bugün

"keşke burada olmasaydın o derece senle muhabbet edecek birşeyim yok ama bir bok yiyip gelmişsin artık bari konuş da muhabbet yürüsün" alt metninin gerçekleştiği konuşma biçimi.
bende konu bitti sen de suratıma eblek eblek bakma da bi konu bul konuşalımın kibar ve samimiyetsiz hali.
akıl sır erdiremediğimdir.

ulan zaten formalite gereği ''nasılsın'' demişsin, ben de formalite gereği ''iyiyim'' demişim, bunun dahası ne?

ne diyeceksen de demeyeceksen boş yapma arkadaş.

gerildim gece gece ya.
+40 yaşında, birbirlerini fazla tanımayan insanlar bir araya geldiğinde belli bir noktada sessizlik oluşur. O sessizliği parçalayan cengaver ruhlu kişinin yönelttiği sorudur.

Maksadı asla gerçekten nasıl olduklarını öğrenmek değildir, genelde bu sorudan sonra “ şu zamanda da şöyle bir şey olmuştu. “ şeklinde diyaloglar gelişir.
başlıkları okuyupta artık yavaştan kaçıyım diye düşünürken, bu başlığı görünce güldüğüm doğrudur. cevap: iç güveysiden hallice.
“Eee” diye konuşma uzatan kişilerin konuşma uzatmaya çalışırken kullandığı bir başka yöntem. Bende işlemiyor. Konu buralara kadar geldiyse sende sıkıntı vardır. Nadir kitleniyorum. Karşı taraf ile bağlantılı bu. Ya da ben kitliyorum konuşmayı.
konuşmak isteyip konu bulamayınca söylenen cümledir.
konuşulacaklar bitince oluşan sessizliği bozma girişimi.
dini bayramlar sözüdür. bıktırır usandırır.
kelimelerin tükendiği yerdir..
Muhanbetin boşluğunu bağıran sorudur. Şimdi size soruyorum sözlük yazarlarım daha daha nasılsınız?
- iste artık şu lanet kızı. Yoksa bu elimdeki 35 lik glock' u beynine dayar ve salon duvarlarının rengini kırmızıyla değiştiririm. Beni anladın mı seni zavallı. Yoksa anlamana yardımcı olayım mı ?
Diye devam eden isteme merasimi diyaloglarıdır.
sohbetin çıkmaza girdiği zamanlarda, "daha daha nasılsınız" diyerek topu karşı tarafa attıran söz öbeğidir. ilk söyleyen şanslıdır.
bu soruya verilecek cevap "nasılsınız?" sorusuna verilecek cevap ile aynıdır. * *
genellikle sohbet tıkandığında, sohbeti kurtarmak amacıyla söylenir. ama bu laf ortamı daha da çok gerer. kullanmayın, kullandırtmayın.
buradaki ikileme "daha daha" daha fazla anlat anlamına gelir. nasılsınızı aç, anlat, neler yaptın? anlamına gelir.
"can çekişiyorum lan burda iki satır laf et gidinin çocuğu seni" anlamı çıkabilir.
muhabbeti açtırma çabası içerisinde kullanılan cümledir.
sıkıntılı bi ortamda, paylaşılacak bi şey yokken, hatır sorma işlemi de tamamlanmışsa ve derin bi sessizlik olmuşsa, gerilen insan söylemi olarak otama yansıyan söz öbeğidir bu. başında da genelde bi 'eee' bulunur.
ağızdan çıkarken, nerden rastladım buna ,nasıl etsem de gitsem diye düşündüren cümle.
(bkz: öyle işte)
(bkz: ee başka başka napıyorsun)

(bkz: bunu yapan ben olabilirim)
bu cümle artık klişe olduğundan eee bende bişi yok sen anlat bakalım cümlesine dönüşmüştür
muhabbetin öldüğünü resmi olarak açıkalayan soru cümlesi.
Samimiyetin henüz tam olarak kurulamadığı sıkıntılı ve kısır muhabbetlerde sık sık başvurulan klasikleşmiş ifade.
söyleyecek sözcük bulamama halinde ve genelde kız isteme repliklerinde duyulan sukuttansa konusmayı seçenlerin sarfettigi kelimeler.