bugün

bomba gibi gelen incir reçeli nde halil sezai paracıkoğlu nun söylediği şarkı.

benim bu derdim, ne yağan yağmurda
ne yalancı sonbaharda
ne bomboş sokaklarda...
kırılmış her yanım
kaybolur zaman saçlarında
gözlerim sokaklarda
sebebi isyan aşkım...
içim yanar, içim kanar da
isyan...
geriye bir avuç yalan...
beni bu derde sen attında, gittin ya kafam hep duman...
geçen karşıma internetten bir video çıktı izledim.batuhan kafayı bulmuş herhalde birde her röportajda olduğu gibi yerinde duramıyor.buyurun[http://www.youtube.com/watch?v=NpzbiPp2nSk&feature=related ]

duman 2 albümünden balık ta şahanedir.dinlerin derim.
kesinlikle türkiye'nin en iyi rock grubudur. gerek müziğiyle, gerek sözleriyle, gerek duruşuyla... damar şarkısı boldur.

(bkz: haberin yok ölüyorum)
(bkz: bal)
(bkz: halimiz duman)
bi arkadaşım var, herzaman arabada duman dinlerdik. birgün volkan konak dinledi, kaza yaptı.
21 Ocak 2011'de ankara'da konser verecek olan leziz grup.
içtiğin sigaradan çıkan ve izlemeye doyamadığın şey.
http://www.dumanlive.com/
evde duman çalıyor ve sesi duyan kaplumbağa hiç kıpırdamadan kafasını müziğin geldiği sese doğru yöneltti. ve müzik bitince yürümeye başladı tekrar açtığımda duman'ı gene dinledi. siz nasıl bir grupsınız bütün canlılara dinlettiriyosunuz kendinizi.
türkiye'nin en kaliteli rock grubu diyebiliriz bu adamlara. şöyle ki artık müziğin sözden ibaret olmadığını 2009 da ki albümleriyle göstermişlerdir. sözleri ne kadar abuk olsada paranoya şarkısı beni benden almıştır. böyle bir kaç tane daha şarkıları var bu grubun. zaten kaan tangöze'ye diyecek laf bile yok. yerli kurt cobain diyebiliriz belki ama bu adamlar türkiye de değilde herhangi bir avrupa ülkesinde veya amerikada olsaydı daha başarılı olurlardı.
argo (bkz: esrar)
türkiye'nin sayılı rock grupları arasındadır, coverları en az orjinalleri kadar iyidir ve yalan şarkısı dinlenilesidir.
tartışmasız dünyanın en iyi rock gurupudur.
yürekten
senden daha güzel
elleri ellerime.
Türkçe rockın kralıdır kendileri hafiften keştir.
halden anlayan gruptur. insana başka bişey bu kadar iyi gelmez. saçmalamaya başladıysanız eğer bi duman şarkısı adamı kendine getirir. oturun dinleyin.

(bkz: çok sağolun)
bağımlılık derecesinde dinlenen, bir süreden sonra müzik denildiğinde akla ilk gelen, ayyaş bir soliste sahip ama aynı zamanda o kadar içten ve yavşamayan, müziğine odaklanan, türkiyenin en iyi rock grubu diyebiliriz.
insanı, şarkılarıyla içmeden sarhoş edebilen, türkiyenin başarılı rock gruplarından biridir, iyidir, candır, kandır. dinlemekten bıkılacak türden şarkıları da yok denilebilir, benim için tabi.
eskimeyendir. her şeyi yak, bebek vb. şarkıları hala dinlenmektedir.
(bkz: sor bana pişman mıyım)
grup gibi gruptur. türkiyeden çıkan ve çıkabilecek en iyi alternatif rock grubudur.
pearl jam çakması bir soliste sahip olan grup.
birşey yandığında oluşan gri renkli gaz.
"isyan
geriye avuç yalan
beni bu derde sen attın da
gittin ya kafam duman"

diye o söylerken ben ağlamaktan helak oluyorum.
(bkz: kedi hayvanı)
(bkz: halil sezai paracıkoğlu)
(bkz: sigara paketini sömüren şarkılar)