bugün

resmi bir ortamda, samimi olunmayan kişilere, nasılsın? ya da naber? yerine söylenen, hal hatır sormanın resmileştirilmiş hali.
topluluğa tümden hal hatır sorma sorusu. *
naber lanın kibar ve resmi söylenişi.
b.shaw yolda rastladığı bir tanıdığına hatırını sorar:
''nasılsınız?''
gevezeliğiyle tanınan adam başlar anlatmaya;

''hiç iyi değilim azizim; romatizmam azdı yine, kaplıcalara gitmek zorunda kaldım. bu arada karım da hastalandı. doktor zatürre teşhisi koydu. sonra hastalığı iyice ilerledi, zatülcenbe çevirdi. eşimin hastalığıyla uğraşırken çocuğu ihmal ettik, ayağını kırdı yavrucak. tüm bunların üzüntüsüyle altı-yedi kilo verdim. bu arada onlar iyileşirken zayıflayıp, yatağa düştüm. derken azizim....''

adamın daha fazla sözü uzatmasına dayanamayan ünlü yazar araya girerek;

''dostum'' der, ''ben size sadece nasılsınız diye sordum. konuşma kurallarına göre bu sorunun cevabı sadece 'teşekkür ederim, siz nasılsınız?' şeklindedir.''
trt1'de tayfun taliboğlu tarafından sunuculuğu yapılan, halkın dertlerinin dinlenildiği program. dün gece geç saatlere kadar süren bölümünde değişik şehirlerden üniversiteli öğrencileri konuk etmiştir. programın ilk bir iki saatinin nasılsınız, hamdolsun iyiyiz sizler nasılsınız şeklinde geçmesinden sonra öğrencilerin dillerinin çözülmesiyle fena sayılmayacak bir sohbet ortamı oluşmuştur.
ayrıca program trt1'de yayınlanıyor olmasının da etkisiyle hükümet eleştirilerine pek açık değildir. tayfun taliboğlu da konuşmaları yönetirken bu kadar taraflı davranmamalı kanımca.
(bkz: tayfun talipoğlu)
cevabında süperim yanıtını vermek istediğin soru.
bugün saat 23.20'de trt'de yayınlanacak olan Taraftar dernekleri ve tribün liderlerinin katılacağı programdır.

galatasarayımızı sebo reis temsil edecektir, izlemek farzdır.
bir satıcının hergün herhangi bir müşterisine merhabadan sonra sorduğu fiks sorudur.
trt 1'de dolu dizgin devam eden programdır. ben tribüne gidiyorum, deplasman yapıyorum, arma sevdalısıyım diyen herkesın izlemesi farzdır.

edit: maşallah dediğimiz 7 gün yaşamıyor. program ara verdi.
eskişehirimizi temsilen mustafa dayımızın katıldıgı trt 1 deki tv programı.
selim abimizin diyarbakırspor amigosuna gerekli ayarı verdiği programın adıdır.
alen markaryan'in selime pis ayar verdiği programdır.
hal hatır sormanın güzel ve kibar olanı. ayrıca resmi olanı.
hamdolsun sizi sormalı cevabı verilen soru. en azından ben öyle yapıyorum
iyiyiz harun abi sen?

-alıntı teri.
olm muhteşemim lan.
(bkz: bir narsist beyanı)
hiç iyi değilim.
forum chat tarzı bir soru.

mecburan insanları kırmamak için kötüyüm diyemiyorsun yad sanane diyemiyorsun mecburen iyiyim diyip geçiştiriyorsun.
görsel
Canavar gibiyim.
Moralim bozuk çünkü güzel gözlüme hasretim.
2023 den kötü hissediyorum.
2022 de çok şey kaçırdım bunun telafisi yok.
Ve o yaptığı şeyi 2023 de heyecanlı değil.
2 yıl önce daha heyecan veriyordu.
Eh 2019 da öbürüne 2 ay oynamaktan gece gündüz diğerine uğradık ama 1 ay sürdü.
Zaten 2021 den sonra bir halt olmadığını söylüyor.400 gün öncemidir ne öyle bişey dedi.
Soğudum iyice zaten 2020 den daha az bakıyorum.
Neyse alakasız oldu ama bunu düşündüm.
2023 2022 nin tamtüz devamı öbürüne 9 ay önceye dön aslında aynı.
Bazı ara sezonlar aynıdır.
Dünya dışında bunu önemi yok.
Yıllar geçerken selam bile vermez gelecek seneki olaylar kimin umurunda kendi gezegenini bellemişsin zaten.
Ama yorgunum hemde çok.
Açım aç.
Balkonda oturdum.

Cips yiyip bira içiyorum.

Radyoda Nihat ile sivrisinek açık.

iyiyim.
iyiyim, kendimi iyi ve sağlıklı hissediyorum.
güncel Önemli Başlıklar