bugün

genellikle son gune kadar bekletilen ve son gun geldiginde stres yapilip hazirlanan odev
son haftaya kalması farz olan ödevdir. ağabeyiniz ablanız yoksa işiniz zordur aynı zamanda.
inekler hariç her öğrencinin son haftaya bıraktığı görünüşte amacın birşeyler öğrenmek olduğu ama öğrenci için yapıyım da not versin anlayışı içeren ödev
lise yıllarında not yükseltmek için çok önemli bir arac. özellikle zayıf oldugun derslerden secilir
yıllar sonra öğrencilik hayatı bitip geçmişe dönülüp bakıldığında,okulla ilgili hatırlanan olumsuzluklar listesinin disiplin cezası almaktan sonraki 2.maddesi.
internet sayesinde bir günde bitirilebilen genelde düşük olan dersten alınan ödev.adı yıllık ödev olarak değişmiştir.
vize ve finallerde pek bise yapilamadigi icin medet umulan kapi
genelde nisan da teslim edilmesi gereken ancak genelde hic bi zaman zamanında teslim edilmeyen odevdir.matematik fizik kimya gibi onemli derslerden aldıysanız yandınız.odevi onemsemeyen hocadan almak iyidr...
hep son gece oturur internetten bi güzel indirirdim.. zaten oturup kitaplardan yazanı araştıranıda görmedim. ya zaten araştırsan kac yazar vaktine yazık öle nota etki falan etmio yalan onlar yaa...
lise hayatım boyunca din dersinden alıp yapmayarak yırttığım ödev .
el yazısı isteyen bazı gıcık hocalar sayesinde 8 sayfalık ödev için 28 sayfa harcandığı * * bir ödev türü.
(bkz: copy paste)
çocukları ergen yaşta sahtekarlığa yöneltmek.
istemsiz fakat.

(bkz: attila ilhan tarzı entry girmek)
senenin başında konusunu seçerken bazı hocaların "o konuyu seçme internette yok, bak bunu seç tamamdır." şeklinde yardımcı oldukları, ödevi teslim etmeden önceki 1 bilemedin 2 günde başlanılıp bitirilen, hep "acaba dönem başında bitirseydim nası bişi hissederdim?" diye düşündüğüm ödev.
öğrencinin eksik veya yapamadığı dersten aldığı ödev.
(bkz: sözlük dönem ödevimi yap allahsız).
(bkz: ömür törpüsü)

genelde son dakika çabalarıyla yetiştirilen ödev türü, üstelik koca dönem varken.
tanım: son haftaya bırakılan ödevdir.

öyle bir ödevdir ki bu hiç araştırma yapmadan yapılır.
gazetelerin toplanılan kuponlar karşılığında verdiği ansiklopedilerden bakılarak yapılır. zordur ama... çünkü o yaşta hata yapılmaması gereken bir ödevdir. hata bir çizgisiz a4 kağıdına maal olur. dolma kalemle yazılmasıda ayrıca bir sinir bozucur.

bakkaldan 40-50 adet çizgisiz 4-5 adet çizgili a4 alınır. ilk başta çizgili a4 kağıdının çizgileri üzerinden dolma kalemle gidilerek çizgiler belirginleştirilir. ki üzerine koyulan çizgisiz a4 ün üstünden görülebilsin. daha sonra ansiklopedi açılır.
yazarsın yazarsın bitmez iyice gözünde büyür o. lakin zaman kısıtlıdır. bir hata yaparsın baştan başla...

en son biter ödev sıra kapak yapmaya gelmiştir.
büyük harflerle ad, soyad, numara, okul, ders, hocanın adı gibi bilgiler yazılır.

kısacası hiçbir işe yaramayan sinir bozucu bir ödevdir.
sanılanın aksine öğrenciye değil, "veli-kütüphaneci-internet kafe işletmecisi" majör üçlüsüne verilen ödevdir. edindirdiği sanılan sorumluluk duygusu, din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin edindirdiği kültür ve ahlak kadardır.
Siz siz olun son güne bırakmayın dediğimdir.

100 soru-cevaplık çarpanlara ayırma ödevi. Sorular bitiyo, tek tek cevaplar falan.

Dikkatli olun sözlük.

edit : kastım, yaptım. sınavdan 72 almamla boşa yaptık lan dedim. Üzgünüm sözlük.
"sözlü notunu yükseltme ödevi" diye bazen ödev kapağına yazılabilendir. buradan öğrencinin ne kadar realist ve dürüst olduğu anlaşılabilir.
girisimci bunyeler icin kazanc kapisi olabilen odevdir.

ben mesela lisede iken sagdan soldan milletin odevini yapar, parami alirdim, yolumu bulurdum.

ancak egitimci sifatindaki insanlarin bu tarz gereksiz isler yapmalari isin ayri acı boyutu.
kimseye bir faydasi olmayan bos sayfa ziyani yaratan bu odevler sirf bir sey yapmak adina hazirlanan gereksizliklerdir.
degisim hakikaten sart!
KArşılaşılan sorunlarda http://www.projefesor.com adresine girip destek almanın gerekli olabileceği eylemdir.
son gün uykusuz kalarak yapılan ödevdir. bittiğinde insana müthiş bir huzur verir.
ortaokul ve lise dönemlerinde insanın başına dert olan ödevdir. birde fazlaca ilgi göstermek gerekir bazı hocalar uğraştırır da uğraştırır.