekleşmiştir.
Güldünya'lar kadın ve yöre cinayetleri Türkiye'ye has ölümler.
yer bursa, 2011.

almanya'da yaşayan bir çift bursa'da bulunan yazlıklarına hırsız girmesin diye kapıya bir düzenek kurarlar. kapı açıldığında ateş alan bir tüfekli mekanizma yaparlar.

tatil için almanya'dan bursa'ya dönerler, yazlıklarına gelirler. kapıyı açmaya çalışırlarken ikisi de ölür. yaptıkları düzeneği unuturlar.
küçük tuvaletini trafoya karşı yapan bir adamın elektriğe kapıldığını farkeden adam onu kurtarmak için kürekle kafasına vururken öldürmüştür.
(bkz: kurt cobain)
yıl:1996

ben çocuğum henüz, sokakta oynayan cinsten. hayvan sevgim o zamandan belirmiş tabi. sokakta kedilere yemek köpeklere su kuşlara yuva vs işlerine girmişim o yaşta.

yine bi gün karıncalara mezar yapıyordum. arkadaşım tolgaya dedim tolga eğer ölü karınca bulursan getir onları gömelim dedim. taam dedi. abi 2 dakka içinde 10larca karınca getirdi. ben de gömüyorum saf gibi. gideyim bakayım nerden alıyor diye bi gittim, şerefsiz yığınla toplayıp öldürüyormuş. çok kötü olmuştum ama bence o karıncaların ölümü kayıtlara geçmese de ilginçti yani bence tabi.
90'lı yıllarda rize'de geçmiş bir olay;

ali isimli vatandaş evine doğru yürürken ayakkabısının içine taş girmesi sonucu yanındaki elektirik direğine yaslanarak ayakkabısını çıkarır. Taşı düşürmek için ayakkabısını sallamaya başlar. Hemen arkasından gelen başka bir vatandaş arkadaşın titrediğini görünce elektirik çarptığını zanneder. Yalıtkan bir alet ile vatandaşı kurtamak isteyen öteki vatandaş yol kenarındaki küreği alarak adamın kafısına vurur.

Adam oracıkta ölür.
- mısırlı çiftçi , nil nehrine düşen tavuğunu kurtarmak için nehre atlar.akıntıya kapılan çiftçiyi gören oğlu hemen babasını kurtarmak için suya atlar , fakat oda akıntıya kapılır. 2 si birden yardım için bağırmaya başlarlar. derken anne ve kızları da atlar . sonunda tavuk kurtulur . arkasında 6 ölü bırakır.
- güney afrika'nın cape town şehri'ndeki bir hastanede gizemli olaylar oluyordu. üstelik ölümlerin hepsi, cuma günleri 311 numaralı yoğun bakım odasında gerçekleşiyordu. hemşireler ve doktorlar buna bir çözüm bulamayınca, devreye polis girdi. araştırmalar sonuç vermedi. sır ölümlere uzun süre açıklama getirilemedi. uzmanlar, odanın havasını bakteriyolojik olarak kontrol ettiler. sonuç sıfırdı. bu arada ölümler devam etti. sonunda oda sürekli olarak gözetim altına alındı ve neden ortaya çıktı. cuma sabahları saat 06.00'da odaları temizleyen görevli, hastanın başındaki solunum cihazının fişini çekerek elektrik süpürgesinin fişini takıyordu.

