bugün

ineklikte son nokta.
(bkz: 2 yıllık okulu 4 yılda bitirmek)

(bkz: hanım kalk bizi çekiyor kameralar)
son derece gereksiz bir eylemdir. pişman olunması an meselesidir.
bazı sabıkalı bünyelerin* yapması durumunda kimseye inandıramayacağı gibi üzerine babalarından dayak yemekle sonuçlanacak durumdur.

- baba müjdemi isterim bitirdim okulu.
+ nea sen 4 yıllık okumuyormuydun ne çabuk bitti okul.
- eee oğlun zeki işte hemencik bitiriyor.
+ lan atıldın di mi okuldan.
- ne alakası var ya aha diploma.
+ ...
- konuşsana baba.
+ şu dakka itibariyle konuşma sırası kemerimdedir evlat.
(bkz: üstün insan)
2 yıllık okulun ise başlamadan biteceği anlaşılan durum.
(bkz: terk)
(bkz: 4 yıllık diye girilen okulun açıköğretim çıkması)
(bkz: iyi de nasıl)
(bkz: rüya)
(bkz: hassiktir diyorum hasssiktirr)
eğer lisans diploması almak istenmiyorsa fazladan 1-2 ders daha alarak mümkünatı vardır. ama mesela mühendis olmak yerine teknisyen olursunuz.
ilk 4 yıl hiç bir dersi veremeyip sonraki 2 yılda bütün dersleri vermekle mümkün olabilir. diyeceksiniz ey dostum 6 yıl oluyor, ben de size şöyle bi cevap vermek isterim. öğrenci ilk 4 yıl okula sadece kayıt yaptırmaya gelmiştir.

(bkz: aklı başına 4 sınıfta gelen öğrenci)
dört yılda işlenen konuları 2 yılda işlemektir.yani daha fazla gayret gerektirir.
nasıl olur bilmem, 3 gördüm 3,5 yaptım ama 2 yi hiiiiç duymadım. hurafeden öteye geçtiyse alnından öperim.... saygılar.. :o)
bitirmek derken gerçekten diploma almaktan mı bahsedilmektedir yoksa "bu okulu ben kafamda bitirdim artık" gibi bir cümle de geçen anlamdan mı anlayamadım.
4 yıllık okulu 2 yılda bitirmenin tek yolu, okulu terk etmektir.
bitir askere git gel o zaman sorucam sana 2 yılda bitirmeyi.
(bkz: dört yıllık okulu altı yılda bitirmek)
doğru düzgün herhangi bir okulda teorik olarak bile mümkün olmaması gereken olay.
Ortalama bu kadar uçmuşken çift anadal yapması muhtemel kişidir.
çok zordur, zira mesleki dersler 3. sınıftan itibaren ağırlık kazanır, 4.00 ortalama ile üstten ders almış olabilir, ama 3. ve 4. sınıfın derslerini bir de 2. sınıfın dersleri ile birlikte almak öyle kolay değildir.

3,5 yılda okul bitireni gördüm, 3 yılda da okul bitireni de duydum, ama 2 sene de bir fakültenin bitirilmesi çok ama çok zor...
o arkadaşa denecek tek şey :" möööööööö"

o anladı.
imkansızdır. yeni yök tüzüğüne göre ( 3 senedir yürürlükte olan) üniversite ders seçme sistemleri 1 kredilik çakışma da dersi veriyor. 2 kredilik çakışmalarda idari izin almak için dilekçe vermeniz gerekiyor. (mezuniyet durumu vs. olursa kabul ediliyor) ve haftalık alınacak kredi sayısı ne olursa olsun belli bir sayının üstüne geçemiyor.

(bkz: profosyonel mesleği öğrenci olan insan)
(bkz: herkese nasip olmaz beşiktaşlılık) *
teknik olarak mümkün değildir. üniversiteler kredi sistemi ile çalışır. 1 dönemde alabileceğiniz maximum ve maximum kredi miktarı 32 dir. 32 kredi de haftanın 5 günü sabahtan aksama kadar tüm saatler dersinizin olması demektir. bu durumda bile 3.5 yılda falan belki bitirebilirsiniz yine şaşmaz 4 olur o.