bugün

tekirdağ ın karışık olaylar sonucu kapanan ünlü gece külübü....
(bkz: fosforlu cevriye)
bir zamanlar * bir çok ünlünün sahne aldığı kulüp;
(bkz: demet akalın)
(bkz: gülşen)
(bkz: hande yener)
yeni türkü şarkısıdır. panayotis tundas bestesidir. cengiz onural yazmıştır sözlerini...

cıvıl cıvıl gelir sesi
köşedeki lokantanın
bir işveli ki sahibi
ah cevriye güzel hanım

çoktan beri sevdalıyım
aman cevriye hanım, kuzum cevriye canım
güzel gözlerin aklımı başımdan aldı hey
ah yok mu işvelerin, şarkılı güzel sesin
kestane gözlerin beni dertlere saldı

her yaptığı olay olur
peşinde bin sevdalı var
mangaldaki köftelerin
cız etmez şu kalbim kadar
umutsuz aşığınım ben

(bkz: rebetiko)
tekirdag ilimizin kumbag ilçesin de bulunur.işletmecisi tevfik kırıcıogludur.
dönüp dolaşıp sözlüğe geri *gelmiş yazar.
ışıklar söndüğünde kendinden parlayanı için (bkz: fosforlu cevriye).
5. nesil yazar. (bkz: hoş gelmiş)*
nokta tespitler yapabilme kabiliyetine sahip yazar.
derin bir yazara benzemektedir. eminim felsefeyi sevmektedir.
yaprak dökümündeki şirret kaynana.
hakkımda ne düşünüyorsan iki katı dediğim yazardır * ayrıca nicki yüzünden "oy ne sevimli şeysin sen yanaklarını sıkasım geldi" diyeceğim yazardır. *
sözlükte ilk mesaj attığım yazar kişisi. kapalı birine benziyor.(türban anlamında değil:))
yengemin adıyla aynı nicke sahip ondan mesaj attım yoksa başka bir amacım yok , şimdilik tabi.* emeğe saygı.
aklımda bir sulukule karakteri oluşturan isim.
kendisi besinci nesil, sözlükte gelecegi parlak, düsünerek yazmasini bilen, ayrica diger yazarlari da ciddiye alan yazar. bünyesinde muhtesem bir kisiligi barindirdigini düsünüyorum, ayrica cok yakin bir sohbetim olmadigi halde insanin kaninin kaynamasiyla sicak kanli birisi oldugunu da anlamamak mümkün degil.

kendisi sanirim yurt disindan katilan gurbetci yazarlarimizdan.
yazılarını okudukça takip etmeye karar verdiğim, yeni farkına vardığım yazar. * *
nesildaş, şeker mi şeker, sempatik yazar arkadaşımız.
sevdim kendisini.
* *
kücük kardesinden kisa boylu yazar kisisi *. yazdiklarini severek okudugum, düsüncelerini dile getirirken cok dikkatli davranan, güzel nickli yazar. beni sözlükle tanistiran, sevdiren kisi.
* * *
bir yazımla ilgili mesaj atmıştı; 'güzel yazmışsın, takip ediyorum yazdıklarını' diye.

açık konuşmak gerekirse bende sevinmiştim, biri ilk defa yazımı beğendiği - üstelik özene bezene yazdığım yazımı- diye sevinmiştimde. ona teşekkür amaçlı başlığın altına yazı yazmak istedim. fakat önce onun hakkında yazılanları okuyum dedim..

iyi yazardır, zaten baştan da dedim. bana mesaj atarak gönlümü fethetmiştir. ama nick altına yazılanları gördümde sanki biraz yalakalık, biraz hoşgörünmek için övenler var. bunu cevriye yi küçümsemek için söylemiyorum belki de bir daha yazımı okumayacak veya mesaj atmayacak. hatta sözlüğün en iyi yazarı da olabilir yazdıklarına sözüm yok ama hoş çocuk görünmek için nick altına hiç samimi olmayan yazılar yazıldığını gördüm şeker uuserler tarafından. bu da yapmacık geldi doğal olarak.. arz ederim..
hayatında ve öğrenim sürecinde kendine başarılar dilenesi güzel sözlük yazarı.
Ayrica cok zeki bir insandir bizim Cevriye. Cok türlü düsünür, sabit fikirli degildir. * *
sözlüğün yenice gelmiş cevherlerinden. her zaman görmek isteriz. *
anladığım kadarıyla son derece ciddi bir insan.
edit: hayır ayar yemedim aksine saygı duydum.
uyuşmayan yönleriniz olabilir o sebebten ; (bkz: frekans)
izlenimime göre iyi bir insan. önyargılı davrandığım için gönülden özür dilediğim kişi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar