bugün

entry'ler (617)

ankara il jandarma komutanligi

331. dönem olarak er olarak görev yapacağım yer. gidip görecez, askerlik sırasında ve döndükten sonra gerekli bilgileri aktarırız artık.

331 inci dönem yedek subay sınav sonuçları

bana da ankara il j. komutanlığına kısa dönem er olarak çıkmış sonuçlardır.

bu kalp seni unutur mu

80 lerin sonunda 90 ların başında çocuk olanların * gözlerinin önünden film şeridi geçmesini sağlayacak olan dizidir. 1980 ile 2002 yılları arasını işleyecekmiş. sabırsızlıkla bekliyoruz..

penguen

bu haftaki sabahlama günleri bayrama denk gelmesi dolayısıyla geçen hafta 2 gün çalışıp bu haftanın sayısı da hazırlanmıştır. bu haftaya özel erken çıkması. telaşa mahal yok yani. * önümüzdeki sayıdan itibaren perşembe günü çıkmaya devam edecektir.

ekşi sözlük

gece itibariyle birçok yazarın çaylak olma ve uçma arasında gelip gittiği sözlüktür.

16 eylül 2009 türkiye slovenya basketbol maçı

kazanırsak ucu ucuna, kaybedersek yine ucu ucuna kaybedeceğimiz şeklinde bir maç olacaktır.
hidayetin ritmini bulması gerekiyor * .

türkiye ye vize uygulamayan ülkeler

(bkz: suriye)

12 eylül 2009 türkiye ispanya basketbol maçı

ilk yarı itibariyle başa baş şekilde devam eden müsabaka. hidayet türkoğlu nun ilk yarıda yalnızca 2 sayı attı. biraz daha aktif olması gerekiyor.

yüzde 60 ı aptal olan bir toplumda mühendis olmak

"toplumun %60 ı aptaldır.
mühendislerde toplumun içinden çıkmaktadır.
o zaman mühendislerinde % 60ı aptaldır."
şeklinde önermeler zinciriyle de açıklanabilecek olan olay.

üniversitede kürtçe eğitime onay verilmesi

bir dilin eğitimini üniversitede almak için işyerinde işe yaraması gerekenlerin savunduğu olay. gerçekten bambaşkaymış.

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayanların başlığın üniversitede kürtçe eğitime onay verilmesini bile kavrayamadıkları olay. anlatılmak istenilen anlaşılmıyorki anlayasanız. o kadar türkçe eğitim verilmiş boşuna.

elmayı armut, armutu elma sananların karşı çıkmaya çalıştıkları olaydır.
karşı çıkanların temel dayanağı pkk var böyle şey mi olur. şehitlerimize tabiki ülke olarak üzülüyoruz* . lakin her kürt ü pkk sananlardan da sıyrılmamız lazım.
o kadar lehçe var hangisini okutacaz diyenlerde olur. nasıl ki türkçede de birçok konuşma farklılığı varsa ve nasıl eğitim veriliyorsa. en yaygın lehçe olan kurmançi olarak verilir.

açılmasına sonuna kadar desteklediğim olaydır.
bir dili akademik olarak öğrenmenin türkiyeyi bölme ile ne alakası var hala anlamış değilim. ilköğretim, ortaöğretim de türkçe eğitimlerine devam ederler. isteyen de üniversitede kürtçe eğitim alabilir. buna karşı çıkanlar aşağıda ankara üniversitesi dil tarih coğrafya bölümündeki anabilim dallarını sıraladım. bunlara da karşı çıkmasını bekliyorum.

Alman Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı
Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Anabilim Dalı
Bulgar Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı
Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı
Fransız Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı
Hollanda Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı
Hungaroloji Anabilim Dalı
ingiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı
ispanyol Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı
italyan Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı
Leh Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı
Rus Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı
Arap Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı
Fars Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı
Hindoloji Anabilim Dalı
Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı
Sinoloji Anabilim Dalı
Kore Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı
Urdu Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı
Hititoloji Anabilim Dalı
Latin Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı
Sumeroloji Anabilim Dalı
Yunan Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı

halen bir dili yasaklayarak bir yere varmak isteyenlere..

7 eylül 2009 türkiye litvanya basketbol maçı

fark yiyeceğimiz maçtır. *

maç sonrası edit: beni göt ederek eze eze kazandığımız maç olmuştur. bu entryde bana kapak olsun.

galatasaray ı tutacağıma çişimi tutarım daha iyi

çişini tutacağına gel benimkini tut sözünü akla getiren slogan.

alpay erdem

cici den ayrılarak ne yapmak istediğini bir türlü anlayamadığım yazar. tekrar penguende yazmaya başlarsa yuh derim artık.

milliyetçi hareket partisi

idamın kaldırılmasında evet demesi ile insan hakları ve demokrasi açısından tabiki doğru olanı yapmış olan partidir.
lakin diğer partilerde evet dedi idamın kaldırılmasına, apo nun idam edilmemesini niye mhp ye bağlıyorsunuz demekte o zamanın şartlarını bilmemektir.
hatırlanacağı üzere 18 nisan 1999 genel ve yerel seçimlerine mhpnin en büyük seçim vaadi apo nun idam edilmesi idi.

israil

nefretle baktığım ülke. kendi vatandaşlarının canı söz konusu olduğunda teröristler ile masum insanları ayırt etmeden saldıran yakan yıkandır.

bi fırt versene

genelde şişenin yarılanması ile son bulan cümle. veren kişi genelde pişman olur.

yiğit bulut

keşke ekonomi programı yapsa dediğim kişidir.
bugünkü sansürsüz özel programının konusu evrim ve programın ilk dakikalarında yine uçuşa geçmiştir;
darwin benim için bir şey ifade etmiyor demiştir. üstelik bunu türlerin kökeni kitabını okumadan ifade etmesi ise daha acıdır.