bugün

(bkz: yağmurda ağlamak)
(bkz: ıslak bergen)
dizilerin vazgeçilmezleri arasındadır. diğer zamanlarda baş rol oyuncuları vurulur, hamile kalır, ölümcül bir hastalığa yakalanır ve sevdiği üzülmesin diye bir bahane bulup ayrılırlar. bu acılarını dışa vurmak için giyinik hâlde duşa girip ağlarlar. ve döngü en baştan başlar.
en savunmasız en çıplak halidir insanın.
gözyaşlarından başka hiçbirşeyi gizleyemezsin.
suyun seni alıp götürmesini istersin sadece.
en büyük deşarj olma yöntemidir. sonuçta sen içini suya dökersen suda alıp götürür.
Şimdi romantizmi gerçekten bozmak istemiyorum ama duşta ağlamak deyince hep 'giden günlerim oldu' geyiğini yapasım geliyor.
Şaka bir yana güzel bir şeydir. Rahatlar insan.
Giden günlerim Oldu Şarkısı eşliğinde yapılacak olan eylemdir.
normalde ağlamaktan daha zordur.ben denedim,olmuyor ya.ne kadar zorlasam da bir damla bile akmıyor.
güzeldir güzel.
şayet ben, ağlamaklı bir hal aldığımda duşa girerim öyle ağlarım. hem ne yalan söyliyim insan öyle daha iyi düşünüyor yahu. çıktığında kendini bir arınmış, rahatlamış hissediyorsun. hele bir de ondan sonra uyursan, tamamdır. ertesi güne güzel bir başlangıç... *
sevgiliden yeni ayrılan bünye için şifa niyetine önerilebilir.
babanız hastanede yatıyorsa, anneniz panik atak hastasıysa ve küçük bir kardeşiniz varsa sesinizi duyurmamak için yapılan eylemdir.
genellikle çocuklukta başıma gelen olaydır, bir diğer versiyonu; tuvallette ağlamaktır.
Bir çeşit rahatlama yöntemi.
sıcak bir duşla sinirlerin gevşemesi ve böğrümüze oturan boğazımızı düğümleyen şeylerin kalkmasıyla koyverdiğimiz durumdur. *
saçmadır. duşta bağıra bağıra şarkı söylemek yada birine sövmek en güzelidir.
insanın en savunmasız ,en çıplak halinde ruhunun en mahrem yerinde yeniden dirilmesidir.ağlamak acizlik değil silkelenmektir,ağlamak banyoda,evde,arabada ,gece de sabahta ağlamaktır işte !
oldukça romantik aktivitedir. gerçekten reel ve romantizm dolu bi yazı yazmak isterdim ama içimden gelen "göbeğime bakar bakar ağlarım her duşun altına girdiğimde." gibi berbat bir şaka yapmak zorunda hissedişimi dizginleyemiyorum. çok özürler dilerim.
sarhostur,zoruna gitmistir yapılanlar.
güzeldir,duştan sonra sakinleşmiş olmanızı sağlar. suyu çok açmak, yüksek sesle hıçkıra hıçkıra ağlamanız için fırsat da sağlar.
bazen başa gelendir. Hayat bazen öyle bir yüklenirki insanın üzerine duşu sonuna kadar açarsın hıçkırıkların duyulmasın diye. Yine duygulandım yahu.
kurban bayramında, adak kesmeye benzer.
Bunalıma giren herkesin en az bir kez gerçekleştirdiği eylemdir. Akan su hem gözyaşlarını hem de hüzünleri alır götürür. Ya da öyle zannederiz.
duşu emellerine alet etmektir. bu emeller sadece kötü değildirler, iyi olan emeller de mevcut. *
küçücüktüm böyle 6-7 yim filan. benim suya karşı inanılmaz bi antipatim var o demler, sebebi ne anlamış değilim. böyle kezzap gibi kaçıyorum sudan. her pazar banyosunda evde cirit atıyorum ama banyo yapmamak için. şimdi kavram kargaşası yaşıyorum sanmayın. duş almak ile banyo yapmak arasındaki farkı biliyom da sonuçta çım çım / bıcı bıcı yani . neticeyi değiştirmez. işte bu demler anneyle evde yakalamaç oynuyoruz. banyo da kocamandı ha. oturma odamızdan büyüktü. ev sahibi neden böyle bi'şey yapmış bilmiyorum ama bildiğin büyüktü banyo oturma odamızdan. adamın beeelki banyo fantezisi vardı bilemiyorum. bigün yine anne banyo yaptıracak. ben çıplak şekilde banyodan çığlık çığlığa koşturuyorum. koşarken ayağım kaydı yere düştüm. ağladım , ağladım. böyle göz pınarlarım kurudu. aha o günden beri böyleyim. malül.

ühüh.
ruhun arındırırken ya da şok geçirirken oluşan, dolan taşan, suya karışan gözyaşlarıdır.
güncel Önemli Başlıklar