bugün

gelinle evlenen kişi. tabi gelin tarafına göre.
güvey (bkz: ic guveysi)
-bir erkek giyim markası(damat-tween)
erkekLere takıLan en güzeL sıfatLardan bir tanesidir...bu adam damat oLduktan sonra şükür namazı kıLar 2 rekat...sonra işini bitirir...sigarasını yakar...
türk sinemasımda tarık akan ın lakabı
mark twain'den

düğün törenine giden evli erkekler,genç damadı sevinçle seyreder.tıpkı orman'dan yeni yakalanmış vahşi bir aslanı seyreden kıdemli sirk aslanları gibi...
(bkz: eloğlu)
Arnavutların çalıp çalıp sabaha kadar oynadıkları bir enstrümantel şarkı. Usanmıyorlar, hayret valla.

edit: kötü oylayan arkadaşı tebrik ediyorum gerçekten de kötülenecek bir entry. Allahım akıl fikir ver şu kullarına
(bkz: ercan saatçi)
(bkz: damat ferid pasa)
(bkz: damat ibrahim pasa)
düğün gecesi, herkes tarafından ne yaptığı bilinen kişi *
69 TL verip aldığım gömleğimde eve geldikten sonra yırtık olduğunu farketmem akabinde geri götürdüğüm, direk özür dileyip yenisini vermelerini beklerken ürünü fabrikaya göndereceklerini iletip 15-20 gün içinde yanıt geleceğini söyleyen ve beni mağazadan eli boş gönderen bir acayip firma! almayın, aldırmayın!

edit: gömlekleri de çok kötü.
yarra yediğinizin bir diğer gayri resmi adıdır..
Öncesi ve sonrasıyla bi iki ay kadar damatlar, gelinlerde de ha keza, pek öyle aman aman gülmüyolar gibime geliyor. Gülmelerinin ''bundan kelli gelsin s.kiş'' e yorulacağından mı endişe ediyolardır nedir? (evlenmek ciddi bi iştir, e stres de cabası diyenler bi s.ktirin gidin abicim)
Düğününe gidemeyen yada gitmeyen veya her neyse işte, tarafın, türlü sebepler eşliğinde falan, damada, geline biraz sıkar gibime geliyo, ''bi daha ki düğününe kesin geliyorum ama hacı'' şakası, gelinin yanında yakışık kalmayacağı gibi damadı da pek güldürmez.
--spoiler--
iyi bir damat kazanılmış bir erkek evlat, kötü bir damat kaybedilmiş bir kız evlat.
--spoiler--
iyi damat, kazanılmış bir erkek evlattır. Kötü damat ise kaybedilmiş bir kız çocuğudur.
zafere yürüdüğünü sandığı yollarda, ömür boyu çile çekecek kişiye, verilen sıfat.

bilmediği en önemli şeyde, gelinlik giyen cinsiyete asla güvenmemesi gerektiği.
Mehmet Ferit Paşanın lakabıdır.
Yaşını başını almak, yaşlanma, ihtiyarlamak gibi kelimelerin eş anlamlısıdır.
kurumsal görünmeye çalışan ama hiç ama hiç kurumsal olmayan sonradan görme yönetimi olan bir marka. Net.
"kaynanamın adını kuyruklu yılan koydum" deyip, kaynanasının yüzüne baka baka oynayan cesur yürek.
tarih boyunca ülkeyi satan vatan hainleri.
Keşke bunu halkın içine atsalar. Böyle bir adalet olsa.

https://www.instagram.com...TF/?igsh=MzZtbW00NmN6NDF0