bugün

üniversitelerin internet sitelerinde bulunan öğrenci otomasyonu vasıtasıyla yapılan seçim.
(bkz: ders kaydı)
bazen bir ceza haline dönüşür. psikolojik gerilime yol açabilir.
Akademik yılın ilk haftasını öğrenciye zindan edebilen, her okulun kafasına göre politikalar izlediği abuk subuk süreçtir.
Beklenen universite sinav sonucu gibidir. Site kilitlenir.
genelde saat 12 de açılır ve herkes bir yarışçı gibi dersleri seçerler sona kalırsanız zor dersleri seçmek zorunda kalırsınız.
itüde evlere şenlik olan işkence...kafam oldu bir çorba.hadi hayırlısı...
her dönem işkenceye dönüşen eylem.
Bugün microsoft'taki sıkıntı sebebiyle , ders seçimi yapılan üniversitelerde sistemin çöktüğü, öğrencilerin stres içinde bütün gününü ha açıldı ha açılacak diye pc başında geçirdiği olay. Nitekim yaklaşık 9 saattir başındayım bu sistemin. Hala bir arpa boyu yol katedemedim. Buradan tüm yetkilere sesleniyorum: Allah onların evlerine ateşler salsın !
Uludağ Üniversitesi Mühendislik ve mimarlik Fakültesi* öğrencisi iseniz; ileride kanser olursanız sebep olarak patolojik delillerle önünüze sunulabilecek mevzu.

bu kaçıncı bilmiyorum ama yazıyla kışıyla hep dilekçe ile son gün halletmek zorunda kaldım.
beyler dersi alan çıksın . site kasıyor.
eğer uludağ üniversitesi nde okuyorsanız size hayatınızda etmediğiniz küfürleri ettirecek eylemdir. yeni küfürler keşfedeceksiniz o derece.
ikinci öğretimlerin nasıl seçeceği, ücreti var mı yok mu hakkında bilgisiz kaldığım olay. Yeşillendir mübarek.
mezun olmam hasebiyle bu sene uğraşmadığımdır. büyük boşluktayım dostlar.
kocaeli üniversitesinde okuyan biri olarak şu an yapmaya üşendiğim şeydir.
her sene olduğu gibi bu sene de sabis in bana sürprizli saçmalıklar çıkardığı dönem. bir ara 1. öğretim öğrencisine ' harç ödemedin ders seçemezsin ' dedi. sabır sınayarak geçiyor yine.
bu gece başlamıştır. daha doğrusu başlayamamıştır. bu ne amk sistem gene açılmıyor. yaz okulunda da böyle oldu. hatta okuldaki 7. yarı yılım ve her ders seçimindeki problemler oluyor şuan.
hayırlısıyla hallettik amk.
kontenjanla sınırlı seçmeli ders almak zorundaysanız uyku kaçırtır, saçı başı yoldurur, bilgisayara kafa attırır.
her dönem net üzerinden yapılan işlemdir.

kendime seçtigim yetmiyormus gibi arkadaşların ders kayıtlarını da ben yapıyorum.
hala yapmadığım ve bu yüzden içimi daraltan eylem.
Ögrencilere sectirilen 1. Sınıf ögrencilrrinin anlamadan etmeden seçtikleridir.
yaklaşık 5-6 saat sonra içine gireceğim illet. ha kaldı ki tatil diye sürekli 3 te uyanıyorum, bakalım gene kontenjan beklicez gibi.

şu ispanyolca'yı bir alabilsem belki hayat güzelleşir tekrardan ha? (güzelleşmemesi)
Hacettepe'de tam bir işkencedir. Ama uygun dersleri kombine etmeyi becerince de insanda 5. derece denklemi hesap makinesiz çözmüş gibi bir sevinç uyandırır.
seçtirtmezler sözlük, önce orda bir anlaşalım. zorunlu kılarlar.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar