bugün

entry'ler (3495)

bi derdim var

Gerek bilgi birikimi gerek de usta yazarlık tarzıyla sözlüğün david rossi’ si olan, aynı zamanda renkli yazar.

la loba

Asla çizgisinden, kalitesinden, renkliliğinden ödün vermemiş değerli bir yazar. Sözlüğün tess gerritsen’ i elisabeth vogler ile birlikte.

kesici aletlerin olduğu bir çanta taşımak

ilk şehvet odaklı seri cinayet faili ve bir adet organize seri katil olan jack the ripper’ ın whitechapel’ de cinayet işlemeden önce gerçekleştirdiği rivayet edilen aktivite. Zaten bazı tanıklar da kurbanlar öldürülmeden önceki saatlerde yanında çanta taşıyan, şapkalı birilerini görmüş. Düşünülebilir.

görünmedikçe sevindiren entryler

Sonuçsuz kalacak polemikleri ve sinirin durduk yere bozulmasını engellemek için donuza eklenenlerin yazdığı, görünmedikçe mutlu eden entryler. Zaten bazı başlıklar ve entryler yok sayıldıkça güzeldir. Başka türlü yazılmaz zaten.

ben yoldan gönüllü çıktım

Klibinde yeşim salkım’ ın güzelliğiyle nefes kestiği hareketli şarkı.

yeşim salkım

son bir sigara şarkısı ile yürek tokatlayan, ben yoldan gönüllü çıktım şarkısının hareketliliği ve klibindeki güzelliğiyle etkileyen şarkıcı. deli mavi de apayrıdır.

deli et beni

Dinlerken vokalin sesinin oya bora’ yı andırdığı hareketi 90’ lar ve emel müftüoğlu şarkısı. Klibinde de yeşim salkım öyle güzeldir ki anlatılmaz, izlenir.

bir erkekten duyulabilecek en güzel söz

Fitness çalışan, ağırlık kaldıran, boyu normalden uzun, yakışıklı ve karizmatik kişiler söylediğinde etkileyen ve anlam kazanan sözdür. Zaten bu özelliklere sahip değilsen, karşındaki kadının gözlerinin içine coşku ve aşkla bakıp paul eluard şiirleri okusan bile faydası olmaz.

tex666

Yeni bir yazar. Biraz dobra bir üslubu var. Hoş gelmiş.

havaya kalkan bacağı bilekten kavramak

Bacağını germekte olan spor yapan kişi hareketi.
Aklıma başka bir şey daha geliyor da yazmak istemiyorum. *

güzel kadının ağzını kapatan deri eldivenli el

Güzel kadınlara musallat olan bir seri katil ve peşindeki kendini adamış dedektiflerin hikayesini anlatan bir polisiye gerilim filmde, her şeyden habersiz kadının ağzını çığlık atmasına izin vermeden, aniden örten, seri katile ait, siyah, parlak deri eldivenli büyük el.

su damlasının gidere düşüp kaybolması

Zamanın akışını ve insanların değişimini de simgeleyebilen musluk kökenli gelişme.

evlere uğrayıp köpek alıp dolaştırmak

Amerika birleşik devletlerinde profesyonel köpek dolaştırıcılarının gerçekleştirdiği aktivite.

arabayı karavanla takas edip güneye taşınmak

Bankada epey parası biriktikten sonra işinden istifa etmiş kişinin kafa dinleyip iyi hissetmek amacıyla yaptığı tercih.

zoran mirkovic

Akıllarda yerinde, sert müdahaleleri, agresifliği ve sık sık hakemlere itiraz etmesiyle kalmış eski sırp stoper.

cesar prates

Akıllarda trabzonspor ve villareal’ e attığı frikik golleri, zaman zaman yükseğe sıçraması ve boşalttığı kanattan çok kontra yenmesi ile kalmış eski sağ bek.

itirazları karşılamak

itirazların niyeti ve derinliği ile de alakalı olabilen, hatta itiraz eden kişinin karakterinin de etkileyeceği muhtemel tercih.

nikola damjanac

2000 yılında, claudio andre taffarel’ in ayrılık söylentileri çıktığı sırada galatasaray ile adı geçmiş, bir sezon sonra Antalyaspor’ a transfer olmuş, brezilya’ da fluminense ve memleketinde partizan kalelerini de korumuş olan eski sırp kaleci.

bay evet

1-) usta aktör jim carrey’ nin pozitif bir tavıra alışarak hayatına renk getirmeye çalışan bir adamın hikayesini anlattığı sempatik film,
2-) filmin aksine sempatik olmayan, fenerbahçe’ yi sevmeme ve eleştirme hakkını kullananlarla uğraşıp durmasıyla hatırlanan kırıcı bir eski troll.

içerik bulunamadı

Açıklaması içe sinmeyen sözlük uyarısı. Bu sözlüğü seviyor ve tüm soğutulma çalışmalarına rağmen katkı yapmaya çalışıyorum. Bence ben dahil sözlüğe yazan ve çokça vakit geçiren kimse bu uyarıyı hak etmiyor. Ne olursa olsun düşüncem değişmeyecek.