bugün

entry'ler (1546)

iyi geceler der misiniz

(bkz: siktin formatı eyledin viran)

ea medya

p2w'dir bu yaa, tüh.

en büyük pişmanlığın ne

yaşayamadıklarım.

herkes nickine yakışanı yapsın

artık dinleyemiyorum, üzgünüm.

ulucuların şarkı tavsiyeleri

isaac Gracie - silhouettes of you.

https://www.youtube.com/watch?v=M-DOZ4XsMq0

yazarların özledikleri şeyler

misket, taso, 7 kiremit. okul çıkışı internet kafeye giderek arkadaşlarla oynanan cs, aoe2, nfs underground2...

saf hislerimin olduğu zamanları özledim. karşılıksız sevdiğim, dostluklara arkadaşlıklara değer verdiğim zamanları. dost kazığı yemediğim, ihanete uğramadığım zamanları.

bir gün derste arkadaşımın yerine hocadan dayak yemiştim amk. o dayağı bile özledim.

siyasi görüşünü iki sözcükle açıkla

yorgun demokrat.

çemberimde gül oya mehmet yurdanur aşkı

bir zeyno memoli aşkı değildir.

her şeyin özeti olan tek cümle

"ressam olur insanlar başkalarının kalbini kazıya kazıya yada resim olurlar senin gibi kazına kazına."

en overrated filmler

The Bling Ring.

sırf emma watson var diye izlemiştim. ben hayatımda böyle saçma bir film görmedim. emeği geçenlerin ellerinden öpeyim.

başarısızlığın en büyük sebebi sabırsızlıktır

yanlış önerme. başarısızlığın en büyük sebebi gereği kadar çaba göstermeyip akabinde vazgeçmektir.

ramazanda alkol alan insan

tam şu an benimdir. müslüman değilim, camı perdeyi kapatmışım evimde sakin sakin içiyorum. problem?

eski sevgiliye yazılan son mesaj

Bazı şeyler telafi edilemiyor maalesef. Ben de bugüne kadar telafi edemeyeceğim bazı şeyler yaptım. Ve bunun pişmanlığını ömür boyu yaşayacağım. O yüzden kusura bakma, ama durum bu. Hayat bana telafi şansı vermedi hiç. Bazı şeylerin yaşanması gerekiyor sanırım. Ki yolumuza devam ettiğimizde daha dikkatli olalım, aynı şeyleri yaşamayalım diye. O yüzden telafi edilecek bir şey varsa eğer, bunu başkalarına yaşatmamayı deneyebilirsin. Benden geçti çünkü.

yazarların hayatını anlatan kelime

kaybetmek.

bir insanda en sevdiğiniz özellik

ota boka trip atmaması.

çomar

http://www.youtube.com/watch?v=HXFUBQuDsQA

her şeyin özeti olan tek cümle

umut insanda.

bir kadının en çok sinirleneceği şey

(bkz: bir kıza kilo mu aldın sen demek)

test edildi, onaylandı.

sevgiye ihtiyacı olmayan insan

sosyopattır.

19 nisan 2018 fenerbahçe beşiktaş maçı

ne beşiktaşlıyım ne de fenerbahçeli, öncelikle bunu belirteyim. eğer yanlış görmediysem beşiktaşlı oyuncular sahayı hakemden önce terk etti. bilen yeşillendirsin ama hakemden önce bir takımın oyuncuları sahayı terk edebilir mi?

futbol müsabaka talimatı m. 19/1
Müsabaka hakemi;
a) Müsabakanın, kulübün futbolcusu, yöneticisi, teknik adamları ile diğer kişilerin ayrı ayrı veya birlikte hakeme veya rakip takım futbolcu ve mensuplarına fiili eylemde bulunmaları, kavgaya veya saha olaylarına sebebiyet vermeleri ve bu eylemleri dolayısıyla müsabakanın oynanamaması veya müsabakaya devam edilmesi olanağının kalmaması,
b) Seyircilerin, stadyum düzen veya disiplini ya da müsabakanın olağan akışı içinde oynanmasına veya güvenliğinin sağlanmasına ilişkin kuralları bireysel veya toplu bir biçimde ihlal etmeleri sonucunda müsabakanın oynanması veya müsabakaya devam edilmesi olanağının kalmaması, hallerinde müsabakayı tatil ettiğini ilan eder.

m. 22
Hükmen yenik sayılmayı gerektiren durumlar aşağıdaki gibidir;
a) Müsabakanın ilan edildiği sahaya belirlenen saatte 9 (dokuz) kişiden az bir kadro ile çıkmak ya da müsabaka esnasında herhangi bir sebeple takımın sahadaki futbolcu sayısının 6 (altı) kişiye inmesi (Bu durumda müsabakaya devam edilmez.)

Şimdi sorum şu; eğer hakem maçı tatil etmeden önce beşiktaşlı oyuncular sahayı terk ettiyse, Bu durum 22/a bendine göre bir hükmen yenik sayılma hali oluşturur mu?

edit: fotomaç'a göre beşiktaşlı oyuncular hakemden izin alıp öyle girmiş içeriye. hakem maçı tatil etmeden önce böyle bir izin verebilir mi? mantıklı gelmedi bana. izin vereceğine git gir içeriye, oyuncular da arkandan gelsin...