bugün

Dalyan olmayan sahil kasabası yok ki anasını satayım. Bir de altınkum. Ahah.
Hem çeşme hem fethiye’ de bulunan yerleşim birimi. ikincisi daha rahatlatıcıdır.
muğla' da şirin bir yerleşim birimi olup iztuzu plajına yakındır.
akçay' da yine aynı isimli, zeytinli rock festivalinin bir zamanlar yapıldığı bölgedir.
eski değil aslında halen orada yapılıyor da bu sene valilik iptali durumsalı oldu.
Zeytinli rock festivalinin eski mevkisi.
eskiden istanbul boğazının belli yerlerinde, önceden hazırlanan ağlarla sürülerle geçen balıkları çevirerek ağlara doldurmak üzere hazıranan yerlerdi. her dalyanın ortasına bir direk dikilir ve balık sürelerini gözetleyip haber vermek üzere direğin tepesinde bir balıkçı otururdu.
zeytinli rock festivalinin yapıldığı, denize nazır mahalleydi. bu sene festival ören'de yapılacak.
bir köfte çeşididir. sosu lezzet farkını ortaya koyar.
Fenerbahçenin Caddebostan tarafındaki bölge. Eskiden Dalyan gerçekten vardı. Dalyan olmasa da fark etmez. Ben içerim kardeşim.
Ayrıca edremit’ e bağlı akçay’ da bulunan, Altınkum mahallesinde yer alan, zeytinli rock festivalinin yapıldığı bölge.
Kaunos antik şehri, Kaya mezarlarının bulunduğu, caretta caretta kaplumbağaları ve nar suyu ile tanınan küçük yerleşim birimi.
Giderseniz mavi yengec yemedem dönmeyin. Kral mezarligini görün ve ayrica mukemmel iztuzu plajinda mutlaka yüzün.

görsel
Küçük ve temiz bir turizm yeri. Merkezinden biraz uzakta kalan iztuzu plajı çok güzeldir. Plaj ayrıca meşhur (bkz: caretta caretta)ların evidir. Tekne turuyla gezmek ve iztuzuna gitmek = eğlenceli vakit geçirmektir. Turist konusunda hiç sıkıntı çekmeyen bir yerdir. En çok rastgeldiğim ingiliz, flemenk ve almanlardır. Geceleri gezilecek birçok pub vardır ve çoğu turist doludur. Kısacası gidip görülesi ve yaşanılası güzel bir ege beldesidir.
bir çin lokantası var. içindeki salak garsonun mal gibi müşteri çekmeye çalıştığı bir yer. ulan o kadar güzel bir mekan açmışın birader bu kadar salak bir çalışanı ne yapıyorsun?
burda bir dayı var sabah bırakıyorum rakıya akşam gelirken yine içmeye devam. selam veriyorum alıyor. iyi de muhabbet ettik falan dedim bırak bu kadar içme ölecen. yer eski belediye başkanı nın otelinin yakınlarında yol üstü. içmenin de bir usulü olur lan.
birazdan gideceğim muğla'nın bir kasabası.
aslen de oralıyım.
hayranım memleketime.
birazdan oralarda bir tekneyle açılıp göl ile denizin birleştiği yerde kendimi azad edeceğim.
Bu haftasonu inşallah orada olacağım, çok güzel bir yer diyorlar.
bir ören değildir..
memleketim, dönüp dolaşıp gideceğim yer. dünyanın en güzel ilçesi aynı zamanda.
Bugün gidip gördüğüm ve benden 10 üzerinden 10 alan bir Muğla ilçesidir.
Hergün birinin öldüğü ve sela dinlediğiniz bir izmir beldesi.
yaşanır ki burada dediğim yer.

o loto eninde sonunda tutacak!
dalan yaşarın oğlu balyoz hakan.
farklı bir tatil mekanı, sakin ve kendine has. tek dezavantajı, önün arkan, sağın solun sinek. esnaf gayet kibar ve organize, marmaris ve antalya'ya göre kaliteli.
eskiden kullanılan uzun namlulu bir tür tüfek, dalyan gibi deyimi buradan türemiş olabilir.