bugün

genelde 50 yaşını geçmiş cinnnet geçirme nedeni olan babadır. sürekli rehberden yanlış kişiyi seçip arayandır. kocaman parmaklarla tuşlara basamayandır aynı zamanda. hep oğlunu sekreter sanar ki bazıları da kontör aşırır. ama nah buraya yazıyorum bizimki kontör neyin aşırmıyo vallaha. ama sürekli olay yaratır.

akşam evde telefonu calar;
-bad5ector telefonum çalıyo*
+e aç baba
-tamam
+*

hasbinallah. aslında bad5ector diyene kadar bilmem kac karakterli kontör şifresini denese belki bi 250 yakalar.
bir diğer konu telefonun tuş kilidi denen teknolojiyi henüz sahiplenmemiş olmaları. sürekli tuş kilidi acık gezdiginden paso son aranan adamı gün boyu deli eder. misal genç osman. ben. 27 kere dedim bak "# tuş kilidi-tuş kilidi # - ben kilit pınar ehehe". pınarıda örnek verdim şu karşı sokaktaki. kilit ben ve pınar diye aklında kalsın adamın. ama nerde. **dırınınnınn
+aloooo. babaa alooo
-haşurhuşurhuşşş*
+baba a.q yine tuş kilidine almamışın şu boku

biter tabi şu koduğumun kontoru. kanalizasyona da düşmüyoki şu meret kurtulalım.
birde bunlarin mesaj yazdiranlari vardir ki aman allahim evlerden irak olasicadirlar. mesaji yazarsin yazarsin yahu gidecek telefonu unuturlar teli elinizden kaparlar noya bakaralar. tabi bu arada mesaj silinmis ve eziyet kaldiği yerden devam eder. (bkz: yaza yaza yaz geldi)
teknolojiye direnen babadır bi de bunların anneanne babaanne tipi vardır ki off..
bunun anne modeli de şahanedir.bir de bu modelin bilgisayar kullananı vardır ki akıllara zarardır, oturup özellikle izlenmelidir, feyz alınmalıdır vesselam.
bayramlarda seyranlarda işkence aleti haline gelirler. mesaj yazmaktan eller yara bere olur.
(bkz: medeniyet)
(bkz: kültür)
az bir süre dayanılabilcek eylem.
eğer gözleri ilerleyen zamana meydan okuyamamış ve hipermetrop olmuşsa, çaldığında telefonu gözünden uzaklaştırıp kimin aradığına bakmaya çalıştığı anlar görülmeye değerdir.ekrana gözlerini sağa sola kaydırarak değişik açılardan bakar.bazende telefonun sesini duyar duymaz telefonu değil gözlüklerini aramaya başlar.ve bende gülme krizine neden olur.
kendisi bilmediği için size bayramlarda rehberdeki herkesi tek tek okutup sırasıyla mesaj çektiren, 'uff'ladığınızda da bozulan, kırılan, tripten tribe koşan sevimli kişidir.
yaklaşık bir yıldır cep telefonu kullanan babanın sıkça yaptığı şu davranışlarının açıklaması olan durumdur.

kapalı olan cep telefonu açılır. pin kodunu gir uyarısı ve aşağıdaki tamam seçeneği görülür ve tamam tuşuna basılır. aynı şey üç beş defa yapıldıktan sonra sinirlenen baba kızını çağırıp - deminden beri tamam diyorum bir türlü olmuyor diye şikayet eder..
baba pin kodunu girmeden tamam tuşuna basıp açılmayan telefona sinir olmaktadır... anlatılır ama bu bir daha olmayacağının garantisi değildir. çünkü daha önce de aynı şey olmuştur. *
kontorleri hortumlanası babadır.
baba=b
kız=k

k=baba kontorum bıttı.
b=daha yenı aldık, mıllete mı dagıtıyon sen?hem kımı arıyon o kadar cabuk bıtıyor.
k=aramıyorum baba,mesaj atıyorum.
b=bak ben hiç mesaj falan yolluyor muyum? sende yollama işin olduğu zaman ararsın.
k=baba ya...
b=tamam tamam...telefon masanın üstünde,kendien yirmi kontor yolla.
k=baba dalga mı gecıyon?
b=çok geldi sana yirmi,on yolla.
k=yollanmıyor ki on.en az yirmi
b=tamam hadi al yolla bak şimdi bunuda vermeyeceğim.
daha yaygın olanı için:

(bkz: cep telefonu kullanamayan anne)
telefon çalarken uzun uzun ekrana bakıp kim olduğunu çıkarmaya çalışan, isim yazmıyorsa çevresindeki en yakın insana telefonu uzatıp "kim tanıyormusun bu numarayı?" diye soran, "aç işte be!" diye bağırmak istenilen insan evladı.
şarjı bitince uykunuzdan uyandıran baba tipleri de mevcuttur.
cep telefonu kullanmayı öğrenmeyi istemeyen babadır.

babamdan biliyorum...

tuş kilidi açmayı bile zor öğrettim babama...

mesajlara bakamıyor ama hala...

bu perşembe yayınlanan ve selçuk üniversitesinin hazırladığı milliyet gencim'e göre konya'da dedelere telefon kusu açılacakmış...

konyalı yaşlılar artık telefon kullanabilecek...
cinnet sebebi.en sakin insanı bile sinirlendirebilme yeteneğine sahiptirler.
aşağıda saydığım özelliklerin hepsi tek insanda bulunabilmektedir.

(bkz: video kamera kullanamayan baba)
(bkz: fotoğraf makinesi kullanamayan baba)
(bkz: bilgisayar kullanamayan baba)
(bkz: dvd player kullanamayan baba)
(bkz: ebeveynlerin teknoloji özürlü olması)
modern babalardir. * *
neyse efendim, hadi bunlar bi halt bilmiyorlar anladik fakat bendeki modeli gider en son cikan telefonlara sulanir. senede bir cebini degistiriyor adam. yahu tiki misin nesin? hadi diyelim oylesin, beceremiyorsun iste, neden kastira kastira her fonksiyonundan yararlanmaya calisiyorsun? once bi mesaj yaz, yazmayi birak oku be! yok fotograf, yok mail!! mail diyor adam yahu! daha bir masa ustunden oturup hesap acmisligi yok.

alem adamlardir. *
babadır...
(bkz: bu adam benim babam) *
hayır (bkz: bu adam benim babam) taşımakta sıkıntı çektiğini bahane ederler. oysa amaç ulaşılmamaktır.
telefonunda kaç kontör kaldığından haberdar olmayan bu da gece iletim raporlarını silmek suretiyle gece boyunca telefonunu sömürebileceğim çok saygıdeğer bi insan bünyesidir..
benim babam...
bende çok memnunum o da.
teknoloji özürlü , kontörleri araklanabilen ,ne kadar anlatılsa da o telefonu kullanamayan baba tipidir...
yardım edilmesi gereken babadır.

daha ne istiyorsun seni bu yaşa getiren adama bundan daha iyi yardımmı olur. babanız hayatta olsunda tek derdin bu olsun.
benim babamdır. babadır, candır.
şarjı bitip telefon kapandığında gidip kontör alır. o kadar da anlattım halbuki şarj başka kontör başka.
güncel Önemli Başlıklar