- sibirya'nın köylerinden birinde cenaze mezarlığa götürülüyormuş. mısır tarlasının ortasında, tabut köylülerin ellerinden düşüvermiş. tabutun içindeki ceset düşüp dereye yuvarlanmış. akıntı, cesedi dinamitle avlanan balıkçıların yanına sürüklemiş. balıkçılar "acaba adamı dinamitle biz mi öldürdük?" diye endişeye kapılarak, cesedi askeri kışlanın tellerine bırakmışlar. nöbetçi er, bölgeye birinin yaklaştığını düşünerek cesedi yaylım ateşine tutmuş. hemen ambulans çağrılmış. delik deşik olan ceset, hastaneye kaldırılmış. operasyon 6 saat sürmüş. ameliyattan çıkan doktor, alnından akan terleri silmiş ve "çok zor oldu ama galiba yaşayacak" demiş
kartallar yakaladıkları kaplumbağaları, kabuklarının kırılması için belirli bir yükseklikten kayalıklara bırakmaktadır. bir kartal bir gün kel bir adamın kafasını kaya zannedip kaplumbağayı bırakmış ve adamın başına çarpınca adam ölmüştür.
--
avrupa hun imparatorluğu hakanı atilla, gerdek gecesinde geçirdiği ağır burun kanamasıyla hayata gözlerini yummuştur.
iki lunapark bekçisi gece olunca parktaki dönme dolaba binmişler. bitiş süresini ayarlamadan bindikleri için tüm gece mide bulantısıyla hakkın rahmetine kavuşmuşlar
bunları biliyor muydunuz tadında geyiklerin vazgeçilmezidir.
elbette ulu forumda olmaması düşünülemez.
--spoiler--
Atilla :
Attila’nın ordusu MÖ 450 ye kadar Moğolistan’dan Rus imparatorluğunun sınırlarına kadar Asya’nın tamamını fethetmişti. Gerdek gecesi burun kanamasından
ölmüştü.
MÖ 453′te genç bir kızla evlenmişti. Savaş meydanlarındaki ünlü şiddetinin tersine, şölenlerde az yiyip içmeyi adet edinmişti. Düğün gecesi bu âdetini
bırakarak tıka-basa yedi ve kafayı buluncaya kadar içti. Gecenin bir saatinde burnu kanamaya başladı, ancak bunu fark edemeyecek kadar sarhoştu. Kendi
kanıyla boğuldu ve ertesi sabah ölü bulundu.

Tycho Brahe:
16. yüzyılda yasamış Danimarkalı bir astronomdur. Onun araştırmaları Newton’un genel çekim kanununun yolunu açtı. Vaktinde tuvalete gidemediği için ölmüştü.
16. yüzyılda yemek bitmeden ziyafet sofrasından ayrılmak hakaret kabul edilirdi. Brahe çok içmesiyle bilinen bir adamdı, ama o gece şölene gelmeden tuvalete
gitmeyi unutmuştu. Üstelik yemekte de içkiyi fazla kaçırdı. izin isteyemeyecek kadar da kibardı. Sonunda mesanesi patladı ve 11 gün acı çektikten sonra
öldü.

Horace Wells:
1840′larda anestezi kullanımının öncülüğünü yaptı. intihar etmek için anestezi kullanmıştı.
Anestezi araştırmaları sırasında çeşitli gazlarla deneyler yaparken, kloroform bağımlısı olmuştu. 1848 de iki kadına sülfürik asit sıkmaktan tutuklandı.
Hapisteyken yazdığı bir mektupta, sorunlarının sebebi olarak saldırıdan önce fazla miktarda aldığı kloroformu suçladı. 4 gün sonra hücresinde ölü bulundu.
Kendisini kloroformla uyuşturmuş ve bir usturayla kalçalarını kesmişti.

Francis Bacon:
16. yüzyılın en etkili beyinlerinden biriydi. Devlet adamı, felsefeci, yazar ve bilim adamı olmasının yani sıra, Shakspeare’in bazı oyunlarını onun yazdığı
bile söylenir. Bir pilici karla doldurmaya çalışırken ölmüştü.
1625 yılının bir öğle sonrası, Bacon kar fırtınasını seyrederken, etleri korumak için karin tuz gibi kullanılabileceği fikrine kapıldı. Bu denemek için
komsu köyden bir piliç satın aldı, onu kesti ve dışarıda karin altında donması için karla doldurmaya çalıştı. Piliç asla donmadı, ama Bacon dondu.

Jerome Irving Rodale:
Organik gıda hareketinin kurucusu, Organik Çiftçilik ve Bahçecilik dergisinin yayıncısı ve büyük bir yayın şirketi olan Rodalı Gazeteciliklin kurucusu.
Organik gıdaların yararları hakkında kendisiyle yapılan bir röportaj sırasında ölmüştü.
1971 yılında Dick Cavett Show’a çikip ta, “kafayı bulmuş bir şoförünün kullandığı bir araba çarpmazsa, 100 yasıma kadar yasarım,” dediğinde sadece 72 yasındaydı.
Sohbetin bir yerinde koltuğa yığılıp kaldı. Ölüm sebebi kalp kriziydi. Bu program hiç yayınlanmadı.

Aeschylus: MÖ 500′lerde yasamış bir oyun yazarıdır. Birçok tarihçi onu Yunan tragedyasının babası sayar. Kafasına bir kaplumbağanın düşmesi sonucu ölmüştü.
Efsaneye göre kartallar kaplumbağaları yakalar ve kabuklarını kırmak için kayalara düşürürdü. Kartalın biri Aeschylus’un kel kafasını kaya sanmış ve yakaladığı
kaplumbağayı onu basına bırakmıştı.

Jim Fixx:
Çok satılan Koşu Kitabi’ni yazarıydı. Bu kitap, 1970lerde jogging modası başlatmıştı. Jogging yaparken, kalp krizi geçirdi ve öldü.
Bir gün evinden çıkmış ve jogginge başlamıştı. Kısa bir süre koşmuştu ki, ağır bir koroneri başladı. Daha sonra yapılan otopside, koroner arterlerinden
birinin %99, diğerinin %80 ve üçüncünün de %80 tıkanmış olduğu ortaya çıktı. Ölümünden önceki haftalarda 3 kriz daha geçirmişti.

Lully:
16. yüzyılın favori bestecilerindendi, Fransa kralı için de besteler yapmıştı.
Bir defasında müzisyenlere prova yaptırırken, hızlı bir tempo gelmiş ve çubuğunu elinden düşürmüş, çubuk ayağına çarpmıştı. Enfeksiyon sonucu öldü.
--spoiler--
not: alıntıdır...
Jake Fen isimli Macar adam, eşini korkutmak için kendisini asmış pozu verdi. Eve gelen eş, kocasını o halde görünce bayıldı. Kapıyı açık gören komşu kadın içeriye girince, iki cesetle karşılaştığını sanıp evi soydu. Topladıkları ile çıkarken, Jake kadına bir tekme attı. Cesedin canlandığını sanan kadın, korkudan öldü.
http://haber.mynet.com
her yıl binlerce insanın seks kazaları sonucu ölmesi örnek verilebilir.
bel soğukluğu hastalığının semptomlarını ve prognozunu daha iyi anlamak ve tedavi geliştirilmesini sağlamak isteyen bir doktor hastalık mikrobunu göbeğinden kendisine enjekte etti. Gün gün kendi durumunu ayrıntılı olarak not aldı. Daha sonra hastalığın ilerlemesi sonucu hayata veda etti.
- güney afrika'nın cape town şehri'ndeki bir hastanede gizemli olaylar oluyordu. üstelik ölümlerin hepsi, cuma günleri 311 numaralı yoğun bakım odasında gerçekleşiyordu. hemşireler ve doktorlar buna bir çözüm bulamayınca, devreye polis girdi. araştırmalar sonuç vermedi. sır ölümlere uzun süre açıklama getirilemedi. uzmanlar, odanın havasını bakteriyolojik olarak kontrol ettiler. sonuç sıfırdı. bu arada ölümler devam etti. sonunda oda sürekli olarak gözetim altına alındı ve neden ortaya çıktı. cuma sabahları saat 06.00'da odaları temizleyen görevli, hastanın başındaki solunum cihazının fişini çekerek elektrik süpürgesinin fişini takıyordu.
(bkz: anket acarken olmek)
http://www.akcaabatim.net...ublic-photo.php?photoId=5
eğer maden suyu şişesiyle intihar etmeye çalışan adam girişiminde başarılı olsaydı eminim ki bu listede ilk sıraya otururdu.
Nemrut.
Alnına konan sineği kalın bir sopayla öldürmeye çalışırken kendisi ölür.
doğum günü kekinin içine saklanan striptizci nin boğularak ölmesi.