bugün

''ronaldo kendini messi sanıyor, messi ise messi olduğunun farkında değil''

bu kıyaslamayla ilgili okuduğum en isabetli yorum.
acı gerçekler
messiciler kusura bakmasın.

arkadaşlar bu tartışmaya . koyma vakti geldiğini düşünüyorum istediğiniz kuruluş tarafından bu 2 oyuncunun istatistiklerine bakın kıyaslayın körü körüne sadece ronaldoyu yada messiyi sevdiğiniz için en iyisi cr7 yada en iyisi l10 demeyin bide anlatacaklarımın sonuna geliyorken şunuda söyleyeyim ben sizin gibi araştırmadan en iyisi bu demedim araştırmadan önce ağır ronaldocuydum araştırdım ve en iyisinin cr7 olduğana kanaat getirdim en iyisi o olmasa bile ağır ronaldoculuğuma devam ederdim evet futbolun messiye gerçekten bir dünya kupası borcu vardı çünkü ronaldo messiye alacak başka birşey bırakmadı saygılarımla sssüüüüüüüüüüüüü.
An itibariyle bitmiştir. Evet.
ikiside goat tek fark birisi daha fazla goat tabii ki messi.
bu mukayese kapanmıştır. biri artık dünya kupalı sayılır.
Ronaldo gelmiş geçmiş en iyi ilk 4'e giremez. Bu versus zaten bugün artık bitti, messi dünya kupası da aldı.

1- Ronaldinho
2- messi
3- maradona
4- pele
5- c.ronaldo
Tamam gençler ronaldo daha iyi. Tamam daha teknik, daha iyi oyun kurucu, daha asistçi, daha çalımcı. içinden geçiyor hatta bütün oyuncuların.
Amına koyim bu nasıl bir bakış açısı kafayı yicem ya. Lan daha çok seversin, idol alırsın o ayrı. Ama daha iyi demek hakkaten körlük amk.
görsel
ronaldo her türlü alır.
Futbol olarak messi. Yukardakinin dediğinin aksine iyi aile babası değil ronaldo gibi serseri tipler sevilir medya tarafından. Lan bi şey diyonuz bari biraz destekli atın. Ronaldo yakışıklı falan da değil ayrıca, messi de yakışıklı değil.
ikisi de aynı fotoğrafı paylaşmış
louis vitton reklamı tabi...

görsel

https://www.instagram.com/p/ClJqVDBtRsq/
https://www.instagram.com/p/ClJqW1ZtmIl/
Messi daha iyi futbol oynuyor.
186 boyundaki adamdan pırpır çalım atmasını beklemek futbol cahilliği zaten ikisi farklı tarzda oyuncular ben hırsı ve liderliğinden ötürü ronaldoyu daha büyük bir futbolcu olarak görüyorum ama messi daha yetenekli.
Messi gol de atar asist te yapar çalımda atar göze hitap edecek top oynar. Ronaldo gol atar asist yapar ama efektif değildir. çalım atması zaten bir messi değil messi>ronaldo
Ronaldocuyuz ronaldocu. Adam komple sporcu. G.tü barcaya dayayıp emekliliği psg’de yapmıyor. Real’e gidiyor, ordan juve’ye, ordan manu’ya.

Messi’nin yeteneği tanrı vergisi. Ama hırs, azim, çalışkanlık, profesyonellik dedin mi olay ronaldo.
messi yetenekle biryerlere gelmiştir,
Ronaldo ise azim ve çalışmayla.
ben ronaldo diyorum.
ikisi de popüler kültürün abarttığı ve orta sahanın gerisine bile onları getirmeyen kadroların parlattığı topçulardır. Yine de Ronaldo bi' tık önde: Koroplast ve Parex gibidirler. Ve yahut Bim poşeti ve A101 poşeti arasındaki fark kadar farkları vardır. ikisi de ibrahimovich'in tırnağı etmez.
Messi ağlak bir oğlandır. Ronaldo tam bir tokmakçı.
şuna çok gülmüştüm:
görsel
Ronaldo zeki Messi dahi.
fiziksel olarak ronaldo hep daha güçlüydü, messi ise daha çevik ve disiplin ve tekniği daha iyi.
Fiziksel olarak Ronaldo hep daha güçlüydü, messi ise daha çevik. Son yıllarda messi çevikliğinden çok şey kaybetti ancak ronaldo halen çok güçlü.
L.messi messiliği bırakalı en az 3 yıl oldu. ama c.ronaldo hâlâ çalışıyor, hâlâ takımını sırtlıyor.

4-5 yıl önce sorsalar l.messi derdim ama şimdi c.ronaldo diyorum.

Ballon d'or bu sene net bir şekildd N'Golo Kante'nin hakkıydı. L.Messi'ye verilmesi saçmalıktan öte değil, sırf isme ödül verildi.

Bu ödül şampiyonlar ligi şampiyonu olan takımda bulunan biri harici birine vermek resmen zırvalıktır.
biri dogustan yetenek, oteki yetenek disinda azim, calisma, disiplin.
Ronaldo saygiyi daha cok hak ediyor.