bugün

entry'ler (691)

şenol güneş in kariyeri

başarılarla geçmiş bir kariyer.
trabzonla kazandığı halde elinden çalınan şampiyonluğu, * * o zamana kadar kimsenin başaramadığını başarıp türkiye'yi dünya üçüncüsü yapması, o sene türkiye'yi genel sıralamada 7. sıraya kadar yükseltmesi * ve yine o yıl uefa tarafından avrupa'nın en iyi teknik direktörü seçilmesi benim tezimi desteklemektedir...

barcelona nın mert günok u istemesi

yediği goller defans hatası değil kaleci hatasıdır. haa illa hazırlık maçında genç yetenek mi deneyeceksin. git kayserispor'dan ertuğrul'u oynat. adam hem yetenekli hemde sezon boyu hemen hemen tüm maçlarda oynadı. mert denilen kova kaç maç oynamıştır sezon boyu ??

barcelona nın mert günok u istemesi

bu akşam ki milli maçta letonya'ya karşı gösterdiği mükemmel performanstan sonra yarından itibaren barcelona'nın fax yoluyla gerçekleştirmesi beklenen transferdir. adam o kadar büyük bir kaleci ki 3 şut geldi 3 ü de gol. bu konuda valdes ile kıyasıya yarışır. valdes'in de yaşı geldiğine göre o kale mert'e yakışır...

burak yılmaz

fatih terim karaktersizi adam geliştirmekten çok söndürmüştür. futbolcularına ana avrat sövmesini saymıyoruz bile. yalnız yazdıklarımı o kadar dar algılayan arkadaşlar olmuş ki bu da onların anlama ve kelime haznesinin 3 kelimeden oluştuğunu gösterir. muhtemelen ıq ları da ayakkabı numarasından küçüktür bunların. neyse sizde kefale devam. hahaha...

burak yılmaz

futboldan anlamayan galatasaraylılar hala trabzonspordaki başarılarını ve trabzonspor için söylediklerini kabul edememişlerdir. yada biliyorlardır da kabul etmek istemiyorlardır. adam 33 gol attı kazmaydı ama galatasaraya gitti kral oldu. yalan yok türkiye'nin en iyi yerli forveti. ama trabzon'da adam oldu. şimdi çıkıp bide otopark mafyası kılıklı fatih terim adam etti onu derler. bi onu demediler çünkü. ama onu da derler.

fethullah gülen

hoca efendiymiş...
benim bir tane efendim var o da hz. muhammed'tir..
bu hırsızın götünü kim yalıyorsa onun efendisidir...

burak yılmaz

bazı taraftarların transferini hala anlayamadığı oyuncudur bi bakıma. adam alt yapımızda yetişmedi evet ama bu oyuncu artık bank asya da oynayamaz denilen zamanda şenol hoca aldı adam etti onu. şenol hoca ya bu kararından dolayı bunadı bile dediler ama o bildiğini okudu ve sonunda o kazma burak türkiye'nin en iyi yerli forveti oluverdi. buraya kadar her şey güzel. futbolcu bu ekmeğini bu oyundan kazanıyor ve eğer takımına gönülden bağlı değilse hangi kulüp daha fazla verirse gitmeye hakkı var. burada da sorun yok. ama burak yılmaz denilen adam onu burak yapan trabzonspor da oynarken '' trabzonspor için ölürüm '' ifadesini kullanıp avrupa da oynamak istediğini, türkiye'de trabzonspor dışında bir kulüpte asla oynamayacağını belirtmiştir. yönetimde bu isteğini olumlu karşılayıp avrupa'ya gitmesine izin vermiştir. ve bu burak yılmaz avrupa transferi için spartak moskova ile anlaşmak için rusya ya gitmiştir. herkes burak orada oynayacak diye beklerken birde baktık ki adam galatasaraya imza atmıştır. bu bir bakıma iki yüzlülüktür. bundandır trabzonspor taraftarının tepkisi. yoksa nereye giderse gitsin. gitmek isteyeni zorla tutan yok.

ayrıca trabzosnpor da 33 gol atmasına rağmen galatasaraylıların kazma dedikleri futbolcuya kendi takımlarına transfer olduğu zaman '' kral, büyük adam, süperstar, yıldız '' gibi sıfatlar takmaları hiç samimi değildir. kendinizle çelişmeyin arkadaşım...

burak yılmaz

beşiktaşlı doğup fenerbahçeli olup trabzonspor için ölüp galatasaraya kaçan adamdır... * * *

leyla ile mecnun replikleri

Odun düşün odun...Haaah Atım ben...

mustafa reşit akçay

Her trabzonlu gibi o da hırt adamdır. ama saygıyı çoktan haketmiştir. ne kadar büyük bir adam olduğunu 1461 ile yazdığı destanlarla kanıtlamıştır. aynı destanları trabzonspor ile yazmaya gelmiş ve adını kulüp tarihine altın harflerle yazdıracağına inandığım büyük insandır. filozoftur. ikinci güneşimizdir. kısacası adamdır adam...

mustafa reşit akçay

Trabzonspor'un yeni hocası olmuştur. başarılı olacağından hiç şüphemiz yok. başkan hacıosmanoğlu daha ilk gününde en doğru işi yapmıştır. mustafa reşit akçay'ın trabzonspor'un yeni hocası olması aslında trabzonspor'un öze döndüğünün kanıtıdır...

hakan kulaçoğlu

doktor ve futbol yazarıdır. 1963'te trabzon'da doğdu. 1980'de trabzon lisesi'ni, 1986'da ankara üniversitesi tıp fakültesi'ni bitirdi. 1991'de genel cerrahi uzmanı, 2000'de doçent oldu. 1995'te başladığı futbol yazarlığında; karadeniz, günebakış, fotomaç, fanatik, pas, radikal futbol, futbol plus, goal gibi gazete ve dergilerde, ntvmsnbc.com internet portalında yazdı. trabzonspor yazılarını 2001'de, fotomaç ve fanatik'teki köşelerinin başlığı olan ameliyat masası adıyla kitaplaştırdı. fırtına ihtilal efsane trabzonspor kitabını derledi. aynı zamanda trabzonspor başkan adayıdır.

22 00 dan sonra dinlenilmemesi gereken şarkılar

sütaş ayran reklam müziğini dinlememenizi öneririm. şayet biliyosunuz ki 22:00'dan sonra içki yasak o yüzden milli içkimizin şarkısını dinlemekte yasak!!!

dünyanın en iyi stoperi

yarından itibaren istanbul basınına göre galatasaray'ın bu akşam transfer ettiği aurleoğyn çedjuğğ olacaktır. *

şehit yakınına seni parçalarım diyen rte koruması

para karşılığında vicdanını, kişiliğini, şerefini satan insanın gerçekleştirdiği eylemdir. ona olan bir şey yoktur zaten. olan o '' seni parçalarım '' diye tehdit ettiği vatandaşa ve onun gibi nice vatandaşa olmuştur. onlar senin köpekliğini yaptığın o adamın günler sonra gitmeye tenezzül ettiği reyhanlı'da ölümü gördüler, acı nedir onu gördüler, çaresizlik nedir, korku nedir onu gördüler...

sen ne gördün ki ? al maaşını salla başını felsefen var senin. ben hayvanlarında empati kurabileceğine inanıyorum. o yüzden bir dakikalığına da olsa kendine o tehdit ettiğin acılı gencin yerine koysan nasıl olur koruma görünümlü kukla ?!

neşet ertaş ın sanatçı sayıldığı ülke

neşet ertaş'ın tezenesi bile olamayacak sanat yoksunu insanların söylediği sözdür..

fax gerçekse olacaklar

(bkz: züğürt tesellisi)

r madrid başkanının tebriği hakkında ne dediler

fenerbahçe başkanı aziz yıldırım'dan açıklama geldi: şahsım ve yönetim kurulumuz adına bizimle taşak geçen herkesi kutlarım. amacımız, hırsızlık ve ırkçılıkla nam salmış bir kulüp olan fenerbahçe'yi dalga konusu yapmaktı. başardık.. bizimle taşak geçen-geçmeyen herkese en sıcak selamlarımı sunuyorum...

gece 10 ile sabah 6 arası alkol satışı yasağı

bu demek oluyo ki gece 22:00'dan sonra ayran içemeyeceğiz. neyse yoğurt yeriz bizde...

(bkz: ayran yoksa yoğurt yesinler)

alarmdan önce uyanmak

''daha alarmın çalmasına varmış. biraz daha uyuyayım'' mutluluğu veren durumdur..