bugün

entry'ler (3183)

is misin siparis misin

bahçıvansın biberin yok, dalyaraksın haberin yok çok anlamlı argo deyişin farklı bir versiyonu.

market içinde aldığı birayı termosa dolduran yaşlı

Tenekeyi boşalttıktan sonra kasiyere iyi bayramlar diyen komik kişidir.

şöfer

Kelimenin kökü ingilizce chaffeur den geldiği için aslında algısal olarak doğru ya da yanlış bir diye bir şey yok. Ama birini şoför ya da şofer diyen kişiler de sınıfsal ayrımlar var. Mesela şoför bey denilebilirken şöfer bey demek mümkün değildir. Bu kelimeleri kullananlar da beydir veya değildir.

marita koch

Onu seyrederken atletizmi, futbol vb. sporları seyredermiş gibi zevk aldığımı söylerken kendimi çok mutlu hissediyorum. Mükemmel sporcu nedir sorusunun cevabı bence marita koch.

yarak kafa

Sakarlık,kabalık, patavatsızlık ve beceriksizlikte üst rütbeli kimse.

erol evgin

Hayatta bazen he demeniz gereken şeyler vardır. Maalesef bu efendi adam şarkıcı kimliği ile bana bunu söylettiriyor. Lügat'ta yer alan halk müziği bir kenarda dursun. O bu konunun kapsamının dışındadır. Ama halkın müziği çalsın biraz da efendi birisi olsun denildiğinde ve de Erol bey akla geldiğinde, benim için yapılacak şey kibarca müsaade alıp bulunduğum yerden ayrılmaktır.

kürdo

English way gibi Kürt tarzı anlamında. Ama maalesef kabalık ve ölçüsüzlük içeren lügat dışı tabir

hikmet tanrıverdi

inci düğmenin sahibiydi. O firma, kendisi ihkib başkanıyken maalesef iflas etti. Malatyaspor, Fatih Karagümrük ve Etiler Marmaris büfe gibi işlerin başındayken de başarılı olamadı. Sonra iyi parti üyesi de oldu. Toplumda ismi olan biridir. Ancak bu kadar şeye rağmen bence onu başarılı bir insan denemez. Şunu da hani söylemek gerekirse inci düğme döneminde onun yanından yetişmiş ve tekstil aksesuarları alanında iş kurmuş bir sürü küçük esnafın ortaya çıkması onun isminin bu noktaya gelmesinde etkilidir.

28 ocak 2024 fenerbahçe ankaragücü maçı

Yoğurtçu parkı ayyaşlarla yine dolup taşmıştır.

eti vs ülker

Eti daha tarafsız bir üreticidir.

ernet

Paçoz hatunların kötü karakterlisine verilecek çok özel bir hediye olmaması için bir sebep göremedim.

ali dalyan tuncay

Çok nadiren icabet ettiğim böyle geyiklerin en böğüreni. Ben de yıllardan beri telefonda iş yapıyorum. 40 yıllık bahçıvanım böyle salata görmedim. Konsantrasyon eksikliğine dayalı genellikle de panik atak, s****** değil karışımı bir yaklaşımın altında borçluluğun getirdiği kaçak dövüşme taktikleri ile dolu bir cevaplayama silsilesi. Konuşmanın sonuna doğru da call center ın da onu yatıştırmak için olsa da önemli bir şey değil demesi de bir arabesklik zirvesi. Bu insanlar Türk toplumunda babalık yapan veya kurnazca düşünen insanların kolayca eline düşüyor.

topselvi

Kartalın göçmen mahallesi.

grafik tasarım okuyan çocuk

tahrik edici davranışları bol elemandır.

yunan müziği

alkolün ruhudur. Dalaras, Alexiou ve Vanou dinleyip de stres atamamak mümkün değildir.

iran ın yıllardır araba üretmesi

adı samand. hatta bir dönem peugot da orada üretiliyordu.

57 tl fatura

sonra görürsün.

mola yeri soğuğu

ayazda kalmış bekçi uzvu.

mantı

pillimen denilen bir rus versiyonu var. bulan kaçırmasın deri.

masonların ortak özellikleri

küçük esnaf olmaları.