bugün

Derya Büyükuncu londra olimpiyatlarında 35 kişi arasından 32.olduğuna göre, bir dahaki olimpiyata katılırsa kesin boğulur.
zaten uzun zamandır dönen başarılı mı başarısız mı muhabbetine girmeyeceğim fakat ben bu adama söylediği bir cümle yüzünden ayar oldum.

muhabir soruyor, rakibiniz olarak kimi görüyorsunuz diye. beyefendi de diyor ki ben kimseyi kendime rakip görmüyorum, tek rakibim kendimim.

bak şimdi aga. sen rekortmen bi' yüzücü olursun, insanlar seni geçmek için götlerini yırtarlar falan amenna. ama sen zaten elemeleri geçemeyen, genellikle sonuncu olan bi adamsın. ne demek tek rakibim kendimim. zaten seni geçen düzinelerce adam var. sen onları alt etmeye çalışsana. ne bu burnu havada hallerin. sanırım olimpiyata katılmak senin için kÂfi. her röportajında 6. kez katılışından, bu rekorundan bahsedip duruyorsun. ben buradan bakınca kendini geliştirmeye açık bir adam görmüyorum. buzda dans eden, survivor'da nihat doğan'la aynı yerde nefes alan bir adam görüyorum.

3 ayını onlarca kilo ve kas kaybederek, bedenen yıpranarak bir yarışmada geçirdikten sonra, tekrar olimpiyatlara katılmayı başarabiliyorsan, demek ki televizyonlarda görünmesen, daha fazla çalışsan daha iyi dereceler elde edersin.

nazarımda başarılı değil kendisi. ha, kendisi benim nazarımı sikine takmaz, o başka.
--spoiler--
evliyim ben,karım var falan, karımı çok seviyorum, duvar gibi suratım var, karım, kaslarım, evliyim ben, kaslarım sudan çıkınca bir başka oluyorlar, karımı sevdiğimi söylemiş miydim,denizlerden gelen kaslar, meme ucu, karım, suratına bakılan balık tepkisizliği, yüzüğümü öperek karımı anmalıyım çünkü benim mutlu bir evliliğim var, karımı çok seviyorum, karım,arada yüzerim ama en önemlisi karım, evliyim bir de, meme ucum, karımı çok severim. evliyim demiş miydim?
--spoiler--
türkiye de hakkında en ufak bilgi sahibi olunmayan bir sporda yıllardır uğraş verdiği halde sürekli eleştirilen sporcudur, halbuki abd bursu alıp yüzmeyi bırakarak kolaya da kaçmamış, sürüyle moronun hakkında yaptığı yorumları da duymazdan gelmeyi başarmıştır.

türkiye de spor denince akla futbol geliyor, halbuki futbol artık sadece para oyunu haline geldi; yüzme en fazla efor sarfedilen spor olmasına rağmen aldığı ödenek futbola yatırılan paranın binde biri bile değil malesef! yüzücülük yapmış olan bilir, normalde ülkede galatasaray ve iyik vardır, bir de son 7-8 senedir tek amacı galatasaray ı geçmek olan fenerbahçe dahil oldu ancak vizyonu galatasaray takımını olduğu gibi transfer etmek ve ukrayna dan yüzücü asimile etmek olduğundan ülke bazında malesef bir gelişim olmadı.

adamı eleştirmeden önce biraz verilen desteği görmek lazım, orada yüzme kültürü olmayan, tek bir branşta ilk sekize giren sporcuya sahip olan ülkeler bile sporcularına antrenöründen psikoloğuna kadar her tür imkanı sağlarken burada cahiller adam senelerdir kendini geliştiremedi diyorlar!

haytında kaç defa havuza girdin derece aldın ulan; belli bir yere kadar hızlı inen dereceler bir yerde tıkanır, bu her sporda böyledir, başlarda gelişim hızlı olur ancak doyum noktasından sonra ekstra çalışmayla uzun vadede küçük değişiklikler elde edebilirsiniz ancak.

o kadar eleştireceğinize gidin günde 11km antrenman yapın, 7 saat havuzda kalın o zaman görürüz sizleri.

adam olimpiyatlara gitmek için eleme barajı bile geçmeyen bir adam; o barajları zaten kendi koyuyor, ülkede neden 30 yaşında yüzücü yok acaba diye bir sorun bakalım kendinize, cevabını bulamayana özelden yardımcı olunur.

günde kmlerce antrenman yapan çocukların iş eğitimi dersine 2 veren dingiller mi utansın, spordan anladıkları havaya kurşun sıkmak olanlar mı utansın bilemedim, daha utanacak çok kişi var!
beğeniyorum. gençlere rol model olmalı.
"çiğ" kişilikler yerine "olgun" en azından "normal" insanları da görmeye ihtiyacı var ekran başındaki çocukların.

ancak survivor'a bile siyaseti bulaştıran bir zihniyet var ki o zihniyetin amına koyayım ben.

ulan beynini siktiklerim böle böle bitiremediniz, dışlamaya ayrımcılığa dallamalığıa doyamadınız.
reality show'a bile aha bu akp'li bu chp'li diye bakanlar günlük hayatlarında da insan ayırıyor, insanları karakterine göre değil partilerine göre seçiyor demek ki...
hala denize sıçılan bir ülkede bu tarz şeyler için henüz çok erken.
yıllardır onu geçebilecek birini yetiştiremeyen ülkenin günah keçisi.
nihat doğan gibi bir çirkefin karşısında bile sıra kendisine gelmeden tek söz etmeyen efendi ötesi kişilik. sanırım sporcu kimliği ile bu sabra sahip olmuş.

tebrik ediyorum.
bazıları tarafından öyle bir noktaya getirilmiştir ki michael phelps mi derya mı desen tabiki derya oğlum adam 6 kere olimpiyatlara katıldı der. 8 altın madalya almak önemli değildir.
en çok olimpiyat madalyası alamayan sporcumuz.
5 olimpiyat görmüş ama değil madalya almak madalyaya yanaşamamış yüzücü. yani onun yerinde her sene ferhat güzel'i de göndersek değişen bir şey olmayacaktı.
acun'a, kendisini bizlere tanıttığı için teşekkür edilmesi gereken milli sporcu. adamda sporcu disiplini, efendiliği var. gereksiz hırsı yok. ''ben milli sporcuyum'' diye böbürlendiği de yok -ki olsa bile hakkıdır. nihat gibi, taner gibi yok 'tişörtümde alın terim var', yok 'şortumda survivor ruhu var o yüzden yırtık pırtık' demiyor. o ne saçmalıktır lan öyle? benim de giydiğim tişört otobüse binince ter oluyor, bu kadar maneviyat yüklemenin alemi ne? bu nedir yani?... derya da gerektiğinde yarıştı, kazanırsa kazanır, kaybederse de kaybeder. diğer ikisi gibi trübüne oynamaya ihtiyacı yok. velhasıl doğru düzgün adamdır. ihtiyacı olmasa da inşallah yarışmayı kazanır da diğer ikisine kapak olur. allahın armutları.
tişörtsüzlük yemini etmiş sporcu- yarışmacıdır.
türkiye'de üvey evlat muamelesi gören amatör sporlardan biri olan yüzmenin altın çocuğu. ben dahil birçok kişi onu survivor'dan önce ismen biliyordu. kariyerine bir bakarsak türk yüzmesi için bir numaralı isim. birçok genç yüzücünün idolü. 5 kez olimpiyatlara gitmiş, olimpiyatlarda kayda değer bir başarısı yok. onun dışında avrupa ve dünya şampiyonalarında madalyaları var. türkiye'nin en gözde, en çok para ve destek gören sporu futbolda bile uluslararası kayda değer bir başarı yok iken arkasında çok büyük maddi ve manevi destek olmayan bir adamdan olimpiyat şampiyonluğu beklemek kimsenin hakkı değildir, nihat doğan'ın hiç değildir. olimpiyat şampiyonu olsa da olmasa da ben onu alnından öperim. türkiye'de heykeli dikilecek adamdır. türkiye'nin en gözde sporlarında bile gerek tesis gerek altyapı konusunda ciddi sıkıntılar varken yüzme gibi bir üvey evlat sporcusu ne yapsın. adam parasızlıktan antrenör masör gibi yardımcılar bile bulamamış. devlet yardım etmemiş, yanında manevi olarak kendisini destekleyen ailesi, eşi olmuş. ona rağmen isyan etmiyor. ben yine de ay yıldız için elimden gelenin fazlasını yüzerim diyor. bir insandan daha ne beklenir? survivor'a falan hiç girmeyeceğim, ama nihat doğan dingilinin finaldeki çirkeflikleri aklıma gelince sinir oluyorum. bu adama yapılır mı lan bu? esas şov yapan esas ekrana oynayan esas çirkef sensin. adam orada efendiliğini bozmadan yarıştı. kazandı ya da kaybetti, türk halkı da onu smsleriyle şampiyon yaptı. nihat efendi'ye susmak kalır. sen kimsin be adam? bu ülkeye derya'dan daha çok mu hizmet ettin. herkes sporcu olmak zorunda değil tabi ama sen ülkeye hangi alanda hizmet ettin? mal mal felsefe yaparak mı? aptalca şarkılar söyleyerek mi? sen derya büyükuncu'nun tırnağı olamazsın. bir de utanmadan denizden korkuyor diyor. güzel cevap verdi ama efendice, atlasın istanbul'dan kıbrıs'a kadar yüzsün bakalım mosmor olacak mı nd.

derya büyükuncu türk yüzmesinin yüz akıdır. şimdi ve ileride türk yüzücülerinin idolü olacaktır. belki ileride bir olimpiyat şampiyonluğu gelirse bu adama hediye edin madalyayı. onun kadar kimse hak etmedi çünkü. derya büyükuncu sporu bıraktıktan sonra umarım phelps'ler yetiştirir, kendi bu bayrağı dikti, onu ileriye götürecek olan gençlerdir. ve bu adam unutulmamalıdır. türk sporunun unutulmazları arasına girmelidir.

yaz tatillerinde denize ya da havuza girmekten başka zerre kadar yüzme sporuyla alakası olmayan biri olarak en içten dileklerimle türk yüzme sporunun gelişmesini, michael phelps'ler çıkmasını ve bu adamın unutulmamasını istiyorum. ülkenin en büyük yüzme tesisine bu adamın adı verilsin, girişine güzel bir heykeli koyulsun. ismi hep varolsun. karısıyla da mutlulukları daim olsun.

adamsın derya!
yıllardır bedavaya o olimpiyat senin bu olimpiyat benim gezen kişidir.
güncel Önemli Başlıklar