bugün

milliyetçiliğe kılıf bulan yazar. çok temiz bir milliyetçiliği savunmaktadır. diğer milliyetçilikler zaten tu kaka değil mi? diye sordurtan yazar ayrıca.
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı iyi beceren, hayat bilgisi kitaplarını başucundan ayırmadığı izlenimi veren, tarih olaylarını neden-sonuç ilişkisinden çok nasıl olmuş olması gerekirdi ilişkisi içinde yorumlayan yazar.
sözlükçü yobazlar tarafından süslü sandıkları cümlelerle yerilmeye çalışılan ama onların amaçlarına ulaşmalarını engelleyecek kadar iyi yazan yazar.
mesajlaşmamızdaki din ve manevi değerle ile alakalı yorumumu yanlış anlamış olmasına rağmen ve bununla alakalı benle ilgili kendince haklı yada haksız bir yaklaşım sunan nickiylede dikkat çeken yazar.ivan pavlovun deneylerindeki denek olarak kullanılan objeler gibi bazı kelimeler yada isimlerde hemen dehşet saçıyo.*
kendisine kutsal bir nick seçmiş kişi.aslında bana kalırsa ünlü kişilerin isimlerinin nick olarak seçilmesini yasaklarım çünkü bir kişi nickini elvis presley olarak seçerse,bir anda,sözlükte kendisine,50'li ve 60'lı yıllardaki müzik sektörü ile yakından ilgilenen bir adam olarak bakılır,aynı şey mahir çayan,hüseyin inan yada stanley kubrick olasi nickleri içinde geçerlidir.
aslolan yürümektir
ışık varsa yolunda
yollar yürümeye değerdir
zafer varsa sonunda

felsefesi budur.
ve bu felsefeden cıkmayan yazardır.
(#2959735)
türkiye'nin en iyi söz yazarı olarak nazım hikmet'i göstermiş, referans olarak da "dünya"nın kabulünü sunmuş olan, uludağ sözlük'ün en süfer, en mük-kem-mel yazarıdır.

edit: daha fazla duramiyciim, alkışa kalktım ben!
bana belge getir belge diye haykıran yazar. amcası darbede kurşuna dizilmiş fakat darbeden hala medet umar hale gelmiş. kendisi der ki: ''muasır medeniyet seviyesine ulaşmak ak parti iktidarından geçmez, devrilmesi gerek''. darbeden geçseydi muasır medeniyet seviyesi şimdiye en büyük devletlerden biri olurduk pakistan'la birlikte. teokrasiye hızla gittiğimizi, teokrasidense darbeyle gelecek tam bağımsızlığı ve demokrasiyi yeğlermiş. tabi canım darbeyle gelir tam bağımsızlık ve demokrasi. her ülke bunu yapıyor zaten. yaşı yirmi beşten büyükse kendisini kaale almıyorum. çünkü yaşına hiç uygun davranmıyor. yok eğer küçükse bu da geçer diyorum sadece.

edit: neden eksiledin canım? hangisi yalan? hangisi yanlış? belge getireyim mi belge?
rahmetlinin adı yerine "gezmiş görmüş, akdeniz sahillerine kadar inip denizi görmüş" manasında nick yaptığını tahmin ettiğim yazar.
16 yaşında olduğunu tahmin ettiğim, solculuk oyunu oynayan yazar. entrylerinde sürekli nickiyle çelişir.
akp'nin çabalarına karşı silahlı kuvvetler'e arka çıkmasının deniz gezmiş'in asıldığı dönemki yargı anlayışı ve ordu yapısına destek çıktığı sonucunu çıkaramayacağımız kişidir.

(bkz: dün dündür bugün bugündür)
deniz gezmiş yaşasaydı, şu anda ordunun yaptıklarını taktir ederdi desteklerdi insanı. ordu onu öldürmüş olabilir veya ordu faşist olabilir o eski deniz gezmiş'in gözünde ama bunların hiçbiri ordunun türkiye'nin en sağlam kurumu olduğu gerçeğini değiştirmez. söylediklerini taktirle destekliyorum, hatta deniz gezmişin en sevdiğim versiyonudur kendisi.
tamamen ülkesinin gelecegini düşünen ve teokrasi rüzgarına kapılmak istemeyen yazardır. bu yol akp ye darbeyse eger evet darbecidir. bu yol akp ye sövmekse eger evet küfürbazdır.
unuttugunuz birşey var , (bkz: denizgezmis/#2977701) dır. aksini iddia eden o yılda kalmış ve o yıllarda yönetildiğini sananlardır.
ucuz kahraman, sanal alemde solun yilmaz temsilcisi. hafif ulusalcilik sosu da oldu mu tadindan yenmez.
(bkz: #2977712)
üniversiteye yeni başlamış izlenimi veren, laikçi-ulusalcı takılan ama sığ düşünceli entryler ile yeni ergen çocuk edasında yazan bir yazar.

potansiyel br seri eksi oy verici olabilir. karmasından korkanlar dikkat etsin.
(bkz: karma dedikce inadina karmak)
--spoiler--
yürüdü tren de yolda beklemez ,
derdim coktur memlekete söylenmez.
tükendi cephanem geriden gelmez,
teskeremden evvel vurdular beni..
--spoiler--

suanki hissyatini anlatan bi kac cümle..
(bkz: dur hele bi nefes al)
galyana getirici, çok yakında parmaklıklar ardınan kendisini izleyeceğimiz ölüsüne saygımız olan o muhterem kişinin adını kirletenyazardır.sanki herkes onla aynı düşünüyormuşçasına saygısızca, fütursuzca eleştirmektedir pardon hakaret etmektedir daha çok.kendisince göre ataürkçüdür,cumhuriyetçidir. bana kalırsa çakma bir he-mandir.hani o gölgelerin gücü adına deyip de iskeloturun anasını ağlatan.kahraman olmak istemiştir belki kim bilir? kendisine çok yakın zamanda gölgeler kılıcını hediye edeceğimdir belki türkiye yi bir daha feth eder.malum hepimzi esiriz? *
(bkz: reklamın iyisi kötüsü olmaz)
kullanıcı adının hakkını veremeyen gereksizlik abidesi.
devrimci falan degilim sevmem de zaten. ama yine de bu nickin en azından daha bilgili, daha donanımlı bir kişi tarafından alınmış olmasını isterdim. ne diye bu kadar iddialı bir nick alırsın ki altını dolduramayacakken. bak bana pencere caminin bugusu demişim hoh hoh derim istedigimi yazarım.
görüntü var ses yok. bezen deniz'in adını alan deniz baykal'ın çapsız konuşmalarını andıran entryleri beni üzmektedir. deniz gezmiş yerine deniz baykal nicki alsaydı daha anlamlı olurdu dediğim yazar.
bitakım peynamazlar'a bildiri..

sevgili yoldaşlarım,agalarım,abilerim,ablalarım.

bildiginiz üzere son bikac gündür agzıma darbe den baska birşey almadım ,
farkettiğiniz üzere bazı kesimlerin zoruna cok gitti..
onlara adnan menderes'in akıbeti hakkında bilgi verdim, tabir-i caizse sünnetci korkusu'dur bunun ismi.
yakın arkadaşlarım

(bkz: kisil)ve (bkz: i belong to che) cok iyi bilirler niyetimi,

vel hasıl kelam. darbe destekcisi degilim lakin fethullahcılar ,mahmutcular,ismailagacılar ,milli görüşcüler, faşistler ve iktidar yalakalarına karşı ordumuzun her zaman oldugunu adnan menderes'in akıbetini bildirdim.
gördüğüm kadarıyla bu bildiri bile kuyruklarını kıstırmaya yetti.

ey yoldaşlar

benim gibi birinin nasıl olurda darbe yanlisi oldugunu düsünürsünüz ?

ey peynamazlar

orduyu duyunca nasıl da dişlerinizi cıkarttınız ?

korkmayın , ordu idareyi ele almayacak.

nasıl da ürktünüz ;

yürekleriniz yarıldı duyuca degilmi ?

evet evet öyle oldu.

darbe istemiyorum,
devrim istiyorum,
kemalist devrim!

götün varsa kemalist devrimi kaldırmaya ;
hadi cık meydana ey yobaz.

eleştirüel bakımdan sıfırsınız ve duymak istemediginiz hic birşeye tahammülünüz yok!

noldu , kurudunuz kaldınız ?

imza

denizgezmiş.

selam ederim yoldaşlara
baş eğip,bel baglamasın..
özgürlük çelişkisi ve lincin en güzel ifadesi olmuş bir yazar. ulusalcılığın getirdiği bir kafa karışıklığı var ülkede ve kitleler bu kafa karışıklığını çok ciddi bir şekilde yaşıyor. bu düzlemden bakınca yaşanılan kutuplaşmayla ilişkili olarak bu kesimler orduyu destekler bir hale gelmişlerdir. işte bu nedenle bu kafa karışıklığının yarattığı doğal bir sonuç olarak darbe destekçisi olarak görülüyorlar.

diğer bir yandan gerici-liberal ittifakının somut örneklerini toplumun her alanında rahatlıkla sezinliyoruz. maddi temellerinden koparılmış insan hakları ve demokrasi istekleri, sistemin yarattığı gerilimlerin üstünü örtmeye çalışılması ve suni gündem peşinden koşması egemenlerin tam da uygulamaya çalıştığı şey bu ülkede. ayrıca egemenlerin zaten uluslarası konjonktüre bağlı oluşları hani bizim o sevdiğimiz dış mihraklar kelimesini akla getiriyor. iş böyle olunca ulusalcılar bir şekilde tepkilerini ortaya koyuyorlar, tabi bu konuda ne kadar başarılı oldukları tartışmaya açıktır. açıkçası bence başarısızlar.

dikkat edilmesi gereken bir husus var. özgürlük nidası peşinde koşanlar aslında ulusalcılar kadar çuvallıyorlar. sözlükte görüldüğü gibi bu sağdan sağdan esen liberal havanın özünde hala daha linci benimsedikleri görünüyor. bu noktada liberallerin, gericilerin dikkat etmesi gereken nokta bir yazardan rahatsızlarsa bunu linç kültürüne tutunup bu kültürü yaymamalarıdır. açıkça "faşizmi" savunduğunu söyleyenlerin sözlükte cirit attığını görmesi gereken bu özgürlükler ittifakı( haşa özgürlük filan yok, ironidir o) bir düşünceyi savunup ona göre hareket etmeleri gerekiyor. yoksa hedef göstermekle ve linçle bir sorunu çözemezler. zaten bu ittifakın kendisine böyle bir yol çizmeyeceğini herkes biliyor.

lafın kısası özgürlüklerden yana olanlar ona göre davranmalılar, tabi bunu başarabilirlerse.
güncel Önemli Başlıklar