bugün

samimiyetin olmadığı ortamlarda nasılsınız? sorusunun ardından cevabın kısalığından tatmin olamamış bir o kadar da konuşacak şey bulamayan insanların birbirine yönelttiği ikinci soru ****
(bkz: ölen muhabbete elektro şok tedavisi)
kısır muhabbetlerde sırf konuşuyor olmak için sarfedilen söz öbeği.
kimi zaman da durum kurtaran söz öbeği. * *
(bkz: zaman kazanma cümleleri)
söyleyecek sözcük bulamama halinde ve genelde kız isteme repliklerinde duyulan sukuttansa konusmayı seçenlerin sarfettigi kelimeler.
Samimiyetin henüz tam olarak kurulamadığı sıkıntılı ve kısır muhabbetlerde sık sık başvurulan klasikleşmiş ifade.
muhabbetin öldüğünü resmi olarak açıkalayan soru cümlesi.
bu cümle artık klişe olduğundan eee bende bişi yok sen anlat bakalım cümlesine dönüşmüştür
(bkz: öyle işte)
(bkz: ee başka başka napıyorsun)

(bkz: bunu yapan ben olabilirim)
ağızdan çıkarken, nerden rastladım buna ,nasıl etsem de gitsem diye düşündüren cümle.
sıkıntılı bi ortamda, paylaşılacak bi şey yokken, hatır sorma işlemi de tamamlanmışsa ve derin bi sessizlik olmuşsa, gerilen insan söylemi olarak otama yansıyan söz öbeğidir bu. başında da genelde bi 'eee' bulunur.
muhabbeti açtırma çabası içerisinde kullanılan cümledir.
"can çekişiyorum lan burda iki satır laf et gidinin çocuğu seni" anlamı çıkabilir.
buradaki ikileme "daha daha" daha fazla anlat anlamına gelir. nasılsınızı aç, anlat, neler yaptın? anlamına gelir.
genellikle sohbet tıkandığında, sohbeti kurtarmak amacıyla söylenir. ama bu laf ortamı daha da çok gerer. kullanmayın, kullandırtmayın.
bu soruya verilecek cevap "nasılsınız?" sorusuna verilecek cevap ile aynıdır. * *
sohbetin çıkmaza girdiği zamanlarda, "daha daha nasılsınız" diyerek topu karşı tarafa attıran söz öbeğidir. ilk söyleyen şanslıdır.
- iste artık şu lanet kızı. Yoksa bu elimdeki 35 lik glock' u beynine dayar ve salon duvarlarının rengini kırmızıyla değiştiririm. Beni anladın mı seni zavallı. Yoksa anlamana yardımcı olayım mı ?
Diye devam eden isteme merasimi diyaloglarıdır.
Muhanbetin boşluğunu bağıran sorudur. Şimdi size soruyorum sözlük yazarlarım daha daha nasılsınız?
kelimelerin tükendiği yerdir..
dini bayramlar sözüdür. bıktırır usandırır.
konuşulacaklar bitince oluşan sessizliği bozma girişimi.
konuşmak isteyip konu bulamayınca söylenen cümledir.
“Eee” diye konuşma uzatan kişilerin konuşma uzatmaya çalışırken kullandığı bir başka yöntem. Bende işlemiyor. Konu buralara kadar geldiyse sende sıkıntı vardır. Nadir kitleniyorum. Karşı taraf ile bağlantılı bu. Ya da ben kitliyorum konuşmayı.