bugün

C. ronaldo'nun bir adım önde olduğunu düşündüğüm karşılaştırmadır. Önce ortak özelliklerine bakalım.

- Öncelikle ikiside çok gençtir. Ronaldo 21, Messi 19 yaşındadır.
- ikiside gençler şampiyonasında keşfedilmiştir.
- ikiside şu an dünyanın sayılı kanat oyuncularındadır.
- ikiside hocalarının vazgeçilmez oyuncusudur.

Şimdide ikisini ayıran farklara bakalım:

- Ronaldo ceza sahası dışından toplara çok sert vurabilmekte, her ikini ayağınıda harika kullanmaktadır. Messi daha çok ceza sahası içine girmekte, sol ayağını iyi kullanırken sağ ayağını sol kadar iyi kullanamamaktadır.
- Ronaldo bir striker gibi toplara kafa vurabilmektedir. Messi'nin ise böyle bir özelliği yoktur.
- Messi top ayağına yapışmış gibi top sürmektedir. Ronaldo ise klasik bilek hareketleriyle süslediği şekilde.
- Ronaldo karşısındaki adamı tekniğiyle geçer. Messi ise hızıyla.
- Ronaldo takımının olmazsa olmazı haline gelmiştir. Messi ise o yolda ilerlemektedir.
- Messi milli takımda harika işler yapmaktadır. Ronaldo ise milli takımda Manchester'daki kadar oynamamaktadır.
an itibariyle messi yi ce ronaldo dan bikaç adım önde gördüğüm kıyaslamadır. ben messi nin hangi maçını izlesem oynadığı her dakikadan zevk alıyorum.fakat ce ronaldo 2 hafta var 1 hafta yoktur.
+messi vücudu kucuk olduğundan o çalımları atabilmektedir, ce ronaldonun ise seri ayakları kolay çalım atmasını sağlar.
+messi daha çok içeri katedip* gol atmayı düşünür.ce ronaldo ise daha çok attırmayı düşünür*.
+messi sert şut değil teknik şut atmayı tercih eder.ce ronaldo---> vice versa
+ce ronaldo frikikten gol atar.bi de kendine özgü, ayaklarını yana pergel gibi açıp topa konsantre olduğu bi duruş stili vardır frikik esnasında.messi nin frikik denemişliği var mı bilmiyorum.

ayrıca:

(bkz: quaresma-c ronaldo benzerliği)
cristiano ronaldo uzundur, messi kısa.
ronaldo 5 bayanla aynı anda banyo!!! yapabiliyor,messiyi daha duyan yok.
biri arjantinli digeri portekiz..
messi sahada c.ronaldo'ya 5 basar ancak imajı ve tarzıyla sübyan messi c.ronaldo'nun yanında fıss
(bkz: 29 nisan 2008 manchester united fc barcelona maci)
kıyaslamak bile yanlış. messi güneşse ronaldo ayıdır.
c ronaldo manutd ile birlikte takım oyunu oynar,
messi sıçmış barca'yı kurtarmak adına götünü yırtar.
elbette, sol ayaklıların futbolunu ayrı değerlendiren biri olarak messi ama ronaldoyu da yabana atmıyoruz tabi...ayrıca ikisini aynı takımda görmek dileğiyle...
messi denen futbolun 2. tanrısının * * neden futbolun son peygamberiyle *kıyaslandığını, yani neden elmayla armutun kıyaslandığını anlamış değilim...*
bugün oynanmış manchester united - barcelona şampiyonlar ligi yarı final maçından önce ve maç esnâsında da sık sık basın tarafından yapılan karşılaştırma. vs burada versus demek, "-e karşı" anlamına geliyo' (hahaha).

ronaldo 23, messi ise 20 yaşındadır.
ronaldo portekizli, messi arjantinlidir.
ronaldo şu an dünyanın en pahalı futbolcusu ünvânını almış kişidir. en son bi' 125 milyon euro diye bir fiyat duymuştum ki bu çeyrek kattrilyona denk, evet ebesininki desek yeridir.
ronaldo'ya geleceğin beckham'ı gözüyle bakıyor önemli bir kitle. çocuğun eli yüzü düzgün diye kendisine buradan moskova'ya uzanacak bir vermek isteyen hâtun kuyruğu olabilir herhalde.
messi'ye ise geleceğin maradona'sı gibi daha çok futbolla ilgili bir yakıştırma yapılmış.
boy (ronalda)> boy (messi) (messi 1.69 falan)
teknik kapasiteleri ikisinin de çok yüksek ama ayak bilekleri hakikaten ronaldo'nun çok güçlü. piçin (övmek için küfretmek) youtube'daki videolarına bir göz atarsanız adamın karşısındaki elemanı acayip hızı ile yere düşürdüğünü görebilirsiniz. ayrıca 100 metreyi 13 saniyede koşuyor (muş).
gerçek zamanlı el emeği olan bu entry bana messi hakkında bi bok bilmediğimi ve kıyaslamayı paso ronaldo üzerinden yaptığımı göstermiştir. neyse...
işin futbol kısmını bir kenara bırakırsak kesinlikle messi. bir kere herif temiz yüzlü, o kadar yeteneğe, ilgiye rağmen bir artistik demecini, hareketini görmedim. ama ronaldo ibnesinin tipi bile ofsayt, özellikle saçlar. hareketler, bakışlar inanılmaz itici. hele o frikik atmadan önce bacakları pergel gibi açıp nefes alması yok mu, taşaklarına vurasım geliyor bütün gücümle.
ronaldo hollandalı gayler tarafından en begenilen futbolcu seçilmiş ve bu konuda messiyi geçmiş futbolcudur.
29 nisan 2008 manchester united barcelona maci'nda bu kapışmada messi, ronaldo'nun eline vermiştir.
lionel messi'nin açık ara önde olduğu karşılaştırma.

(bkz: 29 nisan 2008 manchester united barcelona maçı)
messi'nin dünya kupalarında daha çok iş yapma ihtimali vardır c. ronaldo ise anca avrupa şampiyonalarında fırtına estirebilir. c. ronaldo ne kadar yetenekli olsa da artist tavırlarından dolayı gelecekte karı kız aleminde futbol hayatını söndürebilir. messi ise daha efendi bir tavır gösterdiğinden böyle bir tehlike uzak görülüyordur.
Messi'nin belki tek kaybı * fiziği olmaması. Yani çıkıp reklam filmi çekmez. Tabi bu bizi de pek bağlamaz. Ben futbolcunun zeki, ahlaklı ve çevik olanını severim tanımına uyan oyuncumuz Messi.
29 nisan 2008 manchester united fc barcelona maçında çaldığı tüm topları ronaldo'ya verip harcatan ona rağmen kazanmasını bilen bir takım olan,bu yüzden ronaldo'nun artisliklerini kaldırabilen,gerektiğinde 10 kişi oynayan manchester defansı tek başına bir messi tarafından boncuk edilmiş sıralı halkalar halinde şık bir tesbih yapılmıştır.
messi'nin kamışa daha su yürümemiştir. ronaldo elin karılarıyla tatile gidebilecek kadar bıçkındır.
messi kendine maradona'yı örnek alır, ronaldo al pacino'yu.
messi ufakken simit satan cocuktur, ronaldo ufakken kizlarin eteklerini kaldiran pic adayidir.
messi takımına, ronaldo kendine oynar.
messi cikolatasinin son parcasini kardesine veren abidir, ronaldo abisinden koparmak icin aldigi cikolataya tukurup hepsini yiyen kardestir.
messi iett de yaslilara yer veren efendi cocuktur, ronaldo uyuma numarasi yapan terbiyesizdir.
messi bayramda buyuklerinin elini opup verilen sekerle mutlu olandir, ronaldo "hani para?" diyendir.