bugün

sağlam bir duman parçasıdır..

bakma bana öyle derin
işim olmaz senle benim
hiç bu kadar sevilmedin
gözlerinden okuyorum
haberin yok, ölüyorum

sorma bana nerelisin
ne içersin ne giyersin
derdim sana derman olsun
ben gönülden okuyorum
haberin yok ölüyorum

azdı yine deli gönül
üzerine geliyorum
geçti yine boş bir ömür
gözlerinden öpüyorum
haberin yok ölüyorum
haberin yok ölüyorum

sen gelirken ben gidiyorum
dermanım yok ben ölüyorum
ayrılırken ben içiyorum
haberin yok ben ölüyorum..

olay budur abi....
kaan tangözenin ölen kız arkadaşının arkasından yazdığı parçadır*Belki alışman lazım albümünün ahtan önceki en iyi parçasıdır
(bkz: selametle)
duman'dan dinlenebilecek en melankolik parçalardan biri diğeri halimiz duman
gece yarısından sonra defalarca üst üste dinlenmesi sakıncalı olan süper bir duman parçası. ve bir diğeri için yanıbaşımdan
çok tehlikeli bir duman parcasıdır. fazla dinlendigi taktirde kafayı yedirtir, uçurur, bitirir... hele kaan'ın sarkının sonunda bir offf cekişi vardır ki..
-haberin yok oluyorum.
-tamam iste olgunlas diye biraktik seni gunese.
-ama ben oldum abi haberin yok.
-tamam iste sen haber verdin.
-saka lan saka olunca haber veririm ben sana.
-hadi lan sen olmusun iste haberini aldim ben.
-olmadim be abi. oluyorum yavas yavas, tam olunca soylerim ben sana.
-tamam ben sorucam. sen soylersin.
-tamam.
-oldu muuuuu?
-olmadiiiiiiii.
-oldu muuuuuuuu?
-olmadiiiiiiiiiii.
-oldu muaaaaaaaaaaaaaa?
-olduuuuuuuuuuuuu.
-tamam ustunu giyin ellerini yika gidelim.
sabahin 7'sinde acik birakilan bilgisayardan duyulan muzik. bu saatte duyunca insani eve bagliyor, disari cikmak, okula gitmek, derse gitmek yalan oluyor. yalan dunya diyorsunuz ve oturuyorsunuz evde. *
sözleri etkileyici olan duman şarkısı.
bir öğleden sonra,test çözerken aklınıza gelen ve dinlemeye başladığınız an itibariyle mutfağa gidip alacağınız bıçağı kalbinize saplama hissi uyandıran şarkı.
her mısrasına acı sıkışmış duman şarkısı.. dikkat dertlendirir!
kanimca duman in en iyi parcasidir.ardindan calacak bir * sonbahar veya * sen uyurken tamamen iptal olmaniza neden olabilir
geçti yine boş bir ömür
gözlerinden öpüyorum dizelerinin manasını bir şarkıya sığdırabilmiş kallavi duman parçasıdır.*
(bkz: hakkınızı helal edin)
kaan tangöze bu şarkıyla gerçekten ölmüştür,aramızda ruhu dolaşmakta ve yeni şarkılar yazmaktadır feri kaçmış gözleriyle son kez dünyaya bakarak.
en bi güzel duman şarkısı. içerken dinlenirse bikaç yudumda sarhoş edebilme özelliğine sahip, bikaç gün dinlenmezse kendini çok özleten, ama fazla dinlenince de depresyona sokan nefis şarkı.
süper bi duman şarkısı.en az haftada bir tek doz alınmalı dedirten şarkı.
nedense diğer duman şarkılarından beklediğim şeyin tam tersini bekliyorum bu duman şarkısından..diğerlerinin nakarat harici kısmını nakaratı beklerken aparat olarak dinlerken bu şarkının girişi daha çok hoşuma gidiyor..garip..
duman'ın harika parçalarından biridir. dinlendiğinde insanı içmeye zorlayıcı etkileri vardır.
nasil darma duman bi parcadir oyle.. savrulmadan dinlemek kolay degildir. hele de bitmis biseylerin yasindaysaniz hala..
can acitir.
sorma bana nerelisin
ne içersin ne giyersin
derdim sana derman olsun
ben gönülden okuyorum
haberin yok ölüyorum

ya bunu yazdın kendine sakla bir de bestelemişsin utanmadan. abi biz bulurduk belki doğru yolumuzu. neden bu depresyon. "depresyon yaşadığımız hayatlarımız"*. herkes birbirinden habersiz ölü. bak ben tutturamadım sen frekansı iyi tutturdun. "sen gelirken ben gidiyorum"...
belki alışman lazım adlı 2. albümün, en samimi, en yoğun, en bunalım parçalarından biridir. canlı dinlenmesi tavsiye edilir. Kaan Tangöze`nin intihar eden sevgilisinin ardından, içinde bulunduğu ruh halini yansıtmaktadır kanımca. akla ziyandır..
Defalarca dinleyip etkisine isim bulamadığım duman şarkısı. bıçak gibi saplanıp kalıyor boğazına adamın
dermanım yok ben ölüyorum
ayrılırken ben içiyorum
insanı geçmişle muhasebeye sürükleyen araba ile gece giderken dinlenebilecek en iyi parçalardan biridir.
adamı alıp götüren bir duman parçası, özellikle 2. nakarat tam bir ölümdür dikkat edilmesi lazımdır